PDA

Zobacz pełną wersję : cambridgei



Adamek
30-06-2013, 09:22
hej

możecie mi napisać jakie są objawy złożenia kokonu przez cambridgei ?? gdzieś słyszałem że bezpośrednio przed zrobieniem kokonu nie je. Czy kokon robi na ziemi czy w gnieździe ? Moja zjadła każdą ilość świerszczy jaką wrzuciłem tydzień minął i nie rusza nawet jednego :] Napiszcie ci co rozmnożyli ten gat po ilu dniach samica zrobiła kokon.
PS. Po jakim czasie albopilosum u was robi kokon bo to co jest w opisie nie chce mi sie wierzyć :]

Awikularia
30-06-2013, 12:52
Kazdy pajak robi kokon w kryjowce. Na srodku pokoju raczej sie nie spodziewaj. Psalmopoeusy maja kokony po okolo 2 miesiacach (wybacz, nie chce mi sie tego na dni przeliczac) od kopulacji, ale moze byc to tez 5 miesiecy. Z B. albopilosum jest podobnie. Jedna z moich samic pierwszy kokon miala po 9 miesiacach od kopulacji, drugi kokon po 5 miesiacach - nie tworzcie tu teraz teorii, ze kazdy nastepny kokon skladany jest coraz szybciej, bo to bzdury :>. Samica kilka dni przed zrobieniem kokonu nie przyjmuje pokarmu, ale nie jest to jakas prawidlowosc. Moja A. geniculata dwa dni przed zrobieniem kokonu zjadla poteznego drewnojada. To, ze nie je, moze oznaczac przygotowywanie sie do zrobienia kokonu, jak i przygotowania do zrzucenia wylinki. Nigdzie nie jest powiedziane, ze jak jest kopulacja to musi byc kokon....

Adamek
30-06-2013, 13:21
wiem że nie jest powiedziane że zrobi kokon. A niechciało mi sie wierzyć po przeczytaniu opisu albopilosum że robi kokon po miesiącu :]

Juraviel
01-07-2013, 03:30
Awikularia,ale przeciez przez te 9 miesięcy brdziej jest prawdopodobne ,że zrzuci wylinke razem z nasieniem,niż łoży kokon. Jakoś nie chce mi się wierzyć,że przez 9 miesięcy nie zrzuciła wylinki.

Piotrw126
01-07-2013, 03:47
dopuścilem samca do samicy abopilosum 2 miechy temu.....odwlok ma jak balon jeszcze je ale jest taka ocięzala i powolna pajęczyne robi jak najęta.....więc wnioskyje ze moje samiczka jest w ciązy :) czy dobrze myśle???


Pająki potrafią nie liniec bardzo dlugo a im starszy tym zadziej linieje moja blondi juz z 8 m-cy nie linieje a jest dopiero 7 wyl

Awikularia
01-07-2013, 04:04
Oczywiscie, Juraviel, ja zawsze klamie i oszukuje. Moja G. rosea miala kokon po roku i 4 miesiacach od kopulacji. Pewnie tez zmyslam. Widze, ze jestes bardzo doswiadczonym hodowca, znanym w swiecie pajeczarzy.... Taaak, zmyslam, zeby sobie dodac prestizu.... A tak naprawde to nie mam zadnego pajaka, a moje wiadomosci oparte sa na snach i fantazjach. Aha, i jeszcze co do mojego profilu - wszystkie posiadane gatunki wpisalam ot tak sobie, na chybil trafil, ze strony Ricka Westa. Nigdy nie rozmnozylam nic, poza psami, ktore zreszta rozmnazaja sie bez jakiegos specjalnego mojego udzialu. Tak wiec, strzezcie sie Awikularii, bo gada pierdoły!!! :>

Juraviel
01-07-2013, 06:20
Czy ja napisałem że gadasz pierdoły? wogóle,czy ja napisałem cokolwiek co ty napisałas wyżej ? NIE! wiec się nie irutuj, moje pajaki tak długo nie nie liniały więc mogłem sie mylic,nie trzeba odrazu odwracać kota ogonem.

Juraviel
01-07-2013, 06:25
Jak czytam to co napisałaś jeszcze raz to widze nie masz dobrego dnia ,przeczytaj to co napisałem napisałem ,ze"wątpie" a nie ze jestem pewien, wogóle skąd wytrzasnełąs ze ja ci wmawiam ,ze dodajesz sobie prestiżu ? i reszte głupot które napisałs, takich bzdur to ja nigdy w życiu nie czytałem,zeby ktoś sobie sam wyjałowił w głowie.

Peter_frosta
08-11-2013, 03:43
Do Jurviel czy niewiesz że dorosłe samice raczej rzadkao lnieją moja G.Rosea L6 nielnieje już 8 miesiąc a tro dopiero jest L6, niemowiąc już o dorosłych osobnikach.

42d3e78f26a4b20d412==