PDA

Zobacz pełną wersję : kuleczki koło wody



FaUnA_BoX
03-05-2013, 13:54
dobrywieczor ja mam takie pytanie szukalem wszedzie gdzies tam na Faq na calym forum i nie moge znalexc nic na ten temat . moj ptasznik jak cos zje to zostaje mu taka kuleczka tylko i on tom kuleczke zanosi kolo miseczki z woda zawsze tak robi i nie wiem czemu pytam z ciekawosci i jak czytalem tutaj na forum rozne tematy to jestem teraz przygotowany na to ze moge zostac wysmiany ale mam nadzieje ze sa tu ludzie wyrozumiali i odpowiedza normalnie dziekuje wszystkim milym ludziom za odpowiedzi.

xeper
03-05-2013, 14:01
jakiego masz pająka?? szczerze mówiąc pierwszy raz słyszę o czymś takim :)

kak
03-05-2013, 14:02
wynosi resztki a dlaczego to nie wiadomo, to tak jak inne przed norke.
no moze twoj kulturalny jest po prostu :> u mnie kuleczek mnie ma :>

Robin
03-05-2013, 14:04
Resztki pokarmu. Wyciągaj to z terra bo inaczej zgnije.

Pozdrawiam
Robin

FaUnA_BoX
03-05-2013, 14:08
oczywiscie ze wyciagam czytalem na ten temat moj pajak to brachypelma boehmei a pajak mojego pzyjaciela tez tak robi on ma gramostole rosee ale fajnie ze tak robia to interesujace i fajnie popatrzec jak on to zanosi i zaraz wraca jakby smieci wynosil z domku :D.

Robin
03-05-2013, 14:14
"dobrywieczor ja mam takie pytanie szukalem wszedzie gdzies tam na Faq na calym forum i nie moge znalexc nic na ten temat . moj ptasznik jak cos zje to zostaje mu taka kuleczka tylko i on tom kuleczke zanosi kolo miseczki z woda zawsze tak robi i nie wiem czemu..." - w końcu czytałeś, czy nie? :-) Bo jeśli tak, to nie wiem w czym problem... całkiem normalna sprawa, u mnie wszystkie pajączki robią takie "porządki".

Pozdrawiam
Robin

FaUnA_BoX
03-05-2013, 14:16
czytalem na temat tego ze resztki gnija ale nie czytalem o tym czemu tak robi ze zanosi te kuleczki kolo miseczki z woda.

stary
03-05-2013, 14:17
to sa resztki pokarmu jak bedzie bardzo głodny to nie będzie restek cze POZDRAWIAM

i`am
03-05-2013, 14:27
zawsze sa jakies resztki, moj kedzior wszystkie resztki wrzuca do miski z woda;] czemu? i dont know;P

morda
03-05-2013, 14:28
Resztki pokarmu sprzątaj - pleśnieją.
Czasem z pokarmu nie zostaje nic - pająk zjada wszystko.

Wczoraj byłem świadkiem interesującego zdarzenia. Cambridgei zjadł mącznika i wyszedł z gniazda by pozbyć się resztek. Dosłownie z ogromną siłą je odrzucił. Przeleciały całe terrarium i wylądaowały koło szyby. Po tym zdarzeniu się umył i wrócił do "bunkra". Wystraszył mnie tym rzutem bo zrobił to niespodziewanie a ja byłem praktycznie przyklejony do szyby...

kcpzpr
03-05-2013, 14:29
Moja Rosea wynosi resztki zawsze w to samo miejsce, w przeciwnym rogu terra od tego w którym zazwyczaj przesiaduje, pajączki dbają o czystość(przynajmnej niektóre:)

kcpzpr
03-05-2013, 14:31
Może sie na Ciebie wnerwił i chciał Cie trafić:)

Jimbo
03-05-2013, 14:59
Moja blondi też zawsze wrzuca resztki do miseczki z wodą. Pozostałe zostawiają gdzieś po kątach.l

rastafaq
03-05-2013, 14:59
Hm, to ze wynosi koło wody to tylko zbieg okoliczności, przestaw miseczke w inne miejsce i zobaczysz gdzie bedzie wynosił, ale raczej tam gdzie kiedyś byla miseczka.

Morda - mój Cambridgei też strzela resztkami :) fajnie to wygląda.

roko
03-05-2013, 15:17
haha już widze Morda jak to wyglądalo widzisz tak sie odplaca za to co dlaniego robisz;/
pozdrawiam!

FaUnA_BoX
03-05-2013, 15:24
no mnie to by zszokowalo jakbym zaobaczyl takie cos ze moj pajak szczela sobie kulkami :D

kak
03-05-2013, 15:44
buehehe pewnie chcial cie poczestowac :D
ja niestety nie widze u swojego resztek, no, moze z wyjatkiem much.
z reszta po madzie co ma zostac :>

bachus
04-05-2013, 01:35
Moja irminia też rzuca kulkami zamiast je wynosić, wyłazi na skraj gniazda i siuuuup.

Tak na marginesie te kulki nie pleśnieją, przynajmniej u mnie, są chyba pozawijane w pajęczyne i może to je chroni. Robiłem taki mini eksperyment - dałem taką kulkę na podłoże w osobnym pudełku i psikałem tak często, jak normalnie u pająków, pleśni nie było wcale.

madOx
04-05-2013, 03:25
ale moga byc roztocza :)

_INVISIBLE_
04-05-2013, 04:18
Jesli pojawia sa roztocza ( w malej ilosci- sa niegrozne ) poprostu oczyszcza terra z nie wyciagnietych resztek, a potem znikaja

bachus
04-05-2013, 06:54
no nie zaobserwowałem żadnych zmian, ani pleśni, ani roztoczy, ani innego świństwa.

angelo
04-05-2013, 10:28
moja geniculata grammostola i albopilosa wrzucaja resztki do wody i zawsze tak robia obojetnie gdzie im dam miseczke
a raz widzialem fajna akcje jak irminia rzuciala kulka ,kulka sie odbila od szyby i spadla blisko niej, ona myslala ze to jakis owad czy cos w tym stylu i sie na to rzucila po czym gdy zajarzyla ze to juz zjadla znowu wyrzucila :))) wygladalo to jak by grala sobie w "kulki" :D:D:D:D:D:D

42d3e78f26a4b20d412==