PDA

Zobacz pełną wersję : Ephebopus murinus i co dalej??



Banan
22-05-2013, 13:45
Dzisiejsza bajka będzie o Ephebopus murinus. Zobaczylem tego stwora i sie zakochalem :] To bedzie moja nastepna bestia, tak sobie pomyslalem, i tak ma byc :P Najgorze jest ze tyle siana za niego chca a sa wakacje, ale jakos damy rade. A teraz pytanie do Was drodzy towarzysze: Co mi mozecie o tej bestii powiedziec. Wiecie, temperatura, jad, agresywnosc, trudnosc hodowli i wogole wszystko co o nim wiecie. Aha no i wlasciwie jakiego on jest typu??

rastafaq
22-05-2013, 14:02
Jad raczej słaby, typ - nadrzewny i (b.szybki), warunki jak prawie u kazdego zreszta wpisz w google to sobie poczytasz na różnych stronkach.
Czy jest agresywny to nie powiem na 100 % ale raczej średnio, zreszta zalezy na jakiego trafisz.
Ale gratuluje wyboru, bo pajak jest naprawde ciekawy i fajne plecie sieci :D

Mad_Death
22-05-2013, 14:11
poczyta sobie...ale na english lub deutsch stronkach .... a jak niezna tychże języków to sobie niepoczyta :) pozdrawiam :P

Atrax Robustus
22-05-2013, 14:34
www.google.com

Jest to chyba jeden z najciekawszych pajakow, jakie znam. W kazdym razie musisz mic juz doswiadczenie z nadrzewnymi, jezeli sie na niego decydujesz, bo jest on zdecydowanie szybszy niz inne.

Banan
22-05-2013, 15:03
OK dzieki ale wciaz mi malo :]. Troche poczytalem... ( w miare mozliwosci ale mama proboeala mi rozszyfrowac jakas ruska strone :D:D; niemieckiego niestety nie znam :()Czyli on jest nadrzewny tak?? To dlaczego pisze się ze musi miec gruba warstwe podloza?? Z tego co mi sie udalo odszyfrowac to on kopie dziury. Wiem już też że jest agresywny. A co z jadem?? Aha i pozatym doczytalem cos o wloskach parzących... nie wiem czy dobrze doczytalem ale podobno on je ma na nogoglaszczkach (!!) Prawda li to?? :P

rastafaq
22-05-2013, 15:14
Włoski parzące ma na nogach, niedawno o tym było więc poszukaj w archiwum.
Zachowuja sie podobno róznie, raz kopią raz nie, zaley jak mu urządzisz terra.
U znajomego miał ładnie opajeczynowane i sie chował w dziurach , ktore były zrobione na ściance.
Ten pająk jest naprawde szybki, az mnie zaskoczył poprostu takze musisz zachowac POZOR :D

Jimbo
22-05-2013, 15:32
Hmm Ephebopus Murinus nadrzewny ?? Pierwsze słyszę. Z tego co wiem, jest to gatunek naziemny a nawet podziemny. Dlatego też poleca się grubą warstwę podłoża.

Xeo
23-05-2013, 01:19
Jimbo ma racje ... E murinus ma budowe ciala taka jak maja nadrzewne ... ale w 85% te pajaki robia pajeczynowe norki ... to pajaki kopiace nory :)
ale zamotalem :/ sory

Xeo
23-05-2013, 01:24
A i zapomnialem dodac przykrego faktu .... dlaczego wiekszosc osob niezuwazyla tego pajaka wczesniej ?? dopiero jak ma go awikularia na sprzedaz :)

Murinusek
23-05-2013, 01:42
Hmmm czytajac pierwsze posty bylem zaszokowany...bo podobnie jak Jimbo i Xeo uwazam ze to pajak podziemny...zreszta tak bylo napisane na jednej ze stron(linka nie pamietam) no i fakt pajak piekny:))))

rastafaq
23-05-2013, 02:44
Ja tego pająka już zauważylem i bardzo chcialem od 11.2002 roku, lecz dopiero teraz mogem doznać nieokiełznanej przyjemności kupna i możliwości hodowania go (co dla niektórych np.PMajdan chowania).

Avi mowiła,że to jest nadrzewny, jak bedzie wiekszy to bede cos mógł na ten temat powiedziec, a budową to on raczej nie przypomina nadrzewnego.

Awikularia
23-05-2013, 04:19
Ten pajak jest w ogole dosc dziwny. Niby ma dlugie odnoza i takie tam, ale zachowanie Haplopelm. Z wloskami parzacymi tez jest dziwny. Radze poczytac na jego temat w necie, jest to baaardzo ciekawy gatunek. Kopie glebokie nory, ktore wyplata pajeczyna. Jak jest maly, to bardziej przypomina pajaki nadrzewne. Jak urosnie, jest podobny do naziemnych.... Juz ze wzgledu na swoj tryb zycia i zachowanie warto go miec w swojej kolekcji...

morda
23-05-2013, 11:33
Należy do Aviculariinae aczkolwiek w naturze kopie nory i wyściela je dużą ilościa pajęczyny.
Jest dość mocno agresywny z tego co słyszałem.

rosea
24-05-2013, 07:36
Z tego co wyczytałem, to kopie norki między korzeniami drzew, dlatego w terra potrzebna jest nie tylko gałąź albo korzeń, ale i gruba warstwa podłoża. :)

42d3e78f26a4b20d412==