PDA

Zobacz pełną wersję : B. Boemei. co z Nią?



TylerPL
12-07-2013, 23:16
Dziś kupiłem B. Boehmei L9-10. Jest już bardzo duża. Jest to mój pierwszy pająk. Ale nie wiem czemu najpierw chodziła po całym terrarium, wspinała się po ściankach, a od jakiś kilku godzin siedzi w kasie i się nie rusza. Nogi złożyła blisko siebie trochę karapaks. Jest już późno, zgasiłem świtało i patrzę na nią przy czerwonej lampie. Ale dalej nic. Może ma za sucho albo za mokro? Ja głupi nie kupiłem higrometru... :( Ma kokosowe podłoże i widać jak lekko na szybie skrapla się woda (na poziomie podłoża). Wiem że wysuszony pająk podkurcza odnóża (pod siebie czy nad głowę?) Ma poidełko, ale usiadła w drugim kącie. Korzeń pod który może się schować też ma, a jednak siedzi "na zewnątrz". Co może jej być? A może jestem przewrażliwiony z uwagi że to mój 1 pająk...

-Z góry dzięki za każdą odpowiedź i poradę.

Punisher
13-07-2013, 00:01
Napewno jesteś przewrażliwiony, pająk jak każde inne zwierze musi sie przyzwyczaić do nowego lokum a jeżeli chodzi o wilgoć to jest odpowiednia poprostu utrzymuj ja na poziomie żeby nie miała bagna i żeby nie było sucho jak pieprz. Kupiłeś dużego pająka ale myśle że nie powinno być problemu z adaptacją POPROSTU DAJ JEJ KILKA DNI NA POZNANIE TERENU.

Pozdrawiam PUNISHER

Azzurreeuss
13-07-2013, 01:59
Takie są Brachypelmy, u mnie prawie cały czas w bezruchu:( ożywiaja sie jak wrzucam papu;) Jak chcesz miec pająka który "cos robi" to kup sobie Murinusa albo Poecilotherie z nimi moze byc ciekawie. Ale to dopiero jak opanujesz obsługe boehmei do perfekcji:P

Pozdrawiam

ziu
13-07-2013, 03:36
brachypelmy takie sa ale dziwne te podkurczanie nog pod siebie zwilz lekko podloze.
A co do ruchliwych ptasznikow to moja a. metallica ciagle lazi :) po terra wszedzie jej pelno jest to L7 i zastanawiam sie czy to przypadkiem nie samiec poszukujacy samicy. Jedno jest pewne ciagle ja widac na galazkach i jest bardzo aktywna.
Wsumie wlasnie konczy budowac gniazdo wiec moze bedzie juz tam przesiadywala ale to sie okaze :D

Pozdrawiam.

morda
13-07-2013, 04:32
Wszystko z nią ok. Często siedzą w jednym miejscu bez ruchu.

Atrax Robustus
13-07-2013, 05:15
Zgadza sie, pewnie jestes przewrazliwiony. O ile znam tego typu "wypadki" (o ile mozna to wypadkami nazwac), to skonczy sie