PDA

Zobacz pełną wersję : bulbusy



banzai
08-05-2013, 14:59
"Skeleton Tarantula (Ephebopus murinus) 3/4", $32 each
Fantastic French Guyanan species that sports bright yellow "skeleton" type leg stripeing! No urticating hairs on abdomen, but like it's enigmatic genus has urticating hairs on pedipalps! Beautiful spider, reaches 5"- 6" as adults! This sac represents Swift's 3rd successful hatching! Get them while their hot!"

zwrocilem uwage na "No urticating hairs on abdomen, but like it's enigmatic genus has urticating hairs on pedipalps!" czy to znaczy ze ma wloski parzace na bulbusach?? czy moze cos zle zrozumialem?

morda
08-05-2013, 15:01
Już kilka razy to widziałem na różnych stronkach. Piszą, że murinusy mają włoski parzące na odnóżach a nie na odwłoku. Nie wiem - ja mojego dopiero będe miał.

Awikularia
08-05-2013, 18:10
Tak, jest to dosc specyficzny gatunek z wloskami parzacymi na odnozach. A ze nie wyczesuje.... Zaden ptasznik z rodzaju Ephebopus nie wyczesuje wloskow parzacych z odwloka.

Mordeczko, juz sie czuje prawie dobrze, ale pajaczka wysle w poniedzialek, bo mam strasznie duzo roboty. Mam nadzieje, ze sie doczekasz i przyjmiesz moje przeprosiny...

morda
09-05-2013, 01:27
No pewnie Awi, wszystko spox. Teraz naprawde masz ważniejsze sprawy a pająk może troche poczekac :)

42d3e78f26a4b20d412==