PDA

Zobacz pełną wersję : ewolucja



tomash_k
06-04-2013, 11:18
Nie, ten temat nie ma nic wspolnego z pokemonami... Dzis na dwojce ogladalem program dokumentalny i w nim bylo o tym jak będa wygladac niektore gatunki zwierzat za 5mln lat... Załóżmy,że na ziemi zapanuje klimat taki jak jest pokazany w filnie 'Pojutrze', tzn oziębienie klimatu, nowa epoka lodowcowa... A więc pająki będa musialy przystosować się do chłodniejszych warunków...Jestem ciekaw jak będą ewoluowały. Ciekawe co wy o tym sądzicie...

Hajdi
06-04-2013, 11:28
na pewno nie wyrosna im nastepne odnoza.zmieni sie bardzo ich metabolizm i byc moze wyglad,ale zostawmy to naturze.mozemy wymyslac nie stworzone rodzaje (r)ewolucji,ale to nic nie da,bo nie jestesmy w stanie okreslic stopnia zmian u tych stworzen

Deathscythe
06-04-2013, 11:28
Wg. mnie nie będzie już wtedy pajączków bo będzie za zimno im :(

rastafaq
06-04-2013, 12:25
wedlug mnie tez wygina

Baku
06-04-2013, 12:27
nie będą wyginą


ewolucja pod względem temperatury u pająków przebiegała na zasadzioe specjacji

zeby to obrazowo pokazać ,,,


/\
/ \
18*c / \ 30*c

__
| |
16*c / \ 30*c

/\/\
14*c / \30*c
/| |\
10*c / |18*c | \30*c


i mamydwa gatunki , :]

Hajdi
06-04-2013, 12:39
jak wygina.oziebienie nie nastapi z dnia na dzien.bedzie postepowalo przez pare tysiecy lat a nawet jeszcze dluzej.to chyba wtrey ewolucja w jakis sposob zacznie dzialac??taki jest tok wydarzen rozumowany przeze mnie,a jak bedzie to nie wem,bo moze byc roznnie

pac
06-04-2013, 12:40
zostana im cztery odnoza, przyjma postawe pionowa i stana sie nastepnymi istotami myslacymi ;)

tomash_k
06-04-2013, 13:13
Ale załóżmy że ochłodzenie nastąpi tylko na półkuli polnocnej z powodu ustania cieplego prądu Golfsztromu a na poludniu będzie chlodniej tylko o 1-2*C... Wg mnie skoro pająki przez poprzednie kilka milionow lat sie bardzo mało zmieniły to i w tym przypadku zewnętrznie niewiele się będą różnic od dzisiejszych form...za to bardzo mozliwe ze zmieni się ich styl polowania albo inne aspekty zachowania.. co wy na to??

Atrax Robustus
06-04-2013, 13:29
Musialby sie zmienic ich metabolizm, ale pamietajcie, ze ochlodzenia powodowaly eymarcia wielu gatunkow zwierzat. A wyniki takiej ewolucji moga byc zaskakujace. Np. guaninowe krzyze "krzyzakow" i innych pajakow sa forma oszczednosci energii.

smash
06-04-2013, 13:33
ogladalem na animalplanet film z tej serii, niewiem niestety jakiego okresu dodtyczyla w przyszlosci ziemi, byla w nim pokazana ewolucja pająkow, ktore zaczely życ w koloniach i hodowaly gryzonie, tzn. znosily do jakiejs nory, ziarna itd. na ktorych zerowaly te gryzonie, no a potem pajaki zarowaly na nich.

Grażynka
06-04-2013, 14:59
no i zamiast lapać w sieci owady to łapały w nie nasiona roślin. i co ciekawe jesli gryzon byl maly to paja sie nim nie interesował, zjadaly one tylko dojrzałe gryzonie!

Awikularia
07-04-2013, 07:49
Pajaki to jedne z najstarszych zwierzat, ktore istnieja od wielu setek milionow lat w postaci prawie niezmienionej. Watpie, czy sie zmienia. A propos, wczoraj znalazlam u siebie w lodowce doskonale zadomowionego pajaka... Wariat...

Baku
07-04-2013, 07:55
albo właścicielka na djecie :P:P

Bandit
07-04-2013, 11:49
a może będa miały więcej włosków i przeniosą sie do siedzib naszych domów jak karaluchy czy myszy ;)

tomash_k
07-04-2013, 12:13
'do naszych domów'... watpie że nasza cywilizacja przetrwa wiecej niż 1000lat.. Jak myslicie dlaczego żadne inteligentne cywilizacje nie nawiązaly jeszcze z nami kontaktu... bo uległy samozagładzie zanim wymyślono u nich sposób na podróż miedzygwiezdną... Kiedys myslalem ze UFO istnieje... ale jakby tak bylo naprawde to by sie ujawnili...

Awikularia
07-04-2013, 15:02
Dziecko drogie, kosmici... Nawet jezeli istnieja, to nie pomyslales, ze nie maja sie jak ujawnic? Sprobuj porozumiec sie z mrowka.... A moze nie ma zadnych innych cywilizacji. A jak moze sie z nami skontaktowac coz, czego nie ma?! ;)

Baku
07-04-2013, 15:15
a moze zyjemy w terrarium ?? i nie mamy świadomości co jest za szybką , a nasza flustracja jest spowodowana zaduzym terra i straciliśmy włosy jak haplopelmy bez podłoza - ze stresu ??


a moze jesteśmy jakimiś kwantami na atomach - wkoncu systemplanetarny jest zbudowany podobnie do atomu ?? , moze jesteśmy badziewkami chodącymi po elektronach krązących wokół słońca ?? i teraz jakiś cuś określa nasz spin na egzaminie z chemi ,, albo jak woliz moze nazwimy to nasz wolą - wkoncu na to terz da sie zrobić wzur matematyczny :P:P:P

msk
07-04-2013, 15:24
tomash_k polecam dwie pozycje Stanislawa Lema: "Glos Pana" oraz "Fiasko"

Mefisto
07-04-2013, 16:16
Heh Baku - właśnie mi przypomniałeś Jeden z odcinków South Park - tytuł był bodajże "Show's Cancelled". :)

42d3e78f26a4b20d412==