PDA

Zobacz pełną wersję : Plyta meblowa jako material?



Sojkas
06-05-2014, 04:18
Chce zlecic komus zrobienie regalu i zastanawiam sie nad wyborem materialu : OSB - meblowa. Za meblowa przemawia to, ze regal bedzie stal w mieszkaniu, no a OSB wyglada "troche" spartansko. Przy terra 50x50x30 nie robi to zbyt duzej roznicy, ale regal np. 160x240x45 juz niestety bedzie straszyl.
W gotowym regale zamontowane beda jedynie prowadnice na szyby oraz ogrzewanie, dlatego chcialbym sie poradzic co do materialu wlasnie.
OSB - czy, zakladajac, ze regal przeznaczony bedzie dla zbozowek, bedzie potrzebna dodatkowa impregnacja przed wilgocia? Dodam, ze w mieszkaniu zazwyczaj wilgotnosc utrzymuje sie na poziomie ok. 40%, dlatego nie bedzie wymagane nadmierne nawilzanie ( basen w cieplejszej czesci terra powinien starczyc )
Meblowa - czy przy opisanych wyzej warunkach istnieje ryzyko "puchniecia"? Jak zabezpieczyc taka plyte?

kudłaty
06-05-2014, 07:03
Płyte meblową wystarcza w miejscach łączenia płyt uszczelnić sylikonem wrazie jak by się wylała tam woda i wpłynie w szpare to może puchnąc. Lecz przy wysokiej wilgotności nic się nie stanie. Ja właśnie zabieram się za komode 150 x 50 x 200 właśnie z płyty meblowej bo mam do niej zaufanie bo właśnie tylko z niej mam terraria. Polecam

42d3e78f26a4b20d412==