PDA

Zobacz pełną wersję : Wyjątkowe okazy... Viva Polska Prasa!!



ponczos
04-07-2013, 15:57
Wychodząc z domu natrafiłem (a rzadko się to zdarza bo zbieracze makulatury czuwają..) na co tygodniową, bezpłatną regionalną gazetkę pt.: "Dzień Dobry".. Dowiedziałem się z niej m. in. że 20. 08. (czyli już dziś) w kinie "Kijów" o godz. 20:30 odbędzie się specjalny pokaz filmu Spider-Man 2 gdzie zobaczyć można będzie również zorganizowaną ze współpracą Biofila wystawę terrariów i wyjątkowych gatunków ptaszników.. Tyle z części dla osób zainteresowanych samym "widowiskiem".. A teraz nazwy gatunków jakie zostały wymienione jako przykłady: BRACHYPELMA VAPANS, GRAMOSTOLA COLA oraz maskotka imprezy - pająk SZMITKA!! Nowe nazewnictwo?? LOL!!

P.S. Nie umieściłem tego postu w dziale Imprezy/Spotkania terrarystów ponieważ na celu miałem przedewszystkim ukazanie rzetelności prasy.. Amen.

Awikularia
04-07-2013, 16:00
Pogratulowac... widac jaka prasa, taka i telewizja... zawsze powtarzam, ze dziennikarze to sprzedajne... no, jakby tu elegancko... panie do towarzystwa... zeby jeszcze podawali sprawdzone, rzetelne informacje, a nie gonili tylko i wylacznie za sensacja....

Gratuluje redaktorom i dziennikarzom gazetki "Dzien dobry!" :P

Metall
04-07-2013, 16:12
Racja Awi. Z reszta po tym co widzialem dzis w TV jestem zalamany, takie pierdoly co oni tam pociskaja to sie w pale nie miesci, zamiast scigac zlodziei w rzadzie itp to oni za hodowcami sie uganiaja . CHWDP

Dark Raptor
04-07-2013, 16:25
Na tym polega dziennikarstwo. Jak nie masz pod ręką tematu to z igły robisz widły.
Co do nazewnictwa widziałem gorsze przypadki. W którymś z podręczników biologii jest fotka liniejącego karaczana (chyba Blaberus - widziałem dość dawno więc już dobrze nie pamiętam). Chyba podpisali to jako chrząszcz, czy coś takiego :)
Nazwy łacińskie są zbyt trudne dla dziennikarzy... choć nie tylko (wystarczy zobaczyć ciekawostki w spisie terrarystów).

RAMMSTEIN1
04-07-2013, 16:29
Hehehe, niezłe te nazwy ptaszników. :]]]]]

To właśnie media sprawiają, że rozwój terrarystyki w Polsce jest beznadziejny...
i dziwić się później komentarzom: "idz do psychiatry". :>

Dark Raptor
04-07-2013, 16:37
Bo normalny jesteś tylko wtedy gdy masz kota, psa lub rybki. Jak już masz szczura to nie jest zbyt dobrze z twoją głową, a co dopiero pająki i owady!!!

Ludzie patrzą się na mnie jak na dziwoląga, gdy mówię im jakie mam hobby i pracę. Swoją drogą to trochę jestem dziwny.

Atrax Robustus
05-07-2013, 04:19
A mi to po plecach, co o mnie mysla... Mieszkam w domu prywatnym, sasiedzi moga mi za przeproszeniem skoczyc.. nikomu sie specjalnie nie chwale pajakami... policja bez nakazu tez mi nie wparuje.

Bede sobie hodowal, co mi sie podoba. Nie robie tego raczej dla pozowania przed innymi.

Masa
05-07-2013, 06:22
Dark to norma...polski plebs nie interesuje sie niczym innym tylko kolejnym odcinkiem zlotopolskich itp.....a policja niech lapie tych zlodziei w wa-wie z ul.wiejskiej...
a nam niech pozwola zajmowac sie czyms co kochamy.sznujemy itp..Pozdro

Awikularia
05-07-2013, 12:45
W wyborczej na pierwszej stronie gazety regionalnej tez jest pajak Brachypelma albopinosa. Kupilam sobie to i slowo polskie, bo jak stwierdzil moj maz, zachowa sobie na pamiatke gazete, w ktorej na zdjeciu jest jego wlasna łapa :D:D:D:D

42d3e78f26a4b20d412==