PDA

Zobacz pełną wersję : niejadek g.rosei



maga18
11-06-2013, 12:33
obecnie opiekuje sie g.rosea (samica L11). mam ja 4 tygodnie i przez ten czas zjadla tylko jedna ćme. dawalam jej oprocz tego swierszcze, koniki polne, muchy, ale ona wogle sie nimi nie interesowala - wszystkie zdechly. temperature i wilgotnosc ma odpowiednia, mysle, ze nie przejela sie zbytnio zmiana domu, poniewaz terrarium ma to same. wczesniej u swojego wlasciciela rowniez rzadko jadla. czytalam, ze dorosle pajaki powinny jesc co 2 tyg, niekiedy czesciej, ona nie chce. czemu???

Hajdi
11-06-2013, 12:52
rossea w takim wieku robi sobie dlugie glodowki,nawet 3 miesieczne.
moze sie tez zdarzyc ze jest w okresie przedwylnkowym.
nie ma sie co martwic.
na pewno z glodu nie padnie ;P

madOx
11-06-2013, 12:54
6. Mój ptasznik nie chce jeść!
Jest to najczęstszy problem, z jakim borykają się początkujący terraryści. Jednak tak naprawdę nie ma tu żadnego problemu, gdyż jest to absolutnie normalne, że ptasznik przez dłuższy czas nie przyjmuje pokarmu. Metabolizm tych zwierząt jest taki, że fakt niejedzenia przez kilka tygodni, a nawet przez kilka miesięcy nie oznacza choroby pająka i jest to całkowicie normalne. Ptasznik nie przyjmuje pokarmu przed wylinką oraz wtedy, gdy nie jest głodny. Nie należy się wtedy martwić, tylko co kilka dni próbować nakarmić zwierzę ponownie. Szczególnymi niejadkami wśród ptaszników są Brachypelmy, a szczególnie Brachypelma smithi. Mimo, że młode są dosyć żarłoczne, to dorosłe samice potrafią jeść czasem nawet raz w miesiącu. Powód nieprzyjmowania przez pająka pokarmu może być jeszcze inny. Jest nim zbyt wielkie terrarium.

Zrodlo: http://terrarium.com.pl/forum/faq/ptaszniki.php#6
>>FAQ<< (http://terrarium.com.pl/forum/faq/ptaszniki.php)

Jimbo
11-06-2013, 12:59
Rosea jest z tego znana, że robi długie posty. Moja poprzednia nie jadła 7 miesięcy przed wylinką, a obecna nie jadła pół roku przed. Dopiero teraz coś wszamała po wylince, te pająki to znane niejadki. Dbają o linię.

tosik
11-06-2013, 13:44
Moja rosea nieje rok i 1.5 miesiąca i nielniej i zyje i niejest odwodniona :)

pac
11-06-2013, 13:47
bo jej sie nie chce..

pajaki nie jedza sniadania, obiadu i kolacji tak jak Ty..

Maikardaaion
11-06-2013, 14:01
Jenda z rekordzistek G.rosea nie jadla ok 3 lat chyba... na Arachnoboards o tym pisali.
Nie ma czym sie martwic.

Atrax Robustus
11-06-2013, 16:16
I wszystko jasne.
Na przyszlosc polece FAQ :)

42d3e78f26a4b20d412==