PDA

Zobacz pełną wersję : 2 pyt (Psalmopeus i plamka ;] )



TheMetal
07-06-2013, 15:53
Dwa pytania :

1) Czy spotkaliście się z jakimiś innymi Psalmopeusami w handlu (w Polsce) niż irminia i cambridgei (zdaje się że jeszcze raz Ram sprzedawał pulcher albo reduncus ale byłem wtedy bez kasy i w brode sobie pluje) I ogólnie czy znane są jeszcze jakieś inne Psalmopeusy oprócz wyżej wymienionych (ja natknąłem sie na jescze maya i jednego jakiegosś takiego krmow szarego ale nieopisanego jeszcze)

2) Co dzieje się z plamką na odwłoku Brachypelm - wiem, wiem zanika ale w jaki sposób. Czy poprostu rozszerza się do tego stopnia, że zajmuje cały odwłok, czy "wyciera" się. Pytam bo mój smithi strasznie długo sie wybarwić nie chce jest po 9 wyl, a wciąż ma plamke tylko że tak jakby w jednym miejscu "wytarła się". I w sumie to po co im ta plamka (kamuflaż czy co ;] )

tosik
07-06-2013, 16:05
Ja nieługo bede miał Psalmopoeus pulcher L1 :)

loko
07-06-2013, 16:06
1) poza cambridgeiem i irminia, czasem pojawiaja sie pulcher i reduncus jak pisales, ja osobiscie spotkalem sie jeszcze z P maya, ale nie u nas w kraju.. innych nie widzialem

2)co do plamki to jest to obszar ktory z czasem zajmuje caly odwlok, sa to wloski parzace ktore z poczatku rosna tylko na tej "plamce". reszta jest skorzasta prawie lysa i porastaja ja inne mniejsze wloski ktore spelniaja glownie role recepcyjna..

tosik
07-06-2013, 16:40
jest sporo Psalmopoeus'ów oto kilka z nich:


Psalmopoeus affinis
Psalmopoeus cambridgei
Psalmopoeus cambridgei
Psalmopoeus ecclesiasticus
Psalmopoeus emeraldus
Psalmopoeus intermedius
Psalmopoeus olantaris
Psalmopoeus pulcher
Psalmopoeus reduncus
Psalmopoeus rufus


ps

loko piwewszo słysze o maya :D:D

tosik
07-06-2013, 17:15
Psalmopeus maya : foto


http://www.birdspiders.com/index.cfm?fuseaction=photo.detail&imageid=15B00B91KD0B7KAEC2K145920C565E88FCB

TheMetal
07-06-2013, 21:47
Jeżeli nie jest to tajemnica ;] to od kogo i za ile pulcher będziesz miał?
Hym to faktycznie masa ich jest fajnie bo to jedne z moich ulubionych ptaszników.
Dzięki za wyczerpującą odp z plamką.

morda
08-06-2013, 02:57
Chyba od priZZ'a ale nie jestem pewniej. Taki węgierski hodowca.

Hwarang
08-06-2013, 03:07
loko napisał(a):

> 2)co do plamki to jest to obszar ktory z czasem zajmuje caly
> odwlok,

A jak sie porzadnie pajaka spasie, to nawet u duzego widac "normalny" odwlok i granice ciemnej plamki :)

Awikularia
11-06-2013, 04:55
Ja mam aktualnie 4 gatunki pajakow z rodzaju Psalmopoeus. Poluje na P. maya, ale cos nigdzie nie ma. Co do plamki - ona zanika stopniowo, najczesciej jest tak, ze przed linieniem jest, a po linieniu juz jej nie ma. Moje B. smithi plamke stracily okolo 7/8 wylinki.

TheMetal
11-06-2013, 09:42
Trudno idzie czekaćaż ten bydlak wreszcie się porządnie wybarwi i plamka zniknie. Co do Psalmopeus to w najbliższym czasie będe dopuszczał samca do irmini i jak wszystko pójdzie dobrze to będe miał kase na polowanie na jakieś ciekawe gatunki (widziałem reduncus u voraxa, i trzeba będzie poszukać kogoś kto ma pulcher bo te mi przypadły do gustu). Swoją droga to nie orientujecie się kto może mieć właśnie pulcher bo tosik mi chyba nie chce tej tajemnicy zdradzić ;>

42d3e78f26a4b20d412==