PDA

Zobacz pełną wersję : roztocza



werni
30-04-2013, 05:48
Witam.
Przeniosły sie ze świerszczy, aktualnie są obecne na 4 dużych pajakach, możliwe że są jeszcze u innych. Zajęły okolice otworu gębowego i nasady szczękoczułek. Teraz pytania do osób, które miały podobne problemy:

1. Jakich objawów spodziewać się u pajaków i po jakim czasie?
2. Gdzie mogę dostać opisywane roztocza drapieżne (Hypoaspis)? Jeśli ktoś ma do nich dostęp lub jakiekolwiek info, poproszę o kontakt.
3. Co do rozwoju tego paskudztwa - rozmnażają się w podłożu czy też bezpośrednio na zwierzaku? Ile trwa cykl rozwojowy?

Wszelkie inne sugestie na temat postępowania mile widziane.. (z wyjątkiem odsyłania do archiwum)

morda
30-04-2013, 11:00
Romnażają się chyba na poldłożu. Weź i przełóż pająka do sterylnego pudełka (bez ziemi, dekaracji itp.). Dawaj mu pić w miseczce i może będzie dobrze. Mi roztocza wytępiły całą kolonię karaczanów madagaskarskich - nie udało mi się ich pozbyć.

WojtasWroc
30-04-2013, 13:55
czy ktos ma moze zdjecie jak to wyglada ???

_INVISIBLE_
30-04-2013, 14:24
Mozesz pokombinowac

http://www.terrarystyka.com.pl/forum/viewtopic.php?t=4138&start=0

werni
01-05-2013, 15:54
_INVISIBLE_ - naprawdę zapoznałem się już z całym dostępnym materiałem na obydwu listach dyskusyjnych..
Aktualnie jestem na etapie suszenia pająków w pustych pojemnikach i tępieniu robactwa z terrariów. Najbardziej skuteczną metodą wydaje mi się wytępienie tego tymi małymi drapieżnikami, ale potrzebuję więcej informacji na ten temat.
Poza tym dalej czekam na ujawnienie się kogoś kto już przechodził walkę z roztoczami.

Latarnik
04-05-2013, 10:34
Od furi normańskiej i roztoczy wybaw nasze pająki Panie ;-)
Walcz Werni trzymam kciuki !!!

42d3e78f26a4b20d412==