PDA

Zobacz pełną wersję : 3 ważne pytania



Sivy100
03-06-2013, 15:56
- wczoraj przez około 7 godzin i dziś ze 2 godz używałem komarozola do gniazdka, muszki pozdychały i było ok, ale zapomniałem że pająk też jest w tym pokoju! (w drugiej części). Czy mogło go to zabić? Teraz przechodzi wylinkę, leży do góry nogami na mioejscu wyścielonym pajęczyną, narazie się nie rusza więc wstępnie jest ok, nie wiem jak będzie dalej (brapychelma augustinum czy jak to się pisze, chyba 8-9 wylinka)
- jak zwilżać terrarium? Pod żarówką z odbłyśnikiem jest pojemniczek z wodą, w terra jest temp około 26-29C torf bardzo szybko wysycha, codziennie po kilka razy więc go lekko spryskuję. Czy trzeba go spryskiwać czy może być suchy? Żarówka jest nad pojemniczkiem z wodą więc dobrze ona paruje
- w części którą zwilżam często jest taki białawy nalot, na kawałku drewna są w niektórych miejscach malutkie zielonkawe kropeczki. Nie wiem czy to jest pajęczyna czy nie (pająk kopał sobie jamkę i wybudował taki wał przed nią, mógł go umocnić pajęczyną ale tego nie wiem), mam to natychmiast wymienić jak tylko przejdzie wylinkę (i stwardnieje) czy to tylko pajęczyna?

Mefisto
03-06-2013, 16:05
Chyba Ci chodzi o B. Angustum.

Nie używaj więcej tych elektrycznych gówienek nawet, jeśli pająk jest w drugim końcu pomieszczenia. Tym bardziej, że jest w trakcie wylinki, czyli dość wrażliwy na wszelkie niedogodności.

Zmniejsz temperaturę. Utrzymuj raczej nie więcej, niż 26 st.

Ten biały nalot to mogą być odchody pająka lub kamień zawarty we wodzie lub pajęczyna lub w połączeniu z zielonymi kropkami... pleśń. Przyjrzyj mu się dobrze.

Jeśli żarówka jest bezpośrednio nad miseczką, to wilgotność powietrza wg mnie powinna być wystarczająca. Myślę, że co najmniej 70% choć duże znaczenie ma wentylacja.

Poszukaj też w archiwum, bo wszystkie te pytania już się pojawiły.

popekjr
03-06-2013, 16:16
to samo wco kolega wyzej ale ja radze abys spryskiwal terra rano i wieczorem.

PyRyLy
03-06-2013, 16:23
wiesz jak dla mnie to ty nie powinienes chodowac pajaka :)

Sivy100
03-06-2013, 16:25
A to czemu? Mam go od 2 wylinki i jakoś nadal żyje. A że się z tym komarozolem zapomniałem to nic na to nie poradzę

PyRyLy
03-06-2013, 16:27
no to skoro masz pajaka tak dlugo to powinienes juz miec jakies doswiadczenia i wiedziec jak np. spryskiwac mu terrarium. moze nie slusznie ci pojechalem ale troche dziwne te pytania zadales. jesli cie to urazilem to sorki :)

Atrax Robustus
03-06-2013, 17:13
Walic muchozol, najwazniejsze, ze pajak zyje.
Poczytaj sobie FAQ i nie pytaj o takie podstawowe rzeczy jak spryskiwanie :P
Gdybys poczytal, to wiedzialbys, ze mozna wstrzyknac wode w podloze, chocby nawet strzykawka :>

Co do nalotu, to mysle, ze plesn, ale sprawdz.

Sivy100
03-06-2013, 17:34
A więc jednak chyba nie jest to raczej pleśń bo po delikatnym spryskaniu biały nalot zniknął, raczej jest to kamień.
Pająk żyje, właśnie przechodzi wylinkę i za jakieś 30 minut powinien być całkowicie sprawny.
Całe terra wyniosłem do innego pokoju

Diabolo
03-06-2013, 18:28
robiles to w czasie gdy pajak przechodzil wylinke?:|
lepiej by bylo gdybys w czasie wylinki mu nie przeszkadzal, ale chyba o tym wiesz ;]

loko
04-06-2013, 09:44
w przypadku hodowli pajakow i innych pajeczakow proponuje uzywac wylacznie ultradzwiekowych odstraszaczy komarow i innych lotnych gryzoni, lub stosowac wabiki UV z siatka pod napieciem, chemia moze byc niebespieczna dla twoich zwierzakow

42d3e78f26a4b20d412==