PDA

Zobacz pełną wersję : Xaxim, gdzie można kupić?



Silicon
16-10-2011, 12:31
Xaxim to popularny materiał dekoracyjny do tworzenia zazieleniających się teł w terrariach szczególnie popularny w terrariach z Dendrobatesami. Na zdjęciach prezentuje się imponująco. Znalazłem jego ofert w Niemieckich sklepach internetowych, jednak cena jest duża - szczególnie, że potrzebuję 1m2 powierzchni. Sprzedawane są tam panele o rozm. 50 x 25 x 2,5 za 14 Euro. Wiem, że gdzieś w Holandii, sprzedawany jest za dużo mniejszą kasę. Może ktoś widział go w Polsce?
Przy okazji, może ktoś wie gdzie można kupić matę z naturalnej kory korka (nie prasowanej)?

Krzysztof.W
16-10-2011, 15:31
Czy chodzi ci o mate kokosową ?
Czy może o coś innego ?

Fryta
16-10-2011, 16:41
Chodzi o korę dębu korkowego. Nie widziałem takiej w formie płaskiej. Bywają czasem rurki, czasem dość duże. Trafiłem kiedys też na coś co było sprzedawane jako kora dębu korkowego, ale na pewno nią nie było.
A ten xaxim to fajna rzecz, ale pierwsze słyszę o tym by to było osiągalne w Polsce. Szukaj. Może znajdziesz. Powodzenia.

Silicon
17-10-2011, 05:24
Niestety nie o matę kokosową. Jest to rodzaj jakiegoś prasowanego torfu brazylijskiego. Robią z niego tez woreczki zamiast doniczek do sadzenia epifitów na konarach. Po kupienie wygląda podobnie jak mata kokosowa ale po spryskiwaniu zaczyna się zielenić.

Silicon
17-10-2011, 05:25
Tak - kora drzewa korkowego - jak by ktoś widział byłbym wdzięczny za informacje.

Krzysztof.W
17-10-2011, 11:15
Trzeba by się pytać w sklepach gdzie sprzedają korek naturalny (podłogowy i ścienny).Może skontaktować się z dystrybutorem tego surowca,lub w hurtowniach gdzie sprzedają korek . Może byktoś sprowadził?.


Trzeba pytać koniec języka za przewodnika.

42d3e78f26a4b20d412==