PDA

Zobacz pełną wersję : ogrzewanie pojemnika z malymi



mromanow
01-04-2013, 02:09
Witam.
Mozliwe ze takie pytanie sie juz pojawilo za co przepraszam ale ja suzkajac nie znalazlem odpowiedzi tak wyczerwpuijacecj zeby mnie zadowolic ;)
Wiec...
Mam jak narazie 3 pojemniki do moczu z ptasznikami w tyfgodniu bede miec jeszcze kilka.
Tu sie pojawia problem jak je ogrzac?!?!?! W pokoju mam ponizej 20 stopni.
Nie wiem jak ogrzewac takie malce...
Wiem ze swiatlo jest niedobre.... i co tu zrobicc...
Caloscia bede mial ok 6-7 pojemnikow z ptasznikami i to jest jeszcze z byt malo chyba.... zeby ogrzewac je wszystkie kablem grzewczym... zreszta to moze tez nie wypalic bo one s w platikowych pojemnikach i kabel moze je podtopic....
Co zrobic?!?!? Ratujcie!!! :)
Z gory wielki dzeiki za pomoc!!! :)
Pozdrawiam

GALN
01-04-2013, 02:11
wystarczy czerwona żarówka 25wat i wokół niej poustawiane pojemniki w odpowiedniej odległości

mromanow
01-04-2013, 02:22
Tak zrobilem.... I klapa... Nic mie temperatury nie podnisi...
Zmienilem lekko i wstawielm 40 biala w jakiejs tam odleglosci i poczekam az mi podniesie temp. i wtedy dam 25 czerwona bo taka mam :) zobaczymy czy spadnie czy moze wlasnie ta czerwona mi ja utrzyma na danym poziomie... zobacze ale co do teo pogmyslu nie jestem przekonany... :/
Moze jakas inna rada??? :)

Pozdrawiam

rastafaq
01-04-2013, 03:03
kombinujesz jak kon pod gore, dajesz zarowke ( moc dobierz sam, jak masz w pokoju 11 stopni to daj setke :P ) i niech swieci, ja terra szklane ogrewam zarowka 15W i jak grzeja caly dzien to mam 29 stopni, tylko ze mam wszystko w regale wiec utrata ciepla jest utrudniona

awanti0
01-04-2013, 03:10
Ten problem umnie rozwiązałem w ten sposób że ułozyłem kabel grzejny na półkach , przymocowałem żeby kable sie nie stykały i na kabel grzewczy położylem folie aluminiową poczwórnie złożona taką kuchenną, w ten sposób ogrzewam osiem terariów szklanych i dwadziescia pojemniczków plastikowych bez żadnych efektów typu że sie pojemniczki rozstopiły i tym bodobne, kabel który zastosowałem jest 25 w (polski) temperature jaką mam w pokoju to 20 stopni w terariach jest ona wyższa o około 4 stopnie.

GALN
01-04-2013, 03:16
biała zarówka czy czerwona nie ma róznicy tylko lepiej w nocy dla pająka bo nie widzi czerwonego swiatła a ty mozesz pooglądać,nie wiem gdzie tę temperaturę mierzysz moze z drugiej strony pojemnika tam gdzie nie ma żarówki zmierz temperaturę w róznych odległosciach od żarówki 10 15 20cm i potem w zależnosci jaką chcesz miec tak postaw pojemniki.Ja mierzę termometrem elektronicznym i jest ok od napisania mojego posta do napisania twojego mineły 2 min nawet nie zdązyło się nagdzać nie będziesz miał w 2 min znacznej róznicy temperatury zanim pojemnik odbieze wystarczającą ilosc ciepła i nagdzeje się do temperatury stabilnej to minie z 15 min.Poczekaj troszkę.Trzymam pająki w barku zapalona jest tam żarówka 25W i nie mam problemu na róznych wysokosciach są półki i rózne temperatury panują. Jesli chcesz być aż tak skrupulatny i ci żarówka nie odpowiada i kabel grzewczy to weś akwarium nalej wody włóz grzałkę podłącz pod termostat i zamocz w wodzie pojemniki będziesz miał temperaturę stabilną co do 1 stopnia.Jest jeszcze inna możliwość zrobić obieg wodny zamknięty taki jak w kaloryferach z grzałką i pompką opleść przewodami z wodą pojemniki i też będzie spoko. ;)

no a jak ci nie odpowiadają te sposoby co wymieniłem to poszukam cos na necie jak zmajstrować ogrzewanie nuklearne może to pomoże ;)

mromanow
01-04-2013, 04:47
Juz problem rozwiazalem :)))
Czerwona zarowka 25 starszy mi jak najbardzije!!!
Mam trzy pojemniki i jest wszystko dobrze ok 23-24 stopni.
Co do tego nuklearnego ukladu chlodzenia to odezwe sie pozniej jak bede mial wiecej pajakow i zarowka bedzie juz wtedy zbyt slaba :D

Za rady wielki dzieki :)

Pozdrawiam

msk
01-04-2013, 06:02
W moim przypadku zwykla 40W daje mi temperature 26 stopni w jednym miejscu, obok - 23-24. Rzecz jasna, 26 stopni zarezerwowalem pajakom lubiacym cieplo ;)

GALN
01-04-2013, 07:26
mromanow ;)

WojtasWroc
01-04-2013, 07:28
kup zarowne 15W
powies ja na czyms tak zeby zwisala do dolu
dookoła niej postaw pojemniki z ptasznikami
tylko nie za blisko zeby sie nie usmazyly

Awikularia
01-04-2013, 08:46
Mozna tez kupic/zrobic terrarium szklane (do wykorzystania np. jak pajaki podrosna), podlozyc pod niego kabel grzewczy albo zamontowac zarowke, po czym umiescic male pojemniki w duzym terra i po klopocie...

42d3e78f26a4b20d412==