PDA

Zobacz pełną wersję : Pająk do Norwegii??



PaulB
04-05-2014, 03:49
Cześć!
Mam do Was takie pytanko. Mianowicie moja mała Irminia ...jest teraz L4-L5 (zał. zdjęcie)
Chciałbym Was zapytać, czy mógłbym ją wziąć ze sobą na miesięczne wakacje za granicę, a dokladnie do Norwegii. Czy mozna w ogole przewozic takie zwierzeta i czy nie bedzie komplikacji np na granicy.
Prosze o poważne posty, ew. linki do stron z informacjami rządowymi lub prawnymi.
Bo jeśli nie jest to możliwe, będę musial niestety zostawić ją u swojego znajomego, ktory nie ma pojęcie w ogole o pająkach :(

Dambala
04-05-2014, 04:57
A po co ją chcesz ze sobą zabierać?? zbędny stres dla pajączka, nie lepiej zostawić go pod opieką kolegi, wystarczy, że ebdzie dbać o wilgotność a bez jedzenia przetrwa ten czas;)

PaulB
04-05-2014, 08:16
Czy tylko z tego powodu (stres) mam go nie brać do norwegii?
Kocham tego pajączka i wolalbym miec go przy sobie.....
Jesli chodzi o jego stres to zalozmy ze rozumiem.
Ale co z innymi powodami, np. prawnymi? Czy w ogole WOLNO WZIĄĆ PTASZNIKA ZA GRANICĘ ???

Dambala
04-05-2014, 10:29
MOżna przewozić, ludzie przewożą węże, jaszczurki i pajączki. TYlko nie rozumiem czemu wozić ze soba pajączka na miesiąc :| Skoro go kochasz to powinno ależeć Tobie na jego zdrowiu i wogóle :]

krzysio15
04-05-2014, 11:29
Po co chcesz go brać do norwegi????:P:P:PJAk go kochasz to wystarczy ze ggo pozondnie nakarmisz pozondnie zwilzysz sciółke i nic mu sie nie stanie

BeataU
04-05-2014, 16:20
Jesli chcesz to ziwerzatko meczyc podroza, to chyba bardziej kochasz siebie niz je.
A jesli chodzi o strone prawna, to ludzie rozne stworzenia przewoza, ale ja sie tym nigdy nie interesowalam.

Obywatel_Snejk
05-05-2014, 05:04
jezeli lecisz to nie wiem,jezeli jedziesz to bierz i nie wystawiaj na widok,koniec kropka

42d3e78f26a4b20d412==