PDA

Zobacz pełną wersję : czestosc wylinek u smithi



Slonko
11-06-2013, 02:11
Witam
Nie znalazłam odpowiedzi na moje pytanie w FAQ więc pozwolę sobie go zadać.Chodzi mi mianowicie o pająka czerwonoodwłokowego.Przymierzam sie do kupna.Jest jeszcze malutki chyba po 2 ewentualnie po 3 wylince.Po jakim czasie następują kolejne wylinki u tak małuch pajączków?Jest w pudełku po kliszy.W jakim czasie osiągnie on conajmniej 2 cm długości bez odnóży?Tak żeby było już mnie więcej coś go widać(włoski i kolorki).Z góry dziękuję za odpowiedz.
Pozdrawiam

Psalmopoeus
11-06-2013, 02:31
Przy dobrych warunkach co miesiąc.Moje są po 5 wyl i mają ok 1,5cm ciałka.Kolorki widać po ok 5. 6 wyl a dardzo dobrze po 7 8 wyl :P

Slonko
11-06-2013, 02:39
A tak nawiasem mówiąc to lepiej zakupić takie maleństwo czy juz trochę podrośniętego??
Dzięki za odp
Pozdrawiam

rastafaq
11-06-2013, 02:56
Jak sie nie bedziesz mogła doczekać zanim urośnie, a widze , że tak bedzie to lepiej kup na początek podrośniętego.Jeżeli o mnie chodzi to wole kupować małe L1 - L3 bo fajnie się obserwuje jak rosną :)

sebooz
11-06-2013, 03:18
ja osobiście jestem za tym żeby kupować młodziuteńkie pajączki po 1-2 wylince. Fajnie jest sobie odchować pajączka od młodziuteńkiego. oglądać jak dorasta z wylinki na wylinkę. Poza tym można obserwować jak się zmienia jego zachowanie, i wygląd.

Jimbo
11-06-2013, 03:31
Łatwiejszy w hodowli jest podrośnięty, bo nie trzeba mu kroić robaków i dopatrywać się, czy coś zjadł czy nie. Polecam takiego minimum L5. 2cm ciałka vagansy powinny mieć po 6-tej wylince. Przynajmniej moje tak miały.

Slonko
11-06-2013, 03:58
To czyli tak jak Psalmopoeus powiedział każda wylinka mniej więcej co miesiąc?A i jeszcze jedno.Czy czerwonoodwłokowy to nie żadne przeciwskazanie dla początkującego?Mówią ze on potrafi być różny w zachowaniu jedni mówią tak inni inaczej.Jak jest naprawde?
Pozdrawiam

Jimbo
11-06-2013, 04:05
No wylinki powinny powinny przechodzić mniej więcej co miesiąc, może trochę ponad miesiąc. Zależy to od temperatury i ilości jedzenia. Jak będziesz ogrzewać, to będą przechodziły szybciej, jak nie, to wolniej. Dla początkującego hodowcy jak najbardziej się nadaje. Łatwy w hodowli.

TheMetal
11-06-2013, 04:10
Jak jest młody (1-2 wyl) to może i szybciej/częściej linieć wszystko zależy od warunków (temp/jedzenia) i farta (różnym osobnikom tego samego gat w takich samych warunkach czasem optrzeba więcej lub mniej czasu do wylinki). Co do agresywności to poprostu uważaj i będzie spoko - zdaje sę, że nia ma żadnych przeciwskazań dla początkujących poza ostrożnością (ale to przy każdym ptaszniku) - zdaje się że spro osób zaczyna od vagans

Awikularia
11-06-2013, 04:36
Im wiekszy jest pajak, tym rzadziej przechodzi wylinki. Nie oczekuj od ptasznika wielkosci dloni comiesiecznego linienia. Co do charakteru - coz, B. vagans sa rozne, jedne spokojne, inne agresywne. Ale przeciez nie jest to maskotka do brania na reke, wiec nie widze problemu....

Atrax Robustus
11-06-2013, 16:17
Nie da sie powiedziec, co ile przechodzi, ale taki maly, do 4..5 wylinki, maksymalnie do miesiaca.. moze poltora..2 miesiace. A pozniej juz coraz rzadziej.

LUKa_
12-06-2013, 10:00
Ja sie jeszcze kolorkami pochwalic ine moge moja smithi aktoalnie jest, co do czestosci wylinek kupilem ja L2 w maju nie pamietam ktorego cos na poczatku wylinke przeszla dopiero 8 lipca :D juz jest L3 ale cierpliwosci to piekny pajak

42d3e78f26a4b20d412==