PDA

Zobacz pełną wersję : vermiculit



Baku
09-04-2013, 15:18
co to ??:P:P:P

nie no zartuje , ale mam z tym sprawe :]

no więc trzymacie na nim pająki ?? jak tak to czemu i jak nie to terz czemu ?? ja sie nad tym zastanawiam , jako dodatek szczegulnie dla wilgotno lubnych kopaczy aby mi syfki nie pleśniały :P tylko jak biore to do ręki je jestem potem cały złoty to mam jakieś takie głupe odczucie ze to jest fe :]

wkazdym razie dziś opsypałem tym ziemie i norke u mojej shimiditi , wszystko sie ślicznie obkleiło i nie powinno pleśniec ... ; ]

Tony_666
10-04-2013, 11:45
Ponieważ vermiculit jest bardzo trudno osiągalny w Polsce,a jeśli wogóle jest to drogo kosztuje... . Pozdrawiam

Tony_666
10-04-2013, 11:48
Dlatego nawet sie od nikogo nie dowiesz,że ktoś stosuje vermiculit.Lepiej zawsze kupić włokno kokosowe łatwo dostepne,tanie i przede wszystkim łatwo chłonie i trzyma wode przez dość długi czas . Pozdrawiam

Baku
10-04-2013, 14:07
6 zł za litr to drogo ?? moze zeby całe wysypać to taaaaa ale zrobić antyseptyczną warstwe na powierzchni albo jako dodatek do mieszanek to hyba nie :P
?

Hwarang
10-04-2013, 17:39
Jakies 6 razy drozej niz za wlokno :>

Hari
11-04-2013, 01:31
Ja stosowalem, ale wg mnie wygląda malo naturalnie i zauwazylem, ze pająki nie czują sie na nim dobrze. Wolą chodzic po sciankach zamiast po vermiculicie.

krzdab2150
13-04-2013, 04:18
kiedyś przetłumaczyłem duży artykuł o g. rosea, we części "podłoże" - doświadczenia amerykańskie, gdzie stosują to świństwo dość powszechnie...

o wermikulicie napisano (o ile pamiętam), że nie wszystkie pająki tolerują to podłoże. Niektóre wręcz niecierpią vermikulitu. Objawia się to tym, że pająk nienaturalnie długo przebywa na śiankach terrarium, wręcz tygodniami z nich zwisa i nie schodzi na ziemię. Inne okazy próbują natychmiat odizolować się od tego niekorzystengo dla nich podłoża poprzez przykrycie go grubą warstwą przędzy.


Vermikulit spotyka się w różnej postaci - od granulek, po włókna, a stosuje się go nie tylko w ogrodnictwie, ale i przy budowie dróg!
Wynika to z jego właściwości, podobno całkiem nieźle trzyma wilgoć.

Mi tam styka włókno kokosowe - a właśnie - to samo podłoże mam prawie rok, chyba korzystając z weekendu wymienię je w najstarszych terrariach (hehe, nie na wermikulit)

Baku
13-04-2013, 04:59
hehe ja u moich duzych wymieniam podłoze raz na 3 lata i to terz nie całe tylko zbiera z góry warstewke i przysypuje świezą :]


z drrugiej strony ciekawe czemu coniektóre go nie tolerują :] ??

zgrzewa
15-04-2013, 22:59
Z tego co ja sie dowiedziałem chodzi o pH . Wermikulit ma między 7,5 a 9 i niektórym to nie pasuje.Ale wymieszany :) już inaczej. Torf ma o ile pamietam koło 4,5-5

Test in progress :>

Swoją droga jak sie poszuka w necie na zachodnich stornkach często błyszczy sie w zdjęciach :) Zazwyczaj jako domieszka.

42d3e78f26a4b20d412==