PDA

Zobacz pełną wersję : Az sie żal robi...



Marian667
04-05-2013, 13:30
Taki opis znajduje sie na stronce http://www.zoo.poznan.pl/nzoo11.htm, jak widac na zdjeciu znajduje sie B.Smithi. Po przeczytaniu tego zal sie robi ludzi ktorzy nie majac o czyms pojecia wypisuja brednie mieszajac w glowach innym...

PAJĄK PTASZNIK
Avicularidae
Pająki - Pajęczaki
Ameryka

Olbrzymi, owłosiony pająk z dość krótkimi, silnymi odnóżami. Dysponuje jadem zdolnym zabić małe ptaki, gryzonie i jaszczurki. Znane są również przypadki śmierci ludzi po jego ukąszeniu. Indianie używali jadu tego pająka do zatruwania strzał. Łamliwe włoski pokrywające ciało ptasznika są jego bronią, powodują bowiem podrażnienia skóry. Ptaszniki żyją w dziuplach drzew, szczelinach skalnych i w norach ziemnych. Nie budują sieci łownych, lecz polują aktywnie o zmierzchu i w nocy.

bachus
04-05-2013, 13:34
A to widzisz bestia nieokrzesana z tego "Pająka Ptasznika", że hej :PPP

FaUnA_BoX
04-05-2013, 13:35
co nie?? oni opisują ogulnie pająka ptasznika a nie Smithiego :D a dali jego zdięcie żeby sie zareklamować :D

Marian667
04-05-2013, 13:42
Jak dla mnie to oni nie opisuja nic... tylko pierd**** glupoty.. a wogole to w innych opisach przynajmniej podali nazwe lacinska tego co maja.. a tutaj chyba sami nie wiedzieli :P

BZYK
04-05-2013, 14:06
Tak się złożyło że mam kontakty z insektarium w Poznaniu,oni po prostu mają inne zajęcia jak zajmowanie się stroną, a ptaszników mają naprawde dużo,wiem bo widziałem(smithi też).Moim zdaniem strone rzeczywiście maja słabą,ale nie ocenia się książki po okładce. Powiem wam że dla kogoś kto się interesuje bezkręgowcami wizyta w Poznańskim insektarium to niesamowite przeżycie,niekoniecznie mówie o ekspozycji.Wogóle uważam Poznańskie ZOO za jedne z najlepszych w Polsce,nie powiem najlepsze,żebyście na mnie nie najeżdżali.Wiele gatunków mozna oglądać w Polsce tylko tam,bizony leśne,kiwi,jelenie baweańskie.A jak komuś się coś nie podoba to niech weźmie ze strony telefon zadzwoni poprosi kogoś z insektarium i niech powie że się nie znają i takie tam. Życze odwagi

kcpzpr
04-05-2013, 14:09
Ej brawo dla tego pana, na prezydenta go, byle żeby Lepper nie wygrał:) Tak to kurde bywa.

BZYK
04-05-2013, 14:19
A tak na marginesie będe niedługo w zoo w Poznaniu i przekaże wasze sugestie odnosnie strony.

PMajdan
04-05-2013, 14:22
bez pzresady bywaja gorsze teksty....

bachus
04-05-2013, 14:34
Ale nikt tu nie kwestionuje wiedzy pracowników insektarium, tylko poziom opisu ptaszora z omawianej strony. Jak na reklamę insektarium trochę laicki opis, chyba się zgodzisz.

morda
04-05-2013, 14:35
No cóż... normalka.

GALN
04-05-2013, 15:16
Marian667 "Znane są również przypadki śmierci ludzi po jego ukąszeniu" a może my nie znamy a tak naprawdę ktoś zna taki przypadek nasza wiedza opiera się na książkach i internecie.

ta stronka pojawiała się na forum parę razy jeden znich wystarczy wpisać w szukaj www.zoo.poznan.pl

http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=16&i=9973&t=9943

Ja dodam jeszcze raz to samo co napisałem wcześniej

"Co za problem jak się opis nie podoba to napiszcie lepszy i wyślijcie niech zamieszczą.A tak swoją drogą dobrze że jest.Ta strona to tylko reklamówka ZOO."

