PDA

Zobacz pełną wersję : połączylem cambridgei...



Adamek
11-05-2013, 15:37
Dzis dopusciłem cambridgei :] popatrzałem ok godziny i postanowiłem zostawić je samie sobie zaglądałem tylko co jakis czas :] no i przeważnie były one blisko siebie samiec drgał odnożami niestety nie widziałem żeby samica odpowiedziala :( no i przed chwilą przychodze a samiec i samica po osobnych stronach terra (łączylem w terra 80x40 :]) jak sądzicie czy cos nastąpilo :/ jeśli jutro zanim samiec sie napełni dopuszcze jeszcze raz to będzie podrgawal łapami czy robi to tylko gdy jest napełniony :/

morda
11-05-2013, 15:40
Jak się łączy pająki to lepiej na nie patrzeć. Właśnie z takich powodów...

Mogłeś łączyć je na gruncie neutralnym i delikatnie nakierować samca na samicę. No ale można i tak tylko poźniej nie masz pewności, że kopulacja nastąpiła.

Adamek
11-05-2013, 15:48
neutralnym ?? no moje zamierzenia były takie że jak go pożre to pech jak nie to spoko wczoraj nie chciały kopulowac paczałem 3 godziny dzis dopusciłem popatrzyłem i zostawiłem. Nakierowałem je samiec drgal łapami ale samica nic :( jak przyszedłem kilka razy to były kolo siebie następnie przychodze a one w osobnych rogach. Samiec jest stary a więc chciałem na noc je zostawic :] i tak już mu zostalo mało zycia. Ale chodzi mi glownie o to czy żeby samiec drgał łapami albo"skakał" musi być napelniony ?? Teraz bede jedynie wiedział czy kopulowaly jak sie napełni...

morda
11-05-2013, 15:49
No raczej musi być napełniony skoro chce.

Eqester
11-05-2013, 16:50
Wiesz, jak sie dopuszczasz pająki to lepiej patrz, czy kopulują, aby potem nie mieć tego typu problemów. Jeśli ten samiec jest juz na pewno tak stary i nie masz z nim dalszych planów na dopuszczanie, to ja na Twoim miejscu zostawiłbymgo juz samicy. Może będą kopulować, jeśli nie, to trudno. Nie masz nic do stracenia, poza starym samcem cambridgeia :)

Adamek
11-05-2013, 22:21
chcialem go zostawic ale jak zobaczyłem że są w oddzielnych rogach.... sprobuje dzis dopuścić jeśli będzie dalej trząsł łapkami to znaczy ze nie kopulowały jesli nie będzie to będe czekał czy sie napełni :]

MaKeL
11-05-2013, 23:32
Adam a mowilem polówka do piwnicy lewym okiem na akwarium a prawym spac :P ;-)

Adamek
12-05-2013, 03:20
tylko na chwilke zostawiłem je :D:D:D:D:D (3 godziny :])

Bartas
13-05-2013, 03:33
,,Adam a mowilem polówka do piwnicy lewym okiem na akwarium a prawym spac :P ;-)''

Czy trzymasz pająki w piwnicy?

42d3e78f26a4b20d412==