PDA

Zobacz pełną wersję : Poecilotheria pederseni



G.R.Z.E.S.I.E.K.
27-04-2013, 12:24
Witam
Mam samice Poecilotheria pederseni L9 i zastanawiam się czy brać ją na ręce czy jad tego o to ptasznika może być szkodliwy dla człowieka


Pozdrawiam

roko
27-04-2013, 12:25
Poecilotheria jak to Poecilotheria odradzam stanowczo!!!
pozdrawiam!

Atrax Robustus
27-04-2013, 12:44
Ja bym sprawdzil :P

HEhe.. nie, lepiej nie bierz. Zreszta ja bym nawet albopilosum nie bral.

Psalmopoeus
27-04-2013, 13:06
Ja miałem samca rufilaty i bez problemów mogłem brać go na ręce...

Tony_666
27-04-2013, 13:11
Ja ostatno miałem na ręce swoją samiczkę Poecilotheria rufilata która jest po 8wylince.

P.S. ludzie przestancie bo zachwile bedzie tutaj pełno takich postów ze ktos bedzie sie chciał pochwalic... :P

Psalmopoeus
27-04-2013, 13:22
Ja sie wcale nie chwale..:P:P:PTylko nie moge tego zrozumieć że jak ktoś powie że Poecilotherie to bardzo niebezpieczne pająki itp.itd to wszyscy już ich nie dotykają, mają bardzo szczelne terra choć ich pajączki są potulne jak baranki...

Awikularia
27-04-2013, 13:44
Psalmopoeus, to, ze ty masz spokojna Poecilotherie, to nie oznacza, ze wszystkie na swiecie takie sa. Ja na gieldzie mialam na łapach A. geniculata i wiekszosc mi sie dziwila, bo sa agresywne. A moje sa dosc spokojne.... Jak widac, jedna jaskółka nie czyni wiosny...

Tony_666
27-04-2013, 14:24
Ja miałem na serio swoją z tym nie żartowałem... i takich pajączków łagodniejszych napewno by było wiecej...

Awikularia
27-04-2013, 15:45
Grzesiek, bierz smialo. Ale potem bardzo cie prosze o opis, jak wygladalo ukaszenie i co bylo potem... Jak juz wrocisz ze szpitala, rzecz jasna, i ci wroci czucie w rece :P

Diabolo
28-04-2013, 01:59
dokladnie... opisz caly przebieg, co czules itp itd ze szczegolami ;D

G.R.Z.E.S.I.E.K.
28-04-2013, 04:31
Wziełem go na ręke ale nie zadłgo sie nim nie pocieszyłem bo w ułamku sekundy spieprzył mi na noge musiałem go złapać i do terrarium dziada<----- NIE UDZIABIŁ MNIE JESTEM DUMNY Z NIEGO

POZDRAWIAM

Nazar
28-04-2013, 05:00
Boze jacy ludzie sa glupi albo poprostu "odwaga" koleszko chcesz sie popisac.

Dla mnie nie jestes ani odwazny ani madry...

dostales kurde czarno na biakym odpowiedz czy warto go brac do reki a i tak to zrobiles. Wiesz co czasami zaluje ze takich twardzieli cos w koncu nie upieprzy. Przynajmniej mialbys nauczke, ale nic wszystko przed toba :D

rastafaq
28-04-2013, 05:47
ja tam nawte nie biore zadnej brachypelmy, dla zasady, ale jak ktos chce.......

G.R.Z.E.S.I.E.K.
28-04-2013, 05:51
Nazar dlaczedo tak piszesz chciałem poprostu zobaczyć czy ten pająk jest tak agresywny jak o nim mówią ale ja wychodze z założenia że każdy ptasznik jest agresywny w swoim terrarium a jeżeli masz go na ręce to jest spokojny
Taką samom sytułacje miałem z VAGANSEM wszyscy mi odradzal a ten pająk jest tak spokojny jak albopilosum wynosze go na podwórko żeby mugł sobie pobiegąc i wogule....

POZDRAWIAM

Nazar
28-04-2013, 05:57
Ehhhhh...

ponczos
28-04-2013, 06:09
Weż go do wesołego miasteczka... Przejedzie się kolejką... Kupisz mu watę cukrową... Ehh!!

Awikularia
28-04-2013, 06:13
"wynosze go na podwórko żeby mógł sobie pobiegąc i wogóle...."

Niesamowicie mnie intryuje to "e ogole". Mozesz rozwinac? :>

madOx
28-04-2013, 06:22
Na to nie ma reguly, teraz byl spokojny, nastepnym razem wezmiesz i cie upieprzy. Taka wypowiedzia prezentujesz tylko swoja glupote.

G.R.Z.E.S.I.E.K.
28-04-2013, 06:22
wiesz wesołe miasteczko<---- niezły pomysł ciekawe czy mają świerszcze na patyku
HEHHHH

POZDROWINIA

Adi_88
28-04-2013, 08:41
hehe :) spoko mosz gosciu wyprowadzasz pajaki na podworko zeby pobiegały!! zastanow sie co robisz!! to nie pies!! a tak na marginesie to Vagans nie jest wcale taki agresywny tylko nieprzewidywalny!! nigdy nie wiadomo co mu odpier**** wiec uważaj bo nastepnym razem moze nie być taki miły!!