Sojkas
04-05-2013, 16:00
Zajebista reklamowka
Dlatego ukrywam przed sasiadami moje pajaki.
Naczytaja sie pierdol, a na argumenty, ze to bzdura odpowiadaja : "Ale tak w gazecie,TV, lub Bog wie gdzie jeszcze bylo"

chrzanu
05-05-2013, 04:05
Co się czepiacie ?? Przecież ten ptasznik jest bardzo groźny, i w ogóle to cza się bać... :] <hahaha>

BZYK
05-05-2013, 04:19
No wiecie na pewno nie jest niegroźny.Ja się martwie tylko jednym,oby zajmowali się nimi odpowiedzialni ludzie. Bo potem kupi sobie taki niezorientowany pajączka,ten go użre i oby nie miał alergi.I musimy uważać żeby takich przypadków nie było więcej. Wtedy zacznie się nagonka na domowe hodowle ptaszników i będziemy mieli problem.Zauważyłem jedną rzecz im poważniejszy hodowca tym mniej skeczy z pająkami(ucieczki,ugryzienia itp)I powtórze słowa jednego z hodowców,gdy zaczynałem hodować ptaszniki i spytałem się co sądzi o branie na ręce i takie tam, powiedział że to jest poprostu dziecinada i szczeniactwo,sami zgadnijcie kto to był.

tw182
05-05-2013, 09:56
wielu ludzi uważa ptaszniki za zabójcze bestie, a ten opis mogl byc celowy, w koncu reklama to klucz do sukcesu. Kazdy przyjdzie zobaczyc pajaka "zabójce"... A jest kilka ptasznikow ktore posiadaja dosyc grozny jad dla czlowieka.... A jesli jest ktos uczylony to moze umrzec,,,,, a w koncu umiera od jadu ptasznika....

Mefisto
05-05-2013, 10:12
Zdaje się, że szefo Nowego Zoo jest maniakiem ptaszników i ma tam ich całkiem niezłą gromadkę. Ja osobiście jej nie widziałem, bo niestety nie są one ogólnie dostępne (z wyjątkiem chyba jednej Geniculaty - nie jestem pewien), ale mam kumpelę z A.R., która kilka razy zwiedzała "zaplecza" tego zoo i zdawała mi sprawozdanie. :)

Atrax Robustus
05-05-2013, 11:21
Zafalszowano jedynie informacje o zanotowanych zgonach, bo z tego co wiem ja - takich wypadkow nie udokumentowano.

marco_tbg
06-05-2013, 02:24
Wczoraj był ciekawy program w National Geographic wlasnie o popularnosci hodowli ptaszników i mówione było ze nie ma zadnego potwierdzonego przypadku utraty zycia przez czlowieka na skutek ukaszenia ptaszniczka.

Awikularia
06-05-2013, 03:22
Ja bylam na zapleczu poznanskiego ZOO i nie odnioslam najlepszego wrazenia po rozmowie z czlowiekiem, ktory sie tym (tzn. pajakami) dzialem zajmowal. Najpierw nie wiedzieli, jakie pajaki maja, to im opisalam (na jego wlasna prosbe) - na co obgadano mnie, ze jestem zarozumiala. Pozniej kupil ode mnie nimfy A. geniculata i po calym Poznaniu rozpowiadal, ze to on rozmnozyl - jak to sztucznie inkubowal, ile mial sztuk, jak przebiegala kopulacja - normalnie slowo w slowo co mu mowilam o moich, wtedy dosc skromnych, doswiadczeniach pajeczarskich. Mam swiadkow. Na zapleczu nie bylo nic ciekawego. Mowilam tez o blednych napisach w insektarium - coz, mowil, ze poprawia.

Bylo to dwa lata temu w sierpniu, moze pana P. juz nie ma i jest osoba prawdomowna, a nie klamca, kretacz i obludnik. Samo ZOO podobalo mi sie jak najbardziej, a bylego pracownika, dr J. Smielowskiego, bardzo lubie.

BZYK
06-05-2013, 06:39
To nie ciekawe co mówisz Awikularia. Moja znajomość z Poznańskim insektarium trwa od roku.Ja też nie lubie pana P. źle się z nim rozmawia.

TheMetal
06-05-2013, 09:42
Chociaż zdaje sie że nazwali tam T. Blondi jednym z najjadowitszych

michał ptasznik
06-05-2013, 10:23
5 czerwca tego roku byl taki festyn rodzinny i tam przyjechaly dwie panie z Poznanskiego zoo (ale nie wiem czy nowego czy starego) przywiozly

2 ptaszniki
wuchte patyczakow
jakiegos weza
modliszki

Duzo ciekawych zeczy sie dowiedzialem wiele wiedzialy o tym co przywiozly.

Ale najgorsze bylo to ze trzymaly te zwierzatka na dworze a bylo wtedy moze z 15C jak powiedzialem ze ptaszniki nie powinny byc trzymane w takiej temp. to wysmialy mnie i powiedzialy ze ja sie w ogole nie znam i ze jak mam taka "wiedze" o ptasznikach to lepiej zebym im swoje pajaki oddal.

42d3e78f26a4b20d412==