PDA

Zobacz pełną wersję : Program Ptasznik.exe



_Andrzej_
03-07-2013, 15:34
Koniec końców nadszedł czas, kiedy muszę poprosić użytkowników forum o pomoc w dokończeniu programu umożliwiającego ewidencjowanie hodowanych pająków.
Oprócz tej ciekawej funkcji program powinien spełnić rolę mini encyklopedii użytecznej zwłaszcza dla młodszych hodowców.

Zapraszam, zatem wszystkich do podzielenia się swoimi informacjami o Ptasznikach. Chciałbym zwłaszcza poszerzyć część zawierającą informacje o różnych Ptasznikach. Nie wszyscy Autorzy opisów skontaktowali się ze mną w celu wyrażenia swojej zgody na użycie ich materiałów i dlatego tych informacji jest troszkę mniej niż zamierzałem umieścić.

Chciałbym dodatkowo umieścić w programie informacje o anatomii Ptaszników. Potrzebuję do tego celu dobre zdjęcia pająków od góry i od spodu. Byłoby dobrze, aby dało się rozpoznać najważniejsze części pająka.

Kolejnym moim zamiarem to umieszczenie informacji, w jaki sposób odróżnić samca od samicy. Do tego celu również dobrze się posłużyć fotkami.

Nie chciałbym używać zdjęć zamieszczonych na zagranicznych stronach - można to zrobić samemu.

Jeśli ktoś ma, zatem ciekawe zdjęcia to proszę o przesłanie ich na adres pirogandrzej@tlen.pl

Foxtrott podsunął mi pomysł o zamieszczeniu informacji o urządzeniu terrarium. To dobry pomysł i chyba da się zrobić.

Mile widziane inne pomysły!

W tej chwili na mojej stronie znajduje się program ograniczony czasowo. Dopiero po uzupełnieniu potrzebnych informacji zamieszczę tam pełną wersję (oczywiście darmową).
Zapraszam na stronę www.pirog.obywatel.pl

Mad_Death
04-07-2013, 01:25
Witaj!
tutaj jest anatomia -- > http://ilow88.webpark.pl/index.html

tutaj jak rozrużnić płeć -- > http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=16&i=41856&t=41856


Pozdrawiam Kamil

Atrax Robustus
04-07-2013, 06:32
Przydalyby sie tez zdjecia przykladowo urzadzonych terrariow dla 3 typow ptasznikow (naziemny, nadrzewny, podziemny).

ziu
04-07-2013, 09:44
popieram wiele postow ludzie pisza w tej sprawie wiec tak po 3 zdjecia do kazdego rodzaju by sie przydaly :)

Pozdrawiam.

_Andrzej_
04-07-2013, 11:09
Się zrobi :)
Ogłaszam zatem konkurs na najpiękniejsze terrarium w trzech kategoriach:
- dla pająków podziemnych
- dla pająków naziemnych
- dla pająków nadziemnych
Zwycięsca będzie mógł oglądać swoje fotki w moim programie :)))
To samo może dotyczyć Miss i Mistera Ptaszników - Wasz pupil może być sławny :)

Dzięki Mad_Death za stronki. Chciałbym to zrobić w oparciu o zdjęcia pająków bo czasami niektórzy jak nie zobaczą to nie uwierzą. Opis tylko uzupełni część o budowie pająków i metodach odróżniania samców od samic.
Mam już ofertę zrobienia zdjęć przez Krzyśka (wierni) więc pewnie szybciutko coś z tego się zrobi.

Dzięki za podpowiedzi i deklarację pomocy.

Acha, jeżeli ktoś chciałby dodać swoją stronę, na której ma jakieś informacje o pająkach, do programu, to proszę o informację - bez Waszej zgody nic nie wstawię.

_Andrzej_
04-07-2013, 16:22
Pierwsze fotki na konkurs już wysłane :)
Nie bądźcie gorsi. Może ufunduję jakąś nagrodę... może pajączek...
Zachęcam do udziału w konkursie.

42d3e78f26a4b20d412==