Mefisto
28-04-2013, 10:52
Hmmmm, z reguły staram się nie komentować tego typu postów, ale tym razem się nie powstrzymam. Albo jesteś taki głupi, albo tylko udajesz idiotę żeby podpuścić ludzi na forum.
Badź co badź ani jednym ani drugim zachowaniem nie przysporzysz sobie korzyści. :>

TheMetal
28-04-2013, 10:59
Prowokacja, nie wierze żeby ktos był taki głupi

G.R.Z.E.S.I.E.K.
28-04-2013, 12:53
Prowokacja mugłbyś mnie nie wyzywać ja wiem co zrobiłem

hehhhhh





>>>ŚWIAT NALEŻY DO ODWAŻNYCH<<<

TheMetal
28-04-2013, 15:26
Słuchaj pająk to pająk , nie wiadomo co mu może do łba (a raczej głowotułowia;] ) strzelić. Teraz jest łagodna jak baranek, a zrobisz szybszy ruch ręka i Cię dziabnie - faktycznie jak zdaje się Nazar stwierdził bylibyśmy bogatsi o opis ugryzienia tego pająka (bo zdaje sie że o ugryzieniu Poecilotheri pederseni nie widziałem jeszcze posta) ale na tym by się plusy skończyły bo : po 1 ten pająk ma mocny jad i może się źle skończyć (nawet jeżeli nie jesteś uczulony to i tak może być niewesoło), po 2 odruchowo zrzucisz pająka i albo go zabijesz (ew śmiertelnie uszkodzisz) albo będziesz miał szybkiego, jadowitego i bardzo złego pająka luzem w pokoju. Bilans prosty same minusy (i to w dodatku poważne) i brak jakichkolwiek plusów (to z opisem ugryzienia to była ironia). Nie wiem co chciałeś osiągnąć biorąc ją na ręke jeżeli chciałeś sprawdzić jaki jesteś odważny to szkoda mi słów. No właśnie co Ty chciałeś tym osiągnąć ??

Szymon_czarodziej
28-04-2013, 15:36
Brachypelma jak Cie ukasi to najprawdopodobniej nie bedziesz musial jechac do szpitala. Jest nawet szansa, ze uchronisz sie od ukaszenia bedac odrobine szybszy od pajaka > kezeli bedziesz wiedzial ze zaatakuje.
Poecilotheria jak cie ukasi to na pewno zawiozą Cie do szpitala. A szans juz na pewno nie bedziesz mial zadnyc na ucieczke z dłonia jezeli taki pajak zdecyduje Cie ukasic, na pewno nie bedziesz szybszy.
Pytanie na koniec: Po co Ci to??
Agresywnosc pajaka powinna Cie interesowac w momencie kiedy ten wlasnie jest w terrarium. Chyba, ze rzeczywiscie wyprowadzasz kedzierzawca na spacer...

A moze to ze mna jest cos nie tak i powinienem odbywac spacery ze swoja skolopendra?? przytulac ją i glaskac... Musze na powaznie o tym pomyslec... ;)

Awikularia
28-04-2013, 16:59
Ja chyba sie dzisiaj poloze spac z moja parke Poecilotheria rufilata.... A od jutra zaczne glaskac i przytulac T. blondi, C. crawshayi i P. murinus... Do zobaczenia na sali szpitalnej, Szymonie :D:D:D. Moze spotkamy tam G.R.Z.E.Ś.K.A. ze swoja P. pederseni :P

i`am
28-04-2013, 17:20
to ze wyprowadza albopilosum na spacer to mozliwe;] sam znam takiego osla;] lazi z pajakiem na miasto;/

Metall
29-04-2013, 01:16
Zeby nie bylo to ja przylacze sie do was Szymonie i Awi. Ja bede glaskal h.maculate i murinuske :), jak mnie juz zawioza do szpitala poprosze zeby mnie dali razem z wami na sale :), podzielimy sie doswiadczeniami.

ponczos
29-04-2013, 01:50
Tak dla pewności... To chyba nie było do mnie Mefisto??

tomash_k
29-04-2013, 03:03
A po kiego grzyba bierzesz pajaka na rece??!! Niech cie użre, bedziesz wiedział że głupio robisz...
Poecilotheria na ręce...nie moge...

Mefisto
29-04-2013, 03:04
Pewnie, że nie. :)

RAMMSTEIN1
29-04-2013, 03:15
To ja jako czwarta osoba do towarzystwa na sali...moze wezme ze soba P. ornatke ? =)

G.R.Z.E.S.I.E.K - nie szpanuj juz ;)
I po co brac takie jadowite pająki na ręke ? :>

Iko
30-04-2013, 14:51
Dajcie mu spokój. Lepiej umówmy się na spacer, zobzczymy kto dalej zajdzie i kogo wcześniej ze szpitala wypuszczą. Fajny koleś.

42d3e78f26a4b20d412==