PDA

Zobacz pełną wersję : karmienie 3,14qś'a



bronek997
10-04-2013, 04:37
karmię mojego b. albopilosa L9 mączniakami raz na 1-2 dni. w terrarium ma temp. 25-26*c całodobowo. (wiem że to nie jest polecane, ale od doświadczonego pajęczarza wiem że nic mu to nie zaszkodzi, że nie ma cyklu dobowego i ogólnie, że nie wpłynie to na jego kondycję) zastanawiam się czy przy tej częstotliwości karmienia i temperaturze pająk nie okaże się bezpłodny ??? niedługo zacznie dostawać świerszcze, motyle, koniki polne. wcześniej był na diecie polecanej w opisach gatunków, tzn. mączniak, ewentualnie świerszcz 2-3 razy w tygodniu, i 25-26*C w dzień a w nocy 20*C. po zmianie na bardziej "intensywny" tryb pająk stał się bardziej ożywiony, częściej łaził po terrarium. chociarz słyszałem że nie, to jednak chciałbym przejrzeć równierz wasze opinie na ten temat.

jest jeszcze jedna sprawa- wszędzie pisze: szybko usuwaj niestrawione resztki jedzenia.
ja nigdy tych resztek nie widziałem, chociarz dużo razy przeczesywalem terra w poszukiwaniu, jakichś resztek, to jednak nigdy nic nie było. czy to normalne że pająk wsówa wszystko, nic po sobie nie zostawiając ??? (sorry, raz znalazlem nogę świerszcza, ale oderwała się, przy łapaniu go przez pająka, a nie podczas jedzenia)

nokeg
10-04-2013, 05:00
odnośnie bezpłodności to są podzielone zdania, ja uważam, że bedzie płodny.
Co do resztek-pajaki nieawsze zjedzą wszystko, u mnie czasem zostanie kawałek mączniaka. Często zostaje sama chityna z mącznika ale ja trudno zobaczyć, widać ją dopiero gdy zaczyna zakwitać

Jimbo
10-04-2013, 05:28
Takiego dużego pająka karmisz mącznikami ? Świerszcze by były lepsze, lub drewnojady. Albo karaczany jak masz dostęp. Mącznikiem to on się za bardzo nie naje.

dee jay
10-04-2013, 05:40
Jimbo od l1 do dorosłych karmie mączniakiem kilka wychowałem na samym maczniaku.
wieć bronek997 no problem .
co do pl odności faktyczne zdania są podzielone i nie ma naukowego dowodu na to że mogą byc bezpłodne

Jimbo
10-04-2013, 05:56
Hmm, dla mnie to bez sensu. No chyba, że ktoś nie ma dostępu do czegoś innego.

wino
10-04-2013, 06:15
a tam gdzie ja mieszkam sa józ małe pasikoniki wielkosci około 1cm wiec dal maluchów bede jusz łapał małe a zajakis okres czasu sobie podrosnapasikoniki to bede karmił dorosłe wiec ja problem karmiie przez lato mam z głowy

kamil1987
10-04-2013, 08:38
a mój kędzior po L1 wsuwa całego mącznika czasem...i nic niezostawia ...też sie troche dziwiłem...

tomash_k
10-04-2013, 09:24
mi albopilosum(też L9) wbudowuje niektore resztki jedzenia w wewnetrzną część swojej komory podziemnej... I jak mam to usunąć?? Narazie patrze czy nie ma grzybów zadnych ale skoro od miesiaca nic sie nie pojawilo to czyba nic sie nie stanie...

Grażynka
10-04-2013, 11:38
chyba nie jesli nie bedzie za wilgotno, ponieważ pajeczyna nie pleśnieje a te resztki sa owiniete nią!

morda
10-04-2013, 13:09
Czasem resztki zostaną to wyjmij. Często np. ja w ogóle ich nie zauważam. Pająk je świerszcza do końca i nic nie zostaje.

_INVISIBLE_
10-04-2013, 14:02
Ptasznik zawrze cos pozostawia jakies resztki takie jak z pancerza poniewaz go nie sporzyje. Resztki zakopuje w podlorzu lub rozsiewa po terra. Nic nie pozostaje tylko szukac i szukac, ale nie do przesady:)

42d3e78f26a4b20d412==