PDA

Zobacz pełną wersję : Akwaterrarium?



BOOBO
10-07-2013, 03:05
Czy moge dać mojego kędziora po 7 wyl. o wielkości 3,5 cm ciała do akwarium o wynmiarach 30x30x30 ????Czy pająk znajdzie pożywienie?I czy będzie normalnie aktywny? i gdzie musze zrobic wentylacje żeby była dobra cyrklulacja powietrza????
Z góry dzięki za odp(akwarium jest z pokrywą!

Matiik
10-07-2013, 03:09
Chcesz go trzymać w akwarium z wodą?? (To jest własnie akwaterrarium- akwarium z wodą i niewielką czescią lądową) Jesli tak to radze uwazac, bo moze sie utopić ;/

A teraz powaznie:
Myśle, ze mozna juz spróbowac, ale jest jeszcze troche mały... Chyba zalezy na jakiego osobnika trafiles... Ja bym spróbował i poobserwował przez jakis czas, ewentualnie włozył znowu do mniejszego pojemniczka i poczekał na jeszcze 1-2 wylinki.

Ale niech sie inni bardziej obeznani wypowiedza :)

Murinusek
10-07-2013, 03:11
hmmm mysle ze wymiary sa ciut za duze:] a wentylacje moglbys zrobic w pokrywie a i pamietaj zeby nie bylo luzu miedzy pokrywa a plaszczyzna akwarium, zeby sie pajaczek nie przecisnal;)

A co do akwaterrarium to matik Ci juz napisal:)

BOOBO
10-07-2013, 03:14
ssorki za błąd chodzi mi o terrarium zrobionym z akwarium

_Andrzej_
10-07-2013, 03:57
Według mnie możesz umieścić pająka w takim terrarium. Pamiętajmy, że Ptaszniki w naturze nie są ograniczone przestrzenią i doskonale sobie radzą ze zdobywaniem pożywienia.
Oczywiście większa powierzchnia wymaga większej opieki, a to choćby ze względu na konieczność utrzymania wilgotności.

Jeżeli Twój pająk jest z natury "żywych kamieni" i nie fatyguje się za bardzo żeby złapać swoje pożywienie, to możesz od czasu do czasu nagonić na pająka jakiegoś świerszczaka.

To już zależy od chęci zaangażowania się w żywienie pająka. Jeżeli chcesz żeby w 100% sam łapał swoje jedzonko to ogranicz jego przestrzeń życiową.
Można również wstawić do terrarium ruchomą ściankę, którą będziemy przesuwać w miarę wzrostu pająka.

Diabolo
10-07-2013, 04:30
hodowli domowych nie porownuje sie NIGDY to warunkow naturalnych... w naturze ptasznik na przestrzeni 30x30 ma duzo wiecej robakow niz w terrarium ;]

ja bym poczekal az bedzie mial 4.5 - 5 cm ciala.

wentylacja w pokrywie, bo inaczej nie zrobisz, chyba ze pojdziesz do szklarza z tym akwarium :)

Yeter
10-07-2013, 06:00
Diab da sie zrobić, ja żyletką wycinam jedna ze scian i tam wstawiam wentylacje z siatki.

Mysza1983
10-07-2013, 09:50
A co stoi na przeszkodzie żebyś sam sprawdził jak się bedzie tam czuł. Urządź mu to i wpuść. Jak nie bedzie potrafił znalejść żarcia to zmien na coś mniejszego.

popekjr
11-07-2013, 15:11
mozesz wpuscic tam pajaka i poradzi sobie ze zwierzyna lowna. ja swoja emilke tez wpuscilem do takiego terra mniej wiecej miala 3.5cm i nic jej nie jest.
nie ma zadnych przeciwskazan. a wentylacja jest najlepsza gdy zrobisz dziurki na dole na przodzie terra i na gorze lz tylu terrarium

42d3e78f26a4b20d412==