PDA

Zobacz pełną wersję : apropo jedzenia



Chester86
11-05-2013, 02:54
wypowiedzcie sie cos jak najwiecej i podajcie wlasne przyklady. jak to jest z ta "czestoscia" jedzenia. niechce mi sie wiezyc ze mlode jedza co 2 dni. mma 4 kedziezawe l2 i maja az 32 stopnie i mooze jedza raz w tyg.

bachus
11-05-2013, 03:04
wlasny przykład:

na sniadanie jem platki z mlekiem, najbardziej lubie cini-minis, albo jakies kromeczki, obiad musi byc solidny, najczesciej jakies ziemniaczki z mieskiem zapiekane albo cos w tym stylu, kolacja tez solidna i pozywna, do tego jakis jogurt i owoce. To tyle z wlasnego przykladu :DDD


pajaki:
vagans L2 je rzadko, co pare dni zje ze 3 owocowki
parahybana L2 tak samo jak vagans
geniculata L3 zre jak dzika, 10 owocówek co 2/3 dni
irminia L7 duzego swierszcza co 3/4 dni
regalis L7 tak j.w.
lividum L8 j.w. tylko mniejszy swierszcz i aureopilosum tak samo

:)

Jimbo
11-05-2013, 03:09
Takie małe ze 2 razy w tygodniu coś zjedzą. Jakieś pokrojone mączniki na przykład. Ten zapis w faq, że młode pajączki karmimy codziennie jest bzdurny i należałoby go zmienić.

Diabolo
11-05-2013, 03:17
jesli dsasz obfity obiadek to moga nie jesc do wylinki... raz a pozadnie.. robie tak czasem

Masa
11-05-2013, 03:31
Moja mała Geniculata jest strasznym pasibrzuchem....i co 3 dni zawsze cos skubnie...no ale to to jest Geni--czyli zawsze głodna:)) Pozdro

marco_tbg
11-05-2013, 04:21
Ja posiadam takiego demona Kędziorka L1 który je właśnie reguralnie co dwa dni kawałki mącznika. Jednak przez pierwszy tydzien dawałem mu kawałki pinki i nawet na nie nie spojrzał a mączniak mu spasował.

Jimbo
11-05-2013, 05:21
Heh u moich maluchów to samo zauważyłem, wolą mączniki.

Atrax Robustus
11-05-2013, 05:42
Jimbo - male pajaczki mozna karmic zarowno codziennie jak i co pare dni. Tu nie ma zadnej reguly, a to co ja napisalem to przyklad. Ja karmilem codziennie, co 2 dni lub co trzy - w okresie, kiedy czesto przyjmowaly pokarm. Czasem nawet raz w tygodniu. Ja zapis w FAQ zmienilbym o tyle, ze "czestosc podawania pokarmu zalezy od indywidualnych potrzeb osobnika i od jego metabolizmu". Moja lividum jadla jedna pinke w tygodniu, podczas gdy smithi na tym samym etapie rozwojowym jadla 7x wiecej.

Pozdrawiam.

LUKa_
11-05-2013, 06:05
"apropo jedzenia"

B.albopilosum L2 to sam nie wiem czasem je co 2 dni czasem nie je tydzien rusza tylko przekrojone maczniaki.

B.smithi L2 nie potrafi sie oprzec mucha maczniaki rusza zadko aktoalnie od tygodnia nie je chyba sie najadla solidnie i czeka na wylinke (i hope so).

P.cambridgei L3 jak przwiozlem ja do domu dalem jej muche zjadla potem caly dzien i noc tkala siec teraz tam siedzi wiec pewnie tez wylinka

chrzanu
11-05-2013, 06:35
Ja mam rosea L3 i raz je pokrojone mączniaki co dwa dni a czasem to nawet przez tydzień może nic nie jeść.

urbanp
11-05-2013, 09:15
Moj A. geniculata po 11 wylince najchetniej jadlby co dziennie ze 3 swierszcze taki zarlok ale dosteje co drugi dzien 1 swierszcza.
B. abopilosum tez dostaje swierszcza co 2 dzien.
Natomiast moje maluchy po 2 wylince G. rose i N. coloratovillosus to juz roznie jedza jak im sie chce.

Robson
11-05-2013, 10:00
moje pajaczki moglyby jesc codziennie, a szczegolnie smithi, jeb.... jest tak agresywny, boje sie go jak nie wiem co :-P

The_Answer
11-05-2013, 13:21
u mnie:
canis familiaris (sznaucer miniaturka)- je codziennie 2-3 razy w dniu :P
b.smithi- je co jakieś 4-5 dni kawalek mączniaka
l.parahybana- jest u mnie pierwszy dzień :P ale juz je pierwszy kawalek mączniaka w nowym domu.
p.s. smithi poscil 1 miech po przyjeździe, qpiłem go L1, i po ponad dwóch miesiącach od qpna dalej jest L1 :(, mam nadzieje że parahybana nie bedzie taka:p

Neo2
11-05-2013, 13:37
A u mnie pieski jedzą cały czas, smithi wsówa 3-4 duze karaczany dziennie a irminka pości.

kwachers
11-05-2013, 13:38
mój albopilosum L1 mączników nie ruszy a na kawałek pinki z miłą chęcią tak co 3,4 dni coś skubnie :)

NeuThroN
12-05-2013, 11:02
Umnie G.rosea l2 je co 2-3 dni pokrojonego maczniaka a teraz nic nieje robi duzo pajeczyny i jej sie troche odwlok swieci chyba bedzie miala wylinke :):)

msk
12-05-2013, 16:46
geniculata po wylince wszystko, co wrzuce
geniculata przed wylinka nie je 2 tygodnie

murinus po wylince wszystko, co wrzuce
murinus przed wylinka nie je 2 tygodnie

albopilosa po wylince je moze raz na tydzien
albopilosa przed wylinka posci 1-2 miesiace

cambridgei po wylince je wszystko, co wrzuce
cambridgei przed wylinka nie je tydzien

najstarszy vagans po wylince je z dwa razy w tygodniu
najstarszy vagans przed wylinka nie je z 2 tygodnie

pulchra po wylince je wszystko, co wrzuce
pulchra przed wylinka posci 2 tygodnie

etc.

42d3e78f26a4b20d412==