PDA

Zobacz pełną wersję : THERAPHOSA BLONDI



BRONX
03-06-2013, 02:53
CZEŚĆ.

MAM PYTANIE O BLONDI CZY KTOŚ MOŻE MI POMÓC.

NIEDAWNO PRZESZA 8 WYLINKĘ WCZEŚNIEJ PRZY POPRZEDNICH WYLINKACH
BYłO WSZYSTKO WPORZĄDKU A PRZYTEJ WYSTĄPIł PROBLEM:PO WYLINCE ZAGLĄDAM I WIDZĘ BLONDI JEST NIBY OK,ALE ZWRÓCIEM UWAGĘ NA PRZEDNIĄ KOŃCZYNĘ JEST NIBY CAłA ,ALE NIEMA NA PEWNYM ODCINKU NOGI SKÓRY TYLKO
ŻYWO CZERWONE CIAłO I NIEWIEM CO TO JEST?CAłE CIAłO BLONDI JEST CIEMNE TAKIE JAK POWINNO BYĆ A TU JAKIEŚ CZERWONE MIĘSO.WYGLĄDA TO TAK JAKBY
WASZĄ NOGĘ OBDARLI W PEWNYM MIEJSCU ZE SKÓRY I BYO WIDAĆ MIĘŚNIE.
MOŻE KTOŚ JUŻ WIDZIAł LUB WIE CO TO JEST.PROSZĘ O ODPOWIEDZ NA MOJE PYTANIE Z CZYM MOŻE SIĘ WIĄZAĆ TEN PROBLEM.

POZDRAWIAM HODOWCÓW
PAJĘCZAKÓW SI -JO

morda
03-06-2013, 03:05
A może to dorosły samiec? :)

Może kawałek nogi się oderwał.

loko
03-06-2013, 04:45
problem z wylinka... najprawdopodobniej warstwa nowego pancerza zeszla wraz z wylinka... jesli jest to duzy odcinek i leci z niego limfa to moze byc pewien problem, jesli limfa zakrzepnie to wszystko bedzie dobrze...
jesli karmisz ja noworodkami, no problem moze byc w niedoborze hityny...

BRONX
03-06-2013, 05:02
A TA HITYNA TO ZNAJDUJE SIĘ W POKARMIE KTÓRY PAJĄK DOSTAJE .
A GDZIE JEST JEJ NAJWIĘCEJ W ŚWIERSZCZACH CZY W KARACZANACH CZY MOŻE
W DREWNOJADACH?

cyphelf
03-06-2013, 05:11
We wszystkich wymienionych jest dużo. A chodzi o to żeby pająk jadł owady które dają mu chitynę, a nie myszki które dają węglowodany, białko czy tłuszcze.

tosik
03-06-2013, 05:17
pająk odrazu po wylince jest biały tylko pokrywają go (u blondi)włoski brązowe moze jeszcze jienabrała kolorów.

a jeżeli wylinka zeszła tak ze pozostawiła rane pajak bedzie zył i bedzie ok noga sie zagoi .Ma sprawną tą noge ??

BRONX
03-06-2013, 10:56
NOGĘ CHYBA MA SPRAWNĄ TEGO JESZCZE DOKOŃCA NIEWIEM BO PAJĄK
JESZCZE NIEWYSZEDł DO KOŃCA Z KRYJÓWKI I NIE CHODZł PO TERRARIUM.

Piotrw126
03-06-2013, 16:07
tosik nie obrazam Ciebie ale miales Blondi prze 2 dni i to samca więc cisza ....... nie mówie ze ja mam 100000 lat pająki i wiem wszystko ale moja blądi ma odwlok jak by bya obdarta ze skóry juz jest lepiej rana ogasla po wylince bylo zawsze OK więc rasze jab bu nie przestala lecieć "krew" amputacje.........nie robilem tego więc o wskazówki proś doświadczonych hodowców


Tak apropo ja mam ją od 3 wyl a ma juz prawie 8 i pilnuję ją jak oczka w glowie jest moja "chlubą" ........

BRONX
04-06-2013, 03:02
CO JA MAM TERAZ ZROBIĆ Z TĄ BLONDI BO JUŻ TERAZ NIE WIEM?
AMPUTOWAĆ NOGI NIE BĘDĘ BO NIE ZNAM SIĘ NA TYM JESZCZE BYM POGORSZYł
SPRAWĘ.CZY PO WYLINCE NASTĘPNEJ TA NOGA DOJDZIE DO SIEBIE CZY ZOSTANIE TAKA SAMA LUB BĘDZIE JESZCZE GORSZA.PROSZĘ ODPISZCIE JEŚLI
KTOŚ COŚ WIE NA TEN TEMAT.A TAK WOGÓLE CZY PAJĄK BĘDZIE MÓGł ŻYC Z TĄ
NOGĄ CZY BĘDZIE MÓGł POLOWAĆ?


POZDRAWIAM BRONX

Mefisto
04-06-2013, 05:29
Temat amputowania nogi był poruszany zupełnie niedawno. Cofnij się trochę w archiwum.
I nie pisz proszę z tym CapsLockiem, bo to wygląda po prostu paskudnie i jest zupełnie nieczytelne.

morda
04-06-2013, 06:00
Nic nie rób. I wyłącz Caps lock.

loko
04-06-2013, 09:48
no wlasnie nic nie rob, sama sobie poradzi....
ps. WYLACZ CAPS LOCK`A

loko
04-06-2013, 09:50
"A chodzi o to żeby pająk jadł owady które dają mu chitynę, a nie myszki które dają węglowodany, białko czy tłuszcze."

chityna nalezy do cukrow..... :)
ale fakt ze niewiele jest jej w gryzoniach

cyphelf
04-06-2013, 14:23
Fakt, ale każdy rozumie ;)

42d3e78f26a4b20d412==