PDA

Zobacz pełną wersję : E.constrictus - P.spinifer



[RED-689]
22-05-2013, 20:57
Czy to nie lekka glupota? Jak ma sie miec "pajeczynowy" Pterinochilus do kopiacych i naziemnych Eucratoscelus'ow (longiceps, pachypus, campestratus, weijenberghi etc). Ze o pochodeniu pajakow nie wspomne.... Nie wiecie ew. nie macie jakis linkow co pokierowalo "fachowa wiedza"?

Pozdrawiam

rastafaq
23-05-2013, 02:36
campestratus i weijenberghi to nie jest Eucratoscelus tylko Eupalaestrus ale mniejsza z tym.

Mnie sie tez nie podoja te zmiany, bo dla mnie sa to dwa różne pajaki ale to tylko moje zdanie i juz nic wiecej nie mowie bo sie tu zaraz jakaś kłótnia znowu wywoła.

morda
23-05-2013, 11:40
Nie wiem kto opisywał dawnego spinifera, ale opisywał tego pająka tylko na podstawie samca. A jak wiadomo samce w naturze raczej nie siedzą w gnieździe.
Jest wiele takich źle zidentyfikowanych pająków - np. cały rodzaj Hysterocrates, "pet trade" Lasiodora cristata (obecnie Nhandu chormatus, cristata to zupełnie inny pająk, którego w handlu nie ma).

rastafaq
23-05-2013, 13:27
Wlasnie z tą cristatą to dziwna sprawa, bo np. ona sie wogole nie zachowuje jak Nhandu coloravitalosus, jest ogólnie wieksza i raczej juz do Lasiodory lepiej pasowała, nie wiem kto tak miesza z tym nazewnictwem, ale jest z tym niezły burdello.

[RED-689]
23-05-2013, 18:01
Ja w ramach buntu bawiac sie w kolejne zmiany na swoich juz dwoch CD o terrarystyce z opisami po lacinsku P.spinifer'a i L.cristate zostawiam tak jak jest.

rastafaq
24-05-2013, 04:46
Niech moc bedzie z Toba Red....Ja zrobie tak samo :PPP

42d3e78f26a4b20d412==