PDA

Zobacz pełną wersję : Jad P.platus



Foxtrott
11-05-2013, 02:12
czy jad P.platus zaliczany jest do mocnych(patrz Pterinochilus, poeciloteria), czy też nie?
pytam, bo zawsze wydawało mi się, że to takie ładne i grzeczne(nieszkodliwe)pajączki, a tydzień temu usłyszałem, że Phormictopusy maja jedne z silniejszych jadów i niewiem teraz co jest prawdą.
To ważne, żebym wiedział jakie środki ostrożności stosować. Jak Wy obchodzicie się ze swoimi Phormictopusami?

Digital
11-05-2013, 02:37
Hmm mi sie wydaje ze nie ma mocnego jadu ale nie chce Cie zmylic ;p Moj był troszke nerwowy ale nigdy nie atakował - jedynie udeżał odnózami ;]

FaUnA_BoX
11-05-2013, 02:38
heh co z tego że ktoś tutaj ci powie że ma mocny jad ty i tak nie powinieneś dopuścić do ukąszenia każdy pająk może być dla ciebie niebezpieczny bo może jesteś uczulony na jad ,a to jest ciężko sprawdzić.

Foxtrott
11-05-2013, 02:42
wiem, ale z kędziorkiem postępuje się inaczej niż z murinusem... :)

ponczos
11-05-2013, 02:50
Też jestem ciekaw jaki P. platus ma jad. ;)) Przedwczoraj mój platusek zrobił sobie z mojej ręki drogę, ale poziom agresji wynosił 0. Podłożyłem mu pudełko i spokojnie wszedł z powrotem. Może miałem na ręce silnie jadowią bestię?? JOKE!! ;))

herzog
11-05-2013, 02:57
platus nie ma silnego jadu dla zdrowej osoby.Jednak dla uczulonych moze okazac sie niebiezpieczny,zreszta jak kazdego innego ptasznika

bachus
11-05-2013, 03:10
Najlepiej stosuj takie same środki ostrożności w przypadku każdego pająka, skąd wiesz, że nie jesteś uczulony choćby na jad kędziora ?? Popadanie w rutyne przy takich zierzakach może tylko zaszkodzić, nie ma po co ryzykować.

Hajdi
11-05-2013, 06:03
nie ma mocnego jadu:)
nie ma takiego jak Pterinochilus czy poeciloteria.
tylko jest szybki i gdy jest wiekszy czesto broni sie ukaszeniem:)
ale zdrowemu czlowiekowi nie zaszkodzi

pol
11-05-2013, 09:57
Ceratogyrus, citharischius, coelogenium, cyriopagopus, eucratoscelus, eumenophorus, haplopelma, harpactira, heteroscodra, hysterocrates, chilobrachys, chilocosmia, lampropelma, ornithoctonus, phlogiellus, phoneyusa, phormingochilus, poecilotheria, pterinochilus, selenocosmia, selenopelma stromatopelma
te rodzaje Kovarik wymienia jako niebezpiecznie jadowite

sorry foxtrot za wprowadzenie w bład o tym Phormictopusie :)

pozdrawiam Paweł

Foxtrott
11-05-2013, 13:46
a no to już wszestko jasne, spox:)

Hercules
15-05-2013, 09:18
Niema zbyt silnego jadu.

42d3e78f26a4b20d412==