PDA

Zobacz pełną wersję : italicusy na wolności.



Mimi.
27-05-2013, 08:06
W jakich miejsach ich najlepiej szukać? Wybieram sie do chorwacji...

bartekg
27-05-2013, 09:27
Witaj
Szukaj pod kawałkami kory, w gruzowiskach, wszelkich stertach np. cegieł, drewna, itp. Italicusy są aktywne w dzień i "wszędobylskie", więc odnalezienie ich nie powinno sprawić Ci większego kłopotu :)

Tony_666
27-05-2013, 10:52
Najlepiej szukaj ich na terenach rzecznych,głównie między kamieniami,pod pomostami rzecznymi .

Mimi.
27-05-2013, 12:44
Wielkie dzięki za odpowiedzi... mam nadzieję też ze nie sa one tam chronione?

Mimi.
27-05-2013, 12:45
I czy znajdę tam jeszcze jakieś inne skorpionki?

Mimi.
27-05-2013, 12:54
Fajna strona:) wreszcie coś porządnego o skorpionach sie szykuje:) a jak odróżnię czy złapałem E. italicus czy jakieś inne E?

bartekg
28-05-2013, 02:27
Witaj

Prócz Euscorpius italicus w Chorwacji spotkać możesz też: Euscorpius gamma, Euscorpius germanus, Euscorpius hadzii, Euscorpius mingrelicus i Euscorpius tergestinus.

Aby łatwiej było Ci odnaleźć miejsca występowania zobacz zdjęcia habitatów (http://www.ub.ntnu.no/scorpion-files/habitat_gallery.php)

Z identyfikacją poszczególnych gatunków bez wątpienia będziesz miał ogromny problem. Proponuję zabrać ze sobą dobry aparat i zrobić dokładne fotografie szczypiec napotkanych skorpionów. Potem możesz skorzystać z klucza do oznaczania gatunków Euscorpius. Znajdziesz go TU (http://www.ub.ntnu.no/scorpion-files/euscorpius_id.php)

Na koniec mała prośba: Nie zabieraj znalezionych skorpionów. W swoim naturalnym środowisku mają one najlepsze warunki do życia. Z kolei obserwacja miejsc ich występowania może pomóc w zapewnieniu optymalnych warunków zwierzętom które już znajdują się w hodowli.

Pozdrawiam i życzę owocnych „bezkrwawych” łowów :)

PS Będę wdzięczny jeśli zrobisz kilka fotek miejsc w których spotkasz skorpiony.

Mimi.
28-05-2013, 13:51
Zrobie fotki jak uda mi się wziać cyfrówkę, jesli bedzie ich dużo to przywiozę parę bo w polsce są idiotycznie drogie jak na skorpiony które można złapać w Europie...

42d3e78f26a4b20d412==