PDA

Zobacz pełną wersję : b. albopilosum + vagansy= problem?



bronek997
10-04-2013, 04:36
mam problem, otóż do terrarium 3,14qŚ'a (pikuś- b. albopilosum L9 5cm ciała 50% samica:) chcę włożyć 2 b. vagansy L4 w miękkich pudełkach na sałatki. on jest z natury bardzo ciekawski, i każdą nową rzecz w terra obłazi i oblepia siecią. nie siedzi cały czas w skorupie, tylko jak dostaje jedzenie to tam pędzi, co chwila widzę jak gdzieś lazi, i ogólnie zmienia miejsce polożeniawiele razy w ciągu dnia. czy jeśli poczół by ruch w środku pudelek, to czy dostałby siędo środka ???
trzymałem u niego p. cambridgei w pudełku po moczu, i parę razy widziałem jak siedzial na tym pudle, raz nawet je przewrócił. p. cambridgei było tylko L2 i może go nie czół, ale czy nie rzucałby się przez ścianki pudełek na te vagansy??? slyszeliście kiedyś o takich przypadkach ??? na pokrywę terrazrium nie dam rady włożyć, bo za zimno, a dodatkowe ogrzewanie tych 2 maluchów też nie wchodzi w gre. czy dużo ryzykuję wkładając je do 3,14qŚ'a??? w tej chwili w jego terra od 5 minut jest pudelko z ruchliwymi larwami mączniaka, na razie tylko do niego podszedł, i może to dziwnie zabrzmi, ale próbowal otworzyć. znaczy się napieral nogami od dolu na przykrywkę, jednak nie dal rady z otwarciem.
zaraz po tym nerwowo łaził po pudełku probując dopaść zawartość (dostal dzisiaj już 2 wieeelkie mączniaki, więc nie wiem o co mu chodzi). teraz dostał kompletnego kręćka, turla pudlo po terra i wywraca je, próbuje nawet się podkopać!!! czy możliwe że będzie taki sam w stosunku do vagansów??? swoją drogą, to fajnie bylo popatrzeć na jego gimnastykę przy tym pojemniczku :) jeśli ktoś miał podobne problemy- czekam na porady!

nokeg
10-04-2013, 05:03
lepiej postawić pojemniczki na terrium

Grażynka
10-04-2013, 06:06
koleś a czy to nie jest jasne?? skoro robi tak z pódełkiem w którym jest mączniak to najprawdopodbniej bedzie robił tak samo z pódełkiem w którym jest pajak. odpowiedz sama sie nasuwa!!

wino
10-04-2013, 06:10
nom lepiej by było postawic na terrarium ale tak jak napisał bronek997 ze jest zinmo i ze osobne ogrzewanie niewchodzi w gre
mysle ze mugłbys to jaos oddzielic jakoms pleksa lub szyba na jakis okres czasu

kak
10-04-2013, 06:34
poza tym 3,14qŚ =! pikuś, bo musialbyś dać 3,14... i uzupelnenie na kilkadziesiat stron :P
a co do tego trzymania razem, to oddziel plexą.

morda
10-04-2013, 10:47
Albo trzymaj osobno. Nic im nie będzie.

chrzanu
10-04-2013, 13:46
Moim zdaniem możesz je włożyć. Dla bezpieczeństwa radze oddzielić je pleksą, jak to mówił wino i kak.

_INVISIBLE_
10-04-2013, 14:05
Jesli dobrze sie zabespieczy nie widze przeszkod:)

42d3e78f26a4b20d412==