PDA

Zobacz pełną wersję : Wysylka



anderan
03-07-2013, 13:40
Witam wszystkich FORUMOWICZOW.
Chce wyslac pajaka nadrzewnego poradzcie jak to zrobic rzeby dotarl calo i zdrowo.
Wiem ze bylo ale szukalem i malo co znalazle.
Z gory dzieki.

anderan
03-07-2013, 14:05
Czy mam to zrobic tak jak z naziemnym
http://homepage.ntlworld.com/the.tarantula.store/howto-packpost.htm
Poradzcie cos

Juraviel
03-07-2013, 14:23
Tak,możesz tak zrobić jak na stronie która podałeś. Namocz tylko lekko te serwetki,zeby były wilgotne i ogranicz przestrzeń pająka do minimum. Wyślij go w bombelkowej kopercie. Powiedz tylko jeszcze jakiej wielkości masz tego pajaka. Pzdr

anderan
03-07-2013, 14:24
pajak jest po 8 wylince ma jakies 4,5-5cm cialka

werni
03-07-2013, 14:52
Witam.
Wg. mnie w czasie wysyłki największe zagrożenie stanowi możliwość zgniecenia paczki i poobijanie pajaka o ścianki wewn. pojemnika. Jeśli to się odpowiednio zabezpieczy to ryzyko jest niewielkie. Ograniczyć do minimum przestrzeń wewnątrz miękkimi chustkami aby unieruchomić pająka, zapakować w sztywny karton i już. Osobiście przy większych pajakach decyduję się na małe plastikowe pojemniki żywnościowe (koszt max 2pln), po takim czymś to pracownicy poczty mogą nawet skakać :>

Awikularia
03-07-2013, 15:17
Dokladnie. Z takim duzym, 4-5 c pajakiem, nie ryzykowalabym raczej koperty bąbelkowej...

Diabolo
03-07-2013, 15:48
ja wysylalem albopiloska samca okolo 5 cm... wpakowalem go w plastikowe pudelko wypelnione watą, nastepnie wsadzilem calosc do kartonu po butach wypchanego gazetami. Pajak doszedl w calosci, praktycznie nie bylo szans na jakiekolwiek uszkodzenie mechaniczne.

Jedyny problem mozesz miec taki, iz jest to nadrzewniak. Moze nie byc tak skory do wspolpracy jak moj kędzior.

Daro lamparci
04-07-2013, 05:20
Jak kupowałem kedziorka samice L11 była zapakowana w mały faunabox, a faunabox był wszadzony ciut wiekszy karton a w szczeliny była wsadzona gazeta dotarła cała i zdrowa:))))))

Arnie
04-07-2013, 06:20
ja dzis dostalem L.Parahybana niewiem ktora wylinka ale z rosprostowanymi nogami z 10cm bedzie i dzis przyszedl w podziurkowanym pudelku po jakims smalcu w srodku reczniki papierowe a pudelko po smalcu bylo wsadzone w pudelko po czopkach na hemoroidy :> takie zbiorcze na 12 pudelek z czopkami a wolna przestrzen wypelniona gazetami

Awikularia
04-07-2013, 06:24
Jak pajak doszedl caly i zywy, to po co piszesz tego posta? Moze byc nawet opakowanie po g*****, ale jak zwierze jest dobrze zapakowane, to o co chodzi?

42d3e78f26a4b20d412==