PDA

Zobacz pełną wersję : zarłoczność G.Cala i boehmei nimfyII nie linieja



WojtasWroc
11-05-2013, 16:22
Witam
kupilem 5 dni temu temu G.Cala L3-L4 ( tak sprzedawca powiedzial - na moje oko L4 )
zjadła juz do tej pory 4 biale robaki ( tzn kończy 4tego )
wiem ze sie nie da przekarmic pajaczków ale ona jest wyjatkowo zarloczna
mam np b.emilie od lutego i przeszła u mnie 2 wylinki ( 5 i 6stą ) i przez te 2 wylinki zjadła tylko 4 robaki tyle co ta G.Cala przez 5 dni :)

2ga sprawa - kupilem 2 nimfy smithi (10 maja 2004 ) i 2 nimfy boehmei ( 28 kwietnia )
smithi ladnie przeszły ( wyliniały ) na nimfyII i boehmei tez
po jakms czasie jedna nimfa smithi padła ['] :( druga stała sie pieknie L1 (7 czerwca)
a boehmei dalej sa nimfy II ...
czy to nie dziwne ze smithi i boehmei przeszły z nimfy I na nimfe II w podobnym czasie i boehmei sa dalej nimfami II a smithi juz dawno L1 ( drugi smithi tez pewnie bylby juz dawno po 1 wylince gdyby nie padł )
smitkom przed 1 wylinką poczerniały nozki i odwłoki
a boehmei dzisiaj nawet nie maja czarnych odwloków i nozek wiec daleko im jeszcze do wylinki
kiedy w koncu te boehmeiki wylinieją ???

pozdrawiam :)

morda
11-05-2013, 16:36
1. Rosea to żarłok (u mnie i u kumpla tak).
2. Emilia rośnie bardzo wolno.
3. Wszystko w swoim czasie - cierpliwości.

GALN
11-05-2013, 16:40
co do G.cala to normalka rozea tak mają najedzą się ile wejdzie jednorazowo a potem post do wylinki,potem będziesz się martwił dlaczego tak długo nie je sam to przechodziłem choć wiedziałem że posty u pająków troszkę trwają.

smithi i boehmei to pajączki do końca nierozszyfrowane z tego co wszyscy piszą o rozbieżności czasu od wylinki do wylinki poszczególnych osobników i to z jednego kokonu można wywnioskować że nikt nie jest w stanie tego czasu nawet w większym przybliżeniu określić. Miałem 2 smithi z jednego kokonu jedna z nich przeszła 2 wylinki a druga była jeszcze 1 wyl jak tak się głębiej zastanowić to twój przypadek to normalka.Nie masz się czym martwić one tak mają :))

kak
11-05-2013, 16:43
moje boehmei z tego samego kokonu tez nie lnieja jeszcze, nie przejmuj sie (tzn tak mysle ze to ten sam kokon). smithi juz tuz tuz.

_INVISIBLE_
12-05-2013, 00:24
Brachypelma to niejadek, wiec nie ma sie dziwic ze b.zadko cos wszama.

xeper
12-05-2013, 00:57
dokładnie - rosea zawsze je jak durna hehe

Barto
13-05-2013, 07:07
Ja od kupienia mojej B.Emilia czekam już prawie 3 tygodnie na L2. Wolno rośnie.... ale za to piękna będzie. :)

42d3e78f26a4b20d412==