PDA

Zobacz pełną wersję : ilosc torfu



mromanow
20-04-2013, 14:16
Witam.
Tak sie zastanawiam dlaczego codziennie musze spryskac terra woda.
Zawsze rano widac ze torf jest "suchy" mzoe nie wyschniety ale napewno nie wilgotny.
Mam kilka pytan
1. Ile powinno byc torfu w pudelku na mocz?
2. Ile w normalny terrarium? Tak wiem ze ok 5-6cm ale jak to jest w praktyce? Moje ptaszniki bardzo lubia kopac w ziemi a to sa w wiekszosci Brachypelmy.
3. Czy duza ilosc torfu tzn powyzej "normy" lepiej trzyma wilgoc?
Na wiekszosc pytan chyba moge udzielic odpowiedzi tyle ze nie wiem czy prawidlowej dlatego pytam was doswiadczonych :)

Dzieki za odpowiedz.

GALN
20-04-2013, 14:21
ile dasz torfu lub włukna tylko zależy od ciebie wiadomo im więcej tym dłużej utrzymuje wilgoć ,nie spryskuj tylko nalewaj po ściance określoną ilość wody to zupełnie wystarczy i będziesz miał problem spryskiwania na tydzień z głowy.

chrzanu
20-04-2013, 14:22
Moje zdanie jest takie że jak wsypiesz więcej torfu to moze będzie on trzymał dłużej wilgotność, ale musisz chyba więcej wody zużywać. Najlepiej to korzystaj z włókna kokosowego jeżeli zależy ci żeby trzymało jak najwięcej czasu wilgotność. Ja tak mam i do normalnych terra sype ok 3 cm i pryskam raz na 2-3 dni. (zależy ile grzeje)

morda
20-04-2013, 14:24
Ja mam różnie. Od 2cm do 8cm.
W pojemniczku na mocz daj z 2cm i powino starczyc.

mromanow
20-04-2013, 14:46
Ja wlasnie ma ok 2cm w pudelkach po kliszy i na mocz.
Faktycznie troche grzeje ale tak musi byc i z tego powodu strasznie szybko robi sie w nim sucho tzn w terra.
Z tego co piszecie to jedyne co mi zostaj to lac wode codziennie.
Jeszcze jedno. W pudelko na klisze tak srednio ile kropel? Troche dziwne pyt. ale moze ja daje zbyt malo... Zwykle kapie tak ok 3 czasami 4 i widze ze torf jest mokry. Ale na drugi dzien... dupa praktycznie sucho....
I tu wlasnie pojawai sie problem ktory chce jakos rozwiazac :)

morda
20-04-2013, 14:49
To nalej raz a porządnie. Nie żeby było błoto ale żeby torf był wilgotny aż do dna pojemnika.

_INVISIBLE_
20-04-2013, 16:11
Podlorza dawaj jakis 1-2 cm poza norme poniewarz podwplywem wilgotnosci opdanie

GALN
20-04-2013, 17:10
ale sumienny jesteś mromanow nawet krople liczysz jeszcze pajączkowi to zaszkodzi w pudełko od kliszy jak jesteś taki skrupulatny to na 1,5 cm podłoża lej 0.5cm szczykawki 2cm tej najmniejszej hihih do pojemnika na mocz możesz całe 2cm szczykawki lać :)

mromanow
21-04-2013, 02:57
:D nie skrupulatny. liczylem tylko dlateog zeby tu opisac sytuacje.
zwykle to kapie tak zeby torf byl wilgotny.
ok a np "wbijanie" wody igda w sam torf co pomoze?

jeszcze jedno.
przez wakacje ptasznikami bedzie sie opiekowala mama i nie chce otwierac pudelke. karmienie ok, wilgotnosc to powiedzialem zeby przez dziurki iga wlewala codziennie.
i tu moze byc problem... mzoe trafic na pajaczke. narazie wiekszosc mam po L1 i boje sie ze jak taki malec dostanie to po nim...
czy sluszne sa obawy? oczywiscie nie bedzie lakla srtumieni na nich tylko kropla moze dwie....

