PDA

Zobacz pełną wersję : ratunku!!



boehmeiroox
29-03-2013, 00:50
mojego ptasznika L1 zaatakowala plesn przenioslem go do innego pojemnika ale co dalej:( nie wiem co robi wiem ze trzeba go potrzec mascia przeciwgrzybiczna ale to mu niedaleko szczekoszczulki osiadlo!!

morda
29-03-2013, 01:57
Czy to na pewno pleśń? Może to czarna plamka na odwłoki albo lekko wyczesane włoski?

Pytam bo często się zdarzały takie wypadki, ża pająka atakowała pleśń a był to fałszywy alarm.

Swoją drogą z taką "mrówką" raczej nic nie zrobisz.

kak
29-03-2013, 02:41
niedaleko szczekoczulki to nie na odwloku, ale zgadzam sie z morda.
czy to czasem nie jest jakis brud po jedzeniu, np kawalek skory robaka, albo kawalek czegos innego?
zeby to byla plesn, musialbys miec plesn w pojemniku, a to juz bys zauwazyl.
zycze jednak, zeby wszystko bylo w porzadku

Awikularia
29-03-2013, 03:45
No niekoniecznie musi byc plesn w pojemniku.... Ja mam wlasnie zainfekowana plesnia dorosla samice Lasiodorides polycuspulatus. Ma splesniala noge. Chyba nie dam rady jej uratowac, chodzi juz dosc chwiejnie i chyba padnie :(. No ale coz, zdarza sie. Natomiast dwa pajaki uratowalam, kiedy mialy juz dosc mocny nalot z plesni na ciele. Przelozylam je do prawie calkiem suchego pudeleczka (tylko jeden rog lekko spryskany) i czekalam na wylinki. Przelozeniem udalo mi sie zahamowac rozwoj plesni. Pajaki zrzucily wylinki i calkowicie wyzdrowialy. Ale warunkiem na powodzenie jest wiek pajaka... Im blizej do wylinki, tym wieksze szanse na wyzdrowienie...

PMajdan
29-03-2013, 03:49
Ja widzielm w sklepie pajaka z zaplesnilym odwlokiem.. pomine fakt gdzie... :|

boehmeiroox
29-03-2013, 09:16
chyba jednak tez ma to bardziej na nodze bo sie uwazniej przyjzalem:( mial plesn w starym pojemniku natychmiast go przenioslem i w tym juz nie ma:( a czy skora robaka to nie wiem:(

Grażynka
29-03-2013, 09:39
zrób fotke i wrzuć na forum i wtedy sie dowiesz co to jest!!

JeRy
31-12-2013, 10:11
No właśnie zrób fotkę :P

42d3e78f26a4b20d412==