PDA

Zobacz pełną wersję : chodowanie ptaszników nie zdrowe?



Pavlo
02-05-2013, 04:14
ponoc włoski wyczesywane wydostaja sie razem z kużem z terrarium
jak wdychamy to wbijają sie w pecheżyki płucne i zarastaja na zawsze
co zwieksza ryzyko raka i innych chrob.

Yeter
02-05-2013, 04:18
No to nasze pokolenie to sprawdzi :] Osobiscie mysle ze jest to nieporuwnywalnie mniej niz np. wdychanie azbestu wydobywającego sie np. z pokryc dachowych w starym budownictwie.
A zreszta co teraz jest zdrowe ;P

RAMMSTEIN1
02-05-2013, 04:19
zarastają na zawsze ? eeee :)
To raczej nie możliwe =)

Pavlo
02-05-2013, 04:20
no własnie mozliwe troche mnie to martwi

Sojkas
02-05-2013, 04:50
Mozliwe, ale to powoduje azbest, ktorego wlokna sa naprawde male. Przy nich wloski pajaka sa OGROMNE! Wlokna azbestu sa widoczne pod naprawde poteznym mikroskopem, a wloski pajaka ?
Wloski pajaka (rozmawialem z lekarzem) moga powodowac stany zapalne jak kazde inne cialo obce.

Shawn6
02-05-2013, 04:50
Promieniowanie z komórki, zanieczyszczone środowisko i wiele innych czynników może spowodować raka. A ty wyjeżdżasz z pająkiami.
Jakby się wszystkim przejmować to trzeba by spędzić życie w pustelni!

Pavlo
02-05-2013, 05:02
Jakby się wszystkim przejmować to trzeba by spędzić życie w pustelni!

na pustelni dopadł by cie kurz ;-)
nienapisałem tego posta po to zeby wszyscy przestali chodowac ptaszniki
tylko jako ciekawostke i temat do dyskusji

Awikularia
02-05-2013, 05:06
Pavlo, to nie hoduj ptasznikow. Kaze ci ktos? Przynajmniej ty jeden bedziesz zdrowszy, a my, trzymajacy te wlochate stwory, bedziemy zaropiali, zarosnieci i zrakowaciali... Na marginesie - mam pajaki kilka lat i jakos przeswietlenia moich plucek nie wykazaly zadnych odchylen.... Moze powinnam sie nachylic nad tymi pajakami, pogmyrac im aby wyczesaly chmure klakow i ... WDECH! WYYYDECH... WDECH! WYYYYYDECH.... hiehiehie...:>

Nazar
02-05-2013, 06:00
Rzeczywiscie hiehiehie koń by sie usmial:/

Pavlo
02-05-2013, 06:31
czesc Awikulario pamietasz na ostatniej giełdzie jak na pocztku ktos do Ciebie podszedł i powiedział nareszcie wiem jak wyglada Awikularia? to ja ;-)

a tak po za tym to sie powtórze : nie napisałem tego posta po to zeby wszyscy przestali hodowac ptaszniki
tylko jako ciekawostke i temat do dyskusji
nie zamiezam zaprzestac chodowli.

G.R.Z.E.S.I.E.K.
02-05-2013, 06:44
Niesamowita historia pajęczarze pożegnajmy sie z życiem
-umieram dla pająków :(

Awikularia
02-05-2013, 07:22
Pavlo, niestety, ale nie pamietam. Ale mam nadzieje, ze ty pamietasz mnie.... :P

Hwarang
02-05-2013, 07:29
To raczej nie jest ciekawostka tylko mit....

Pavlo
02-05-2013, 07:29
spoko - Ty powiedziałas to jest jeszcze ktos kto niewie jak wygładam ??
Pozdrawiam

morda
02-05-2013, 07:38
Ludzie - nie świrujcie na temat tych włsoków. Za niedługo będzie mit, że one same się odczepiają od pająka, lecą do płuc i zjadają człowieka od środka... eh.
Ostatnio robiłem porządki i ciut podrażniłem geniculate. Tyle włosków zaczęło latać, że drapałem się przez pół nocy. Jakoś żyję, oddycham i jest spox.

