PDA

Zobacz pełną wersję : Rozterki początkującego terrarysty



goldberg
08-05-2014, 04:32
Witam serdecznie
Od jakiegoś czasu jestem zafascynowany terrarystyką i chciałbym zacząć swoją hodowlaną przygodę ;)
Od razu przepraszam za kolokwializm, ale miotam się pomiędzy wężem a jaszczurką i dlatego miałbym gorącą prośbę o udzielenie wskazówki na temat tego, jaki gatunek jest najłatwiejszy w hodowli dla laika mojego pokroju.
Z góry dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam

OlekL
08-05-2014, 04:51
Z jaszczurek gatunek najlepszy dla początkujących to moim zdaniem gekon lamparci. Z węży natomiast Wąz Smugowy, Machoniowy, Zbożowy czy jeśli chcesz coś troszkę bardziej wymagającego to Boa Consrictor czy Epicrates Cenchria Maurus. Ja bym polecał zacząć Ci od jakiegos węza. Ja zaczynałem od smugowego i są super :)

DOMINOS
08-05-2014, 04:59
Weż pod uwagę również dostęp do pożywienia, węże będziesz karmił oseskami mysimi, szczyrzymi aż w końcu coraz to większymi osobnikami, jaszczurki np gekony lamparcie można karmić świerszczami. Bardzo ważny jest dostęp do pokarmu, oraz nakład finansowy.

watain
08-05-2014, 07:41
Moim zdaniem najlepsze na pocżatek są węze wymienione przez Olekl'a zbożowy, mahoniowy, smugowy, dodałbym jeszcze do nich amurskiego i troche większego chinskiego. Jeśli doczytasz wszystko na temat ich hodowli i poradzisz sie odpowiednich ludzi w razie watpliwości to niepowinno być z nimi jakiś wiekszych problemów.

kudłaty
08-05-2014, 09:16
Moim zdaniem z węzy zbożówki są trochę "przereklamowane", lecz ja ją mam i jestem bardzo zadowolony. Smugowe są też łatwe ale potrzebują sporego wysokiego terra. Ja polecam lampropeltisy i np Elaphe bimaculata zapoznaj się z opisami węzy które tutaj podaliśmy i sam zdecyduj co wybierasz i czy jesteś w stanie zapewnić mu odpowiednie warunki klimatyczne itp.

Z jaszczurek polecam także "przereklamowanego" Gekona lamparciego :)))), Agame brodatą, szyszkowce.

PS: przejżyj sklepy: www.gekon.lublin.pl , www.iguana-iguana.pl , www.szrek.pl
Pooglądaj oferty tych sklepów zobacz jakie gadzinki Ci się podobają i przeczytaj ich opisy. Pzdrawiam i życzę dobrego wyboru

luz_jacek
09-05-2014, 09:31
Serdecznie polecam agame brodatą :)
Na początek jest moim zdaniem najlepsza.
Przede wszystkim jest bardziej kontaktowa niż jakikolwiek wąż i nie trzeba jej oswajać, a nawet jeśli kupisz młodziutką to i tak nie sprawia to żadnego problemu, prowadzi dzienny tryb życia co ułatwia obserwacje.
Gekon lamparci jest według mnie trochę maly i mniej ciekawy, poza tym prowadzi nocny tryb życia.

Plutoo
10-05-2014, 00:00
Ja bym jeszcze dodał felsumę madagaskarską - co prawda wymaga trochę więcej uwagi niż np. gekon lamparci, ale początkujący terrarysta o solidnej podstawie merytorycznej moim zdaniem sobie z nią poradzi, a jest po prostu piękna :)

goldberg
12-05-2014, 01:24
Dziękuję za informację
Chyba jednak zdecyduję się na agamę brodatą.
Kolejnym etapem będzie poszukanie jakiegoś dobrego hodowcy w okolicach Poznania - możecie kogoś polecić?
Z góry dziękuję

42d3e78f26a4b20d412==