PDA

Zobacz pełną wersję : system zraszający..



wujek
08-05-2014, 10:08
witam,

czy ktoś posiada system zraszający z biofila? jeżeli tak to jak sie sprawuje, czy warto kupić, może macie jeszcze jakieś inne pomysły? foggera już mam i wiem, że nie wyrobi w dużym terrarium. proszę o konkretne propozycje:)

pozdrawiam

Dambala
08-05-2014, 11:23
Samemu możesz taniej zrobić system zraszajacy. Potrzebujesz pompke i najlepiej zegar czasowy;) SAm wsyztsko podłanczas a na zegarze najlepiej eletrycznym ustawiasz kiedy i ile ma pryskać ;)
Ten z biofila też jest dobry, ale najlepiej mieć zegar sterujący;)

micgekon
08-05-2014, 11:32
Ja mam ten z biofila i powiem ,ze jest bardzo wydajny. Oparty jest na pompie z odkurzacza piorącergo do tego wężyki ciśnieniowe i odpowiednio dobrane dysze. Całość podłączona do zegara i działa bdb.

wujek
09-05-2014, 08:32
no właśnie, a co będzie potrzebne do budowy takiego systemu i mniej więcej jaki koszt? lubie coś samemu zrobić wtedy mam większą satysfakcję:)

SNAKES
09-05-2014, 09:34
Witaj,

Dokładny opis znajdziesz poniżej:
System Zraszający (http://www.snakes.pl/index.php?module=CMpro&func=viewpage&pageid=67&expsubid=4)

Próbowałem najpierw z innymi dyszami, ale Łukasz (Sułowski oczywiście ;) w tym samym czasie testował Gardenę i sprawdzają się nieźle. Teraz używam jeszcze innych dysz - metalowych.

Pozdrawiam

wujek
10-05-2014, 05:51
dziękuje bardzo za linka, z tego co wyczytałem to bardziej opłaca mi się kupić gotowy zestaw:] micgekon- da się go jeszcze rozbudować żeby podłączyć np. do 2-3 terra? pompka wyrobi? no i czy można go podłączyć do oddzielnego zbiornika?

pozdrawiam

micgekon
10-05-2014, 12:31
Oczywiście ,że da się go podłączyć do większej ilości terra. W skład zestawu z biofila wchodził wężyk niskociśnieniowy (do zasysania wody) pompa, i weżyk wysokociśnieniowy z rozgałęźnikiem na 3 (jeden był zaślepiony) a z dwóch wychodziły wężyki zakończone dyszami rozpylającymi. Ale sądze ,że Łukasz Ci podłączy ile będziesz chciał końcówek. A sama pompa mimo skromnych rozmiarów jest naprawdę bardzo mocna i daje duże ciśnienie.

KORSAKOW
10-05-2014, 13:33
w sumie w systemie zraszajcym zrobionym przezemnie metoda "home made" doskonale sprawdzaBa sie pompa spryskiwaczy z fiata 126p, do tego dwie dysze gardena

wujek
14-05-2014, 12:05
dzięki wielkie za odpowiedzi, ale już gadałem z Sułkiem i mi zrobi. no właśnie a jak można poznać że membrana w foggerze jest zużyta?

pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==