RAMMSTEIN1
02-05-2013, 09:06
Dokładnie morda...
Tez wiele razy pajączki wyczesywały na mnie włoski jak widać jeszcze zyję ( ale mam nadzieje ze juz nie dlugo ) i nie szykuje sie zaden rak. :)

Obcy
02-05-2013, 09:27
RAMMSTEIN ja bym niebył taki pewny , dla pewnosci lepeij oddaj mi te swoje pajączki w trosce o ciebie przyjme je za darmo :-)

RAMMSTEIN1
02-05-2013, 09:30
No wiesz Obcy, ja jestem pewien =)

Ale i tak spozniles się, mordeczka i Atrax juz zarezerwowali dla siebie pajączki ;)))) =)))))

Pavlo
02-05-2013, 09:43
trudno zebys na drugi dzien dostał raka :-D

GALN
02-05-2013, 11:01
Pavlo napisałeś "ponoć" czyli nie powodują :) nikt nie zadał jednego pytania ,gdzie Pavlo o tym przeczytałeś ?Czy usłyszałeś? co do raka się nie zgodzę w tych włoskach musiały by być jakieś substancjie rakotwórcze a wątpię czy takie są.Wystarczy "porównać" to do wdychania pyłu z drewna np.pył z drewna sosny nie przyczyni się do powstania raka ale z dębu to masz pewne jak w banku ale oczywiście jakbyś ładne parę lat pracował w warsztacie stolarskim.Zanim włoski pająka wrosły by się na stałe w płuca zostały by szybko rozłożone to jest organiczny materiał.A jeszcze dodam są takie zwierzaczki ale zapomniałem nazwy pokrojem przypominają łasicę w ich menu często goszczą ptaszniki taki zwierz poniewiera pająka przednimi łapkami tak długo aż pozbawi go włosków i zaczyna ucztę przy tej operacji oraz ilości łapanych ptaszników wygineły by bardzo szybko bo nieźle się tych włosków muszą nawdychać.

persea
02-05-2013, 12:06
może niedługo zaczną się inhalacje na bazie włosków z pajaków;) chociaz nigdy nic nie wiadomo...jeśli ukończę studia może się tym zajmę;)

nokeg
02-05-2013, 14:18
jak narazie po kilku atakch włoskami... żyje i czuje sie dobrze (oprucz tego że jutro na EKG ide:-) )

Atrax Robustus
03-05-2013, 11:56
Kiedys juz tu byla taka dyskusja i ktos rzeczywiscie pisal, ze takie wloski moga byc rakotworcze, ale to jest bujda. One moga powodowac stany zapalne (o tym tez byla dyskusja), ale nic wiecej, bo jak napisano - musialyby zawierac trujace lub promieniotworcze pierwiastki, a sami wiecie, z czego sie takie wloski skladaja :)

Jaca
03-05-2013, 13:00
Nie muszą zawierać promieniotwórczych pierwiastków lub rakotwórczych substancji. Wystarczy, że wywołują mikrouszkodzenia w tkace płucnej, a w konsekwencji stany zapalne. Powoduje to zintensyfikowanie podziałów komórkowych, które w pewnym procencie prowadzą do mutacji, a więc i rakowacienia. Im więcej podziałów komórkowych, tym większe prawdopodobieństwo wystąpienia w danej tkance raka.

Atrax Robustus
03-05-2013, 13:17
W sumie racja, ale wloski pajakow sa gigantyczne w porownaniu do powiedzmy wlokien azbestowych.

Awikularia
03-05-2013, 15:53
To bedziemy miec gigantyczny stan zapalny i szybciej zachorujemy na tego powloskowego raka. Na cos trzeba umrzec :/

Latarnik
04-05-2013, 10:45
Teraz już wiemy że każdy chodowca ptaszników ma coś z bohatera romantycznego , poświęca się w imię wyższych wartości i wbrew społeczeństwu i babci z radiem Maryjan wdycha i wdycha włosy swego pupila ...

ps. czy nie wdychasz tez włosów swoich , brata\siostry czy wspomnianej babci ??? gwarantuję , ze jest ich pełno w kurzu i innym brudzie wokoło
ps.2 pozdrawiam wszystkich rodaków ze Śląska ( co się będziemy włoskami przejmować mamy tablicę mendelejewa w powietrzu ! ;-)))

42d3e78f26a4b20d412==