PDA

Zobacz pełną wersję : Mam problem z ,,innym" pajakiem...



Kenzo
12-07-2013, 13:20
Witam
Mam dosyc dziwny problem z pajakiem. Dzisiaj go sobie zlapalem. jest to Katnik domowy. Tych pajaczkow normalnie sie nie hoduje, ale slyszalem o ludziach ktorzy je lapali i hodowali normalnie. problem jest taki:
Pajaka zlapalem 2 godziny temu w swoim domu na regale. Wsadzilem go do przezroczystego pudelka wilkosci masla i zrobilem dziurki. Bardzo bym chcial aby pajak zaczal jest i normalnie zrobil siec w tym pudelku poniewaz chcialbym go normalnie hodowac. Co mam zrobic aby on zaczal jesc?? Wpuscilem mu cme, ale on siedzi w miejscu i nawet na nia nie patrzy.

Ps. Pajak ma 4,5 cm z odnozami.

_Andrzej_
12-07-2013, 13:33
Hej Kenzo,
nic się nie martw. Pająk jest na razie zestresowany (najedzony) więc nie będzie jadł.
Kątniki są super fajne więc zachęcam do cierpliwości. Na pewno będziesz z niego zadowolony.

Kenzo
12-07-2013, 13:59
To cud!!!
Zgasilem tylko swiatlo, przychodze za 10 minut , a on wcina cme!!!

Ps: to jedno juz wiem - prowadza nocny tryb zycia.Moze posiadacie jakies informacje na jego temat??

foxhound
12-07-2013, 14:23
Kenzo mieszkasz w mieszkaniu Mansona?:)Takie pająki łażą Ci po regałach?:)

Neo2
12-07-2013, 14:26
hehe są jeszcze większe kątniki :)

Atrax Robustus
12-07-2013, 15:34
Wow! Trzeba mu zrobic jakies fajne mieszkanko :)

Najlepiej wez male terrarium (prostopadloscian) lub fauna-box. Przedziel na pol niewysoka deska lub poloz galaz. Nastepnie (moze to i smieszne, ale skuteczne), ustaw w rogu pionowo tekturowy srodek od papieru toaletowego =). Spajder z bardzo duzym prawdopodobienstwem tam wlasnie wejdzie. Nietrudno sie domyslic, ze tam rozpocznie budowe sieci, ktora bedzie sie rozciagala od poczatku, do pierwszej przeszkody, ktora jest galaz lub deska.
Podloze u tego gatunku pelniloby raczej tylko funkcje estetyczna, bo nie korzysta on z niego, gdy ma kryjowke i siec.

x ray
12-07-2013, 16:00
wiec tak .....katnik domowy wiekszy łacinska nazw tego gatunku to" Tegenaria atrica"osiaga długosc 12-18 mm ,,niemal wszędzie liczny ,budynki ,piwnice itd...to stosunkowo długowieczny pajak moze zyc ok 4 lat ...własnie w razie niedostatku pokarmu opuszcza swoja siec i zapuszcza si e w miejsca z kad nierzadko nie potrafi sie pózniej wydostać ,wanny zlewozmywaki , umywalki..wedrówki sa takze powodowane poszukiwaniem partnerów byc może to własnie samiec sukajacy samicy Ci sie trafił .....nawet nie musiał bys go trzymac w zamknieciu ...podkarmiajac tego osobnika pinkami lub muchami zyzkasz natyralnego regularnego goscia który bedzie pilnował miejsca gdzie siec jest zawsze pełna pokarmu ...Powodzenia w hodowli ;)

ziu
12-07-2013, 16:21
Kiedys u kolegi przed klatka mieszkal katnik (za rynna :D ) dokarmialismy go co wieczor wszelakimi robaczkami nigdy nie odmowil wkoncu urusl tak do 4 cm (z odnozami) i kolezanka go zlapala ztamtad dla mnie :D dzielna dziewczyna.
mial piekna pajeczynke i duzo jadl nawet walki ztaczal. Pozniej kupilem ptasznika i katnika oddalem koledze u ktorego niestety zdechl bardzo zmalal i potem padl nie wiem z jakiej przyczyny ale podejrzewam ze z zaniedbania.

Jakies 2 dni temu znalazlem w pracy sredniego katnika odrazu go do kubeczka i przykrylem 2 takie przezroczyste jednorazowki i tasma w polowie ma terra dla nadrzewnych, heheh :D odrazu po 10 min zrobil pajeczynke i zjadl juz kilka ciem i swierszczy, wiele ludzi przychodzi go podziwiac :]

Katniki to bardzo ciekawe do obserwacji pajaczki.

Pozdrawiam

Grochu
13-07-2013, 15:33
huhu sam sobie chyba złapie jakiegoś... nic, tylko się do piwnicy wybrać (-:

Atrax Robustus
14-07-2013, 17:31
Experymentuj z hodowla A. ferox. Moze cos fajnego zaobserwujesz, kto wie :)

x ray
15-07-2013, 11:33
...tak Sidlisz tez wyglada okazale ,w piwnicy mozna trafic nieraz niezłe okazy ..

Neo2
15-07-2013, 11:40
w piwnicach można spotkać mutanty kątników dorównujące wielkością dorosłym ptasznikom i inne bliżej nieokreślone pajączki. Dlatego często wybieram sie z kolegą, paroma piwkami, latarką, słoikami i przemierzamy Warszawskie piwnice.

42d3e78f26a4b20d412==