PDA

Zobacz pełną wersję : jadowita nimfa a film na TVP 2



persea
20-04-2013, 00:56
wiem że ten temat był poruszany niedawno ale własnie w obejrzanym przeze mnie filmie dokumentalnym o drapieżnikach pokazane było jak małe pajączki (nimfyII) wysysają z matki jej zyciodajne soki, wg komentatora samica ginie od jadu młodych. (młode mają ukształtowany aparat gępowy-jak to kiedyś ktoś podesłał zdięcie by wam udowodnić) teraz wiem że posypią sie miliony linków do tego tematu ale pyt jest inne czy któs kiedys zostawił kokon samicy i był świadkiem że została ona zjedzona przez swoje młode? a może doświadczenie to zbyt kosztowne by przeprowadzać je na ptasznikach & może zastosować do jednego z domowych pajączków?

dee jay
20-04-2013, 02:58
o ile mi wiadomo to vorax raz zostawił kokon vagansa i.... gonił małe po całym terrarium:) ale nic mi nie wiadomo o stratach. co do filmu to też oglądałem przez przypadek. spoko nie wiedziałem o takim zachowaniu sie samicy.

GALN
20-04-2013, 03:12
persea z tego co mi wiadomo to nie ma takich zachowań wśród ptaszników w tym filmie był pokazany jeden gatunek pająka który w ten sposób się zachowuje.Nie znaczy to że wszysnie pająki na świecie tak mogą robić.

persea
20-04-2013, 08:13
mozliwe ale przyznasz że było to dosc osobliwe, z drugiej jednak strony skoro samiec podkłada się samicy by przedłużyć kopulację to czemu samica nie miała by się poświęcac dla młodych;)

GALN
20-04-2013, 14:34
hihihih nie chciał bym być samcem pająka ;)

Awikularia
21-04-2013, 03:10
E tam, nie robmy juz z pajeczyc takich strasznych harpii... Nie kazda zezre samca i nie dzieje sie to az tak czesto. Moja para P. murinus od ponad miesiaca mieszka razem i sie nie atakuja. Nazwet maja wspolna nore.... Nimfy ptasznikow nie pozeraja swojej "matki". Owszem, robia tak inne pajaki, ale nie z rodziny ptaszników.

42d3e78f26a4b20d412==