PDA

Zobacz pełną wersję : Rozmnazanie;)))



alig_
07-05-2013, 11:19
czy łatwo jest rozmnozyc skorpiona cesarskiego i jakiej musi byc wielkosci parka zeby mogła sie rozmnazac???

roko
07-05-2013, 11:20
P. imperator należy do jednych z najłatwiej rozmnażających się w niewoli gatunków. Według różnych danych skorpiony te w naturze osiągają dojrzałość płciową w wieku 3 - 7 lat, jednak w hodowli, dobrze karmione i trzymane w idealnych warunkach mogą być gotowe do rozrodu już po pierwszym roku życia. Samica, po trwającej z reguły 7 - 9 miesięcy (a czasami nawet ponad rok) ciąży rodzi zwykle od 9 do 32 młodych. Te biało ubarwione maluchy do swej pierwszej wylinki nie pobierają pokarmu i przebywają stale z matką, noszone na jej grzbiecie. Nie powinno się ich oddzielać od samicy, nawet gdy zaczną już samodzielnie polować, gdyż jak dowiodło tego już parę przykładów, ich szanse na przeżycie gwałtownie wtedy maleją. Oczywiście, w sytuacji gdy samica zaczyna po kolei pożerać swoje młode (co może być spowodowane stresem, jednak zdarza się bardzo rzadko) należy je bezzwłocznie przenieść do osobnego terrarium. Jeśli natomiast samica zje jedno czy dwa najsłabsze młode i na tym poprzestanie, to jest to całkowicie naturalne zjawisko i nie powinno stanowić powodu do zmartwień.

Cytat z opisu gatunku wystarczy poszukać:)
pozdrawiam!

alig_
08-05-2013, 03:45
no ja mam samice i samca 6 cm bez szczypiec i ogona to juz jest zdolny???acha i czy cos mam w terra zmienic???

morda
08-05-2013, 05:43
Alig - one muszą być dorosłe... 6cm to za mało jak na imperatora raczej.

alig_
09-05-2013, 04:38
to ile musi miec???

42d3e78f26a4b20d412==