PDA

Zobacz pełną wersję : zmiana terra



RoB o_O
27-03-2013, 05:42
elo, mam zamiar przeniesc mojego kedziora do nowego terra jest po 7 wylincei mam problem. Mianowicie nieweim jak mam go przeniesc, wydaje mi sie ze na reke zeby go wziasc jest troszke za maly a poza tym strach:) wiec pomuszcie moze ktos ma sprawdzony dobry sposob na to z gory dzieki narty

ponczos
27-03-2013, 05:51
Nabij na widelec - sprawdzony sposób! :P A na poważnie: nakieruj go jakimś patyczkiem aby wszedł do pudełeczka i po sprawie! :)

RoB o_O
27-03-2013, 05:57
to z tym widelcem brzmi ciekawie ale rozpatrze inne propozycje :D

KoReXoN
27-03-2013, 05:58
No no niezła porażka, bać się kędziora to na prawdę. JAk masz takiego stracha to weź go długopisem zagoń na kartkę a potem zaparkuj kartkę w nowym tera.
Tylko pamiętaj, że B. albopilosum to zabujczy pająk ptasznik po którego ukąszeniu zostanie ci 30 min życia.
Powodzenia naj lepiej by było gdybyś się zaopatrzył w żelazne rękawice. No i gaśnica może się przydać.

SMITI
27-03-2013, 06:02
o boshe...stary weź normalnie go na lape i przenieś...

rastafaq
27-03-2013, 07:37
ja łapie w taka siatke jak sie wylawia rybki :D bardzo dobry metod

cochin
27-03-2013, 09:05
nakryj go od gory jakims kubeczkiem i podluz pod niego kartke- potem w nowym terra wyposc go wykonujac te czynnosci w innej kolejnosci :))

PS a po ukaczeniu alobilosy pozostaja gora 3sec zycia ;) - sam widzialem jak szybko swierszcz umiera

kuba66643
27-03-2013, 09:43
Moje metody w zależności od rozmiarów pająka, rozmiarów terra i agresywności pająka:
1)Włożyć stary pojemnik to nowego terra i wygonić pająka ze starego
2)Nakryć pająka jakimś pudełkem, podsunąć kartonik i przenieść
3)Dobra jest "okrojona" butela plastikowa, nakrywasz nią pająka, podkładasz kartonik przenosisz i ta metoda ma 1 plus, po odkręceniu zatyczki moszesz łatwo pająka wygonić z tej butelki.
4) Łagodne można przenieść na ręce, ważne aby robić to na ziemi gdyż jak pająk się przestraszy i spadnie z wysokości np 10 cm to nic się mu nie powinno stać.
5) Większego pajaka można zagonić do pudełka kartonowego pinseta, zamknąć je i przenieść.
6)Do gatunków podziemnych: wziąć wiadro :-) włożyć worek na śmiecie, otworzyć stary pojemnik (wszystko robimy w rękawicach) włożyć do tego wiadra, odwrócić, ziemia wypada łapię go przy pomocy pudełka plastikowego zamocowanego na "wysięgniku" bambusowym i przenoszę.

Jak się boisz że pajak Ci ucieknie operacje przeniesienia możesz zrobić w wannie, bez wody oczywiście. Generalnie nie widziałem jeszcze agresywnego pajączka. Metod jest znacznie więcej, najlepiej opracować swoje i je ulepszać

ardi
27-03-2013, 10:23
Jeśli chodzi o sposoby to jest ich dużo... ja polecam zaganianie pędzelkiem (delikatny i sprawdzony sposób) )

msk
27-03-2013, 10:24
Ardi, zapraszam- sprobuj zagonic moja geniculate albo murinusa pedzelkiem.

RoB o_O
27-03-2013, 11:32
taki jestes twardziel niezle, juz mnie 1 ugryzl a raz prawie, wprawdzie niebylo to grozne ale palce niemoglem ruszyc przez 3 dni fajnie spochl wiec na przyszlosc wollbym takich spraw uniknac. moj kedzior jest troche nerwus jak na swoj gatunek :D pozdro lolu

Robson
27-03-2013, 13:07
nakryj go jakims naczyniem lub czyms...wez tekture....podloz tekture pod naczynie...unies to wszystko....do nowego terra....odsun tekture....odkryj pajaka :-)
a jak nie to wez sprobuj wzias go na reke, ale uwazaj zeby ci nie zlecial...
a jak nie to wez wloz stary pojemnik do terra i otworz go i poczekaj az sam sobie wyjdzie :-)

42d3e78f26a4b20d412==