PDA

Zobacz pełną wersję : masz dość sprzątania w terra ?? - wejdz :]



Baku
17-04-2013, 19:12
a wiec studiowałem ostatnio kziazeczke państwa Schultz i wpadłem na mały rozdzialik o chodowli innych gatunków razem z pająkami .... ( zeby nie było ze se wymyśliłem :P :P )

no więc z całego artykułu wniosrk jest taki : nie ale :
i właśnie o to ale teraz chodzi :]

wielu chodowców w stanach " zasadza " hodowle róznych lądowych isopoda

(u nas jest takie coś - porcelio scaber - mozna to znależć pod płytami chodnikowymi :] ( do 15 mm ) )

w swoich terrariach , czemu są one destruentami dotego musi być jakiś związek pomiędzy obiema grupami w naturalnym środowisku ( czemu pająkom na wolnośći resztki nie pleśnieją :P:P ) poniewaz pająki zupełnie ignorują te skorupiaki ( dorosłe - małe pająki je zjedzą ) a porcelie nie robią nic pająkowi poza czyszczeniem mu pajęczyny i okolic z odpadków po śniadaniu : ]

nie wiem jak wy ale ja zasadze sobie kolonie :]

Digital
17-04-2013, 22:32
czyli mozna je wpuszczac tylko do terra z duzymi pająkmi ?:D

Dark Raptor
18-04-2013, 00:14
...a pająk Ci ich nie zje? Mój atakuje i zjada wszystko co się rusza.
Co do czyścicieli to jest gatunek skórnika Trinodes hirtus, który potrafi łazić po lepkich pajęczynach i wyjada resztki w sieciach pająka. Fajne zwierzę, ale lata i prawdopodobnie zjadałoby różne rzeczy w mieszkaniu (jak to skórniki), więc go nie testowałem.

Baku
18-04-2013, 02:34
z tego co wiem tylko u duzych ..
i z tego co Schultz pisze to pająk ich nie zjada , podomu sie terz nie rozejdą bo potrzebują duzej wilgoci :]

wino
18-04-2013, 14:54
dzieki dobrze wiedziec Baku moze kiedys sobie cos takiego skombinuje heh

mongothealien
22-04-2013, 10:58
@baku: gdzie mogę kupić takie robale?
jak to wygląda?

Digital
22-04-2013, 13:13
Hmmm to chyba mozna znalesc pod chodnikiem albo w wilgotnym ciemnym miejscu (np. w ogrodku pod obok klatki schodowej :) w sklepach tego raczej nie ma :P

Baku
22-04-2013, 13:19
dokładnie - kazdy ma to przed blokiem, domem i wszędzie indziej gdzie ciemno mokro i cieplutko :P:P

mongothealien
22-04-2013, 22:47
wygooglałem dwa linki:
http://zooexcurs.narod.ru/pictures/crustac/Porcelio_scaber1_mod.jpg
http://zooexcurs.narod.ru/pictures/crustac/Porcelio_scaber2_mod.jpg
o to chodzi?

42d3e78f26a4b20d412==