LUKa_
21-04-2013, 05:39
Apropo rodzicow proponuje zostawic jakiemus znajomemu, z regoly z rodzicami bywa tak ze mozesz potem zalowac...

mromanow
21-04-2013, 06:13
:) w tym przypadku mam zaufanie. to nie bedzie problem.
wlasnie ze znajomymi moze byc nieciekawie :D zwykle sie ich boja albo tak samo jak mnie nie bedzie ich na miejscu w wakacje.

_INVISIBLE_
21-04-2013, 14:41
Kropla ptasznika nie uszkodzi mozesz byc spokojny

madOx
21-04-2013, 15:12
ja tez zaufalem...skonczylo sie to ucieczka pajaka

LUKa_
21-04-2013, 17:33
kropla moze ine alejak matce uda sie dziabnac ptasznika igla?? to tez musisz wziasc pod uwage pozatym z tym zaufaniem do kobiet i pajakow to tajk jak bys poweidzial ze ufasz 90% kobiet za kierownica no roznie moze byc przemysl to dobrze ja bym swojej matce ich nie zostawil siostrze tym bardziej

mromanow
22-04-2013, 03:44
:D co wy tak nei wierzycie w te kobiet :/ choc moze macie racje.... :D
fakt faktem ze dziqabniecie iga jets mozliwe ale pratkycznie tylko w przydpadku gdy ptasznik bedzie siedzial na pokrywce czy to pudelka na mocz czy innego pomiesczenia.
a u mnie jedyny ptasznik ktory siedzi na porlywkach to Psalmopoeus cambridgei i to on siedzi w zkamarkach a nia na cal\ej powierzchni zamknięcia.
tu sie tym nie martiwe tylko musze mame nauczyc ile dokakldnie ma lac i jak czesto a to zmoe byc gorsze taka nauka :DD

mromanow
22-04-2013, 03:45
mama otwierala pojemnik?
u mnie kategoryczny zakaz bo karmic jej nie bede kazal tylko spryskiwac terr strzykawka z igla. tak wiec nie ma potrzeby otwierania terra. wyaje mi sie ze ptasznik nie ma jak uciec.... chyba :/ z tego co widze to przy opiece mam wszysrtko jest mozliwe :D
czy moj pomysl sie uda powiem po wakacjach

Makthom
22-04-2013, 16:13
Strzykawaka z igla? a nie boisz sie, ze pajak to zaatakuje? Wiesz co Ci radze, jest cos bardzo podbnego do igly, a mianowicie takie urzadzenie do kroplowki, zapomnialem jak sie nawywa, ale igle sie wyjmuje i zostaje sama taka rureczka cieniutka, normalny ideal...

Mefisto
22-04-2013, 16:23
Tzw. Motylek. :)

Pomysł dobry, ale to chyba nie jest dostępne w kazdej aptece, jak zwykłe igły. Choć mogę się mylić.

Makthom
22-04-2013, 16:45
Powinno być, warte wypróbowania, powiem tyle, że mojego motylka znalazłem w domu, skąd to się wzięło? nie wiem, ale oprócz tego było tam parę igieł i strzykawek- normalne siedlisko narkomanów... ;) chociaż sprzę, chociaż nieużywany, to kilka lat pewnie ma... Ale fajnie sie tym podlewa, naprawdę...

mromanow
22-04-2013, 16:51
wielkie dzieki za podpowiedz!!!!!!!! powaznie!!!!!!!
nie pomyslalem co do ataku pajaczka wlasnie na igle... hmm a moze i to sie przytarafic :/
poszukam w aptekach jak nie znajde to jakos sobie poradze byle by to miec :D
jeszcze raz dzieki za twoj pomysl i wszystkie rady przy tym temacie!!!!

42d3e78f26a4b20d412==