PDA

Zobacz pełną wersję : wyjazd



wino
23-05-2013, 16:53
jutro wyjeżdzam na 3 tygodnie i nikogo niebedzie w domu i bede musiał zostawic moich pupilów samych a niema sie nimi nikt zaopiekowac i mam odnosnie tego kilka pytan

1.czy jak podleje im dózo i będą miały dóżą wilgotnosc to starczy im to na 3 tygodnie???? (mała cyrkulacja powietrza 26 stopni C)
2.lada dzien irminia przejdzie wylinke przed wylinka jóż nieje 2 tygodnie a po wylince niebedzie jadła 3 tygodnie . nic jej nie bedzie???? nie zdechnie z głodu??????
3.czy nic sie nie stanie jak beda miały cały czas włączony kabel grzewczy????????(bo jak narazie od kiedy mam kabel nic sie nie stało a mam go właczony 25/h
i temperatura w dzien wynosi 26-27 a w nocy spada do 25 i tak maja ciągle józ przez jakies 5 miesiecy i nic im sie niedzieje (ale zawsze lepiej zapytac))


thx za odpowiedzi

Tony_666
23-05-2013, 17:05
1.Możesz tak zrobic niec nie powinno sie stac pod warunkiem,że nakarmisz pożądnie pająki i przed wyjazdem pousuważ dokładnie resztki pokarmu z terrarium każdego pająka,żeby niezaczęła się w między czasie rozwijac pleśń .

2.Co do irmini to niemam pojęcia,musisz przetestować :D lub ostatecznie wsadż ją najlepiej juz do troche niższej temperatury,żeby opóznic wylinke i metabolizm zwłaszcza jak pająk zrzuci wylinke .

3.Jak będzie nonstop 25 stopni,napewno nic sie nie stanie,podwarunkiem że powietrze przez ten kabel niebędzie zbyt duszne,lecz to nie jest jeszcze taki problem i powinny sobie poradzić .

Diabolo
23-05-2013, 18:40
z glodu nie umra

butcher
23-05-2013, 22:57
1. zwieksz wilgotnosc, na 3 tygodnie powinno starczyc. zwlaszcza irminie.
2.po wylince i tak przez okolo dwa tygodnie(zalezy od wielkosci) pajaczka nie mozesz karmic wiec jak beda trzy tygodnie nic sie nie stanie
3.jezeli takie temp. uzyskujesz na kablu i szybko nie wysusza Tobie podloza to nic sie nie stanie.
zycze milych wakacji

bT_PrzemO
23-05-2013, 23:05
tylko jedna mala uwaga .. uwazaj na plesn .. ja jak gdzies jade to tyko tego sie obawiam ...

RAMMSTEIN1
24-05-2013, 02:25
W archiwum było sporo takich tematów :>

1)Nic się nie stanie, nie przesadzaj z wilgotnoscią.
2)Przeżyje.
3)Wytrzymają nawet bez ogrzewania.

Awikularia
24-05-2013, 03:30
Plesn... przed podlaniem pajakow DOKLADNIE posprzataj im terraria z jakichkolwiek resztek po pokarmie. Jezeli ich nie bedzie, to plesn nie bedzie miala pozywki... Z podlewaniem tez nie przesadzaj, zeby ci sie pajaki nie potopily...

wino
24-05-2013, 04:33
w tym wszystkim chodzi o to ze kabla niemoge wyłączyc bo jak go wyłanczam to strasznie temperatura spada wiec go zostawie włączony

dzieki wielkie za odpowiedzi
i tez wam zycze miłych wakacji

rastafaq
24-05-2013, 04:53
Jak spadnie ponizej 20 st to nic im nie bedzie, a Irminia jak nie zje nawet pół roku to też jej nic nie będzie.

Ja ci radze zwilżyć w granicach rozsądku, te które jedzą teraz możesz nakarmić i nie włączać wogole kabla, ja w zeszłym roku bez żadnego kabla i innych dziwactw zostawiłem pająki na 5 tyg i nikt sie nimi nie opiekował i było spoko.

wino
24-05-2013, 05:27
rastafaq a ile miałes stopni w dzien i ile w nocy ???? ja zaraz odłącze kabel i zobacze do ilu temperatura spadnie jak nie zadóżo to odłącze go na cały wyjazd jak mocno spadnie to lepiej go zostawie

GALN
24-05-2013, 05:50
wino z tym kablem to troszkę bał bym się zostawić włązony lepiej dmuchać na zimno ;) i wyłączyć go na wyjazd , w twoim spisie nie widzę pająka który by nie przeżył obniżenia temperatury do 17 stopni , jest lato więc nie będzie problemu .Kabel odłącz nakarm pająki zmocz podłoże oprzątnij i miłej zabawy na wzasach. hihihi

morda
24-05-2013, 09:20
Ja całą zimę leciałem w temp. 16-18*C i pająki żyją i nic im nie jest.

wino
24-05-2013, 12:31
aaaa to spoko wielkie THX

rastafaq
24-05-2013, 13:51
Nie mierzylem temp jak mnie nie było wiec nie wiem ile miały, ale lepiej zeby miały mniejsza niz maja sie spalic od jakiegos przebicia na kablu. Cholera wie co sie moze stac przez trzy tyg. jeszcze ci sie chalupa spali.

42d3e78f26a4b20d412==