PDA

Zobacz pełną wersję : biale robaczki -- help



Jeronimo
03-07-2011, 04:09
Mam w terrarium rure korkowa pod ktora wlazily swierszcze wiec postanowilem spod zagipsowac (zrobic noge). Zrobilem, jednak nie czekalem do konce zeby wyschnal gips i wstawilem do terrarium. Dzisiaj patrze a pod kora (a dokladniej pod gipsem) chodza male robacznki. Musialo byc tam bardzo duzo wilgoci...

co to moze byc ? czy to jest grozne dla mojego gekona lamparciego... i jak sie tego pozbyc?

Ufol
03-07-2011, 08:14
Musisz to wywalić, wydezynfekować i położyć gips od nowa. Nie wiem czy te robaczki są groźne, ale raczej nie są przyjazne. Nie wiem co się może od nich stać, ale chyba nie zaszkodzi ich zlikwidować? A to nie są roztocza? Jesli tak to musisz się koniecznie ich pozbyć.

Jaca
03-07-2011, 10:48
Najprawdopodobniej są to skoczogonki - nic groźnego :)

Jeronimo
03-07-2011, 10:51
zauwazylem takze ze trzy swierszcze mi padly... moze to ich wina, a nie jakiejs wilgoci..?

johno
03-07-2011, 11:20
moze to wina robaczkow... ale jak jest za wilgotno, to swierszcze padaja jak muchy.

Sebastian Wolf
03-07-2011, 13:47
Jaca ma rację to skoczogonki nic grożnego też to mam ......

w najgorszym wypadku kwiatom zaszkodzi...

[RED-689]
03-07-2011, 18:49
Kwiatom tez nie szkodza :) Spulchniaja ziemie....
Skoczogonki ma w wiekszosci kazdy w wilgotnym terra...

Jeronimo
05-07-2011, 19:14
eh nie jestem przekonany ze to sa skoczkonogi...
dzisiaj chcialem zmienic gekonowi wode a tu patrze na naroznikach poidelka az czarno od tych robali... cholera chyba sie rozprzestrzenily po calym terrarium :(((
Obudzilem gekona a on jakis osowialy ze mozna go brac na rece - powinien normalnie zywo reagowac itp. (nawet wolalbym zeby ten brak reakcji byl spowodowany wybudzieniem gekona z glebokiego snu, jednak sam w to nie wierze). Od dwoch dni nie zrobil kupy (no chyba ze gdzes ja zagrzebal) i chyba przestal jesc swierszcze (chociaz nie wyglada na wyglodzonego)...
eh juz sam nie wiem co myslec.. chyba czeka mnie wizyta u weterynarza :(((

Pozdrawiam

Jaca
05-07-2011, 22:55
Jak to czarno od robali? Przecież pisałeś, że one są białe :/

Jeronimo
06-07-2011, 03:00
no jak ich jest z 50 sztuka za 1 cm(kwadratowy) to nie mozna sie dziwic ze jest ciemno w tym miejscu... zaden robak nie jest 100% bialy czy przezroczysty, a jesli nawet sa to nie umnie.
Jutro chyba pojde do weterynarza bo juz mnie to zmeczylo :///
(chyba wypil wode gdzie te robale byly i teraz zle wyglada)

:////////////////////////////

Pozdrawiam

Jeronimo
06-07-2011, 07:32
skonsultowalem sie z dr Jarekiem Zajączkowskim!
bylem u weterynarza i jak sie pozniej okazalo ze roztocza znalazlem przypadkiem w terrarium. Po lewatywie w kupie gekona znalazlem duze biale glizdy ktore sie dostaly do przewodu pokarmowego przez chore swierszcze!
Jestem dobrej mysli i mam nadzieje ze z gekonem bedzie juz spox ;)

apeluje do wszystkich ktorzy kupuja zwierzaka! zalatwcie odrobaczanie odrazu !!!
(ja planowalem ze zmienie we wrzesniu wszystko w terrarium i pojde z gekonem do odrobaczania, jednak wszysto sie troszke przyspieszylo :((( )

EOT

Jakub Wąsak
06-07-2011, 07:49
Mam pytanie: tez zauwazylem duzo takich malych badziewi ktore skacza, czy to sa wlasnie te nieszkodliwe skoczogonki???

Jeronimo
06-07-2011, 08:06
moje nie skacza wiec nie wiem co to jest - ale napewno nie skoczkonogi

Jaca
06-07-2011, 13:00
Małe, lekko podłużne badziewia, które skaczą to skoczogonki - nic groźnego w terra, to sanitariusze, wcinają resztki organiczne.

Azazzell
20-07-2011, 12:13
Cześć. JA u siebie zobaczyłem roztocza drapieżne. Ale mam na nie sposób.Kupiłem roztocza drapieżne których główny pokarm to inne roztocza, larwy nicienie, jaja muchówek i skoczogonki.
Jak ktoś jest zainteresowany niech pisze na maila.

42d3e78f26a4b20d412==