PDA

Zobacz pełną wersję : Czy to normalne??



pablooo
28-05-2013, 04:38
Witam!!! Kupiłem jakis czas temu z kumplem 2 b.albopilosum L3. On ma jednego, a ja drugiego. Wczoraj go odwiedziłem i sie zdziwiłem ze ma raz większego ptasznika niz ja. Przeszedl mu 2 wylinki, ostatnią miał miesiąc temu i teraz znowu bedzie przechodzil bo nic nie je i pociemnial. Moj przeszedl jedna wylinke. I nie mial wylinki juz 2 miesiace - czy to normalne?? zdaza się tak?? pająkowi podaje tak samo jedzenie jak mój kumpel. I obaj stworzyliśmy im takie same warunki.
Drugi moj problem to to że mój pająk ma bardzo mały odwłok. wielkości dwóch główek zapałki. Co zrobić aby przeszedł wkońcu wylinke?? i dlaczego ma mały odwłok?? Prosze pomóżcie!!!

pikpok
28-05-2013, 04:51
tak niektóre ptaszniki przechodzą częściej a inne żadziej jedne co 3 tygodnie a inne co 3 miesiące to zależy od ptasznika i od temperatury. a rzeby przeszedl koleiną wylinke szybciej to podnieś mu temperature i zwiększ wilgotność.

Jimbo
28-05-2013, 04:58
Ma mały odwłok, bo niewiele zjadł. Jak go dobrze nakarmisz to mu urośnie. To też może być przyczyną, że nie chce linieć.

RAMMSTEIN1
28-05-2013, 05:15
Ptaszniki nawet z tego samego kokonu przechodza wylinki wczesniej lub pozniej. Pozostaje jedynie czekac. :]

rastafaq
28-05-2013, 05:21
Moj kolega kupil B albopilosum L6 jak ja mialem Boehmei L3 i teraz moja jest L 10 a jego Albopilos L8, jak widac róznie to bywa.

Moja H lividum tez wolno rosnie, linieje co 4 -5 miesiecy a jest dopiero L5, a ludzie mowia, ze im szybko rosna, zalezy to widocznie od osobnika.

waldekSS
28-05-2013, 13:02
może więcej go karmi jak twój pajaczek ma taki mały odwłok to znaczy że słabiutko go karmisz
pozdrawiam
WaldekSS

pablooo
28-05-2013, 13:20
Jedzenia podaje tyle samo co kumpel.
Wielkie DZIĘKI wszystkim!!!

cyphelf
28-05-2013, 14:47
Nieprawda. Mam dwa kędzierzawe, ten sam kokon, ta sama wylinka, a jeden ma prawie dwa razy mniejszy odwłok. Karmię je tak samo, co dwa dni, oba zawsze jedzą a jednak okazuje się że jeden z nich je nieco mniej i rosnie inaczej :)

Awikularia
28-05-2013, 15:47
Jak masz brata, to ten brat nie jest twoja dokladna kopia. Jest mniejszy, wiekszy, chudszy, grubszy... Tak to juz bywa z rodzenstwem, nie tylko u ludzi ;)

42d3e78f26a4b20d412==