PDA

Zobacz pełną wersję : Ukąszenia pająków



jacekpo
03-07-2013, 06:56
Może mi ktos napisac cos o ukąszeniach pająków np. b. smithi, t. blondi, p. białokollanowy. Chciałbym wiediec czy ich jad jest silnmy i co mi grozi po ugryzieniu??

G.R.Z.E.S.I.E.K.
03-07-2013, 07:43
Zależy czy jestes uczulony...

Juraviel
03-07-2013, 07:50
Jak jesteś alergikiem to prawie każdego ptasznika jad, spowoduje bardziej poważne skutki niż, ból, obrzęg, zaczerwienienie. To już potem zależy od organizmu człowieka, oraz od gatunku jaki Cie ugryzł. Bo np. jad smithiego jest mniej toxyczny niż np. jad murinusa czy lividium. Jeśli chciałbyś wiedzieć więcej to musi poczytać opis gatunku który Cie interesuje, tam powinno pisać.

ziu
03-07-2013, 09:34
Z tego co ja wiem to:

- Smithi ma slaby jad porownywalny z szerszeniem gdzies tak slyszalem.

- T. Blondi jest duzym ptasznikiem wiec wstrzykuje wieksza ilosc jadu, srednio mocny

- geniculata przeczytaj opis.

Ale tak jak napisali chlopaki zalezne czy jestes uczulony, np. mego kolegi babcia umarla od ukaszenia osy, a jego mama zemdlala (to nie sciema) wiec jego mamie mysle ze wystarczylo by ugryzienie kedziora.

Pozdrawiam.

Grażynka
03-07-2013, 10:10
to ze jest uczulona na jad osy nie znaczy wcale ze jest uczolona na jad kędziora

Awikularia
03-07-2013, 11:33
Ale jest tego wieksze prawdopodobienstwo. Moja znajoma jest uczulona na ugryzienia roznych owadow - komarow tez. Ma takze uczulenie na wloski pajecze, a co za tym idzie, na 99% jest takze uczulona na ich jad.

Tomek_Nie
03-07-2013, 11:42
z tego co wiem jad smithi ,geniculaty i blondi niespowodował jeszcze śmierci człowieka ,ponoć jest porównywalny do jadu pszczół tylko pajaki mogą go wstrzyknąć o wiele wiecej i wtedy może być groźny dla człowieka i jeżeli jestes uczuony na ktoryś ze skłądników jadu ugryzienie może być nawet śmiertelne,a po ugryzieniu mogą wystapić: ból w okolicach ugryzienia ii opuchlizna ,wymioty ,drgawki ,gorączka ,skurcze mięśni i inne ... ale ponoć nikt jeszcze nie umarł od ukaszenia ptasznika ;-) po ukaszeniu należy wypić porcje wapńa lub skontaktować sie z lekarzem ;-)

jacekpo
03-07-2013, 12:52
NIE NIE JESTEM UCZULONY!! :)

Atrax Robustus
03-07-2013, 13:03
Hehe niewiadomo.
W kazdym razie, jak nie jestes uczulony, to nie ma raczej wiekszych szans, zeby taki pajak moglby ci cos powaznego zrobic.. moze oprocz opuchlizny.

zychu
03-07-2013, 14:40
a jka sprawdzic czy ktos jest uczulony?????

pozdrawiam

Arnie
03-07-2013, 14:46
wlasnie czy zwykly alergolog np bedzie mial alergeny takiego L.parahybana??
@ Awikularia czy jak np rozdraznie pajaka tak zeby wyczesal sie mi na reke i wyjdzie mi uczulenie tzn jakas opuchlizna wieksza to znaczy ze jestem uczulony na jego jad??

Diabolo
03-07-2013, 14:55
Arnie: jesli dostarczysz alergologowi jad to bedzei ogls sprawdzic czy jestes uczulony.

Jesli jestes uczulony na włoski parzace z odwloka to nie znaczy ze jestes uczulony na jad.

Awikularia
03-07-2013, 15:18
Diabolo powiedzial wszystko. Ale jak jestes uczulony na wloski i owady polskie, to istnieje bardzo duze ryzyko, ze twoj organizm zareaguje negatywnie na ukaszenie ptasznika.

42d3e78f26a4b20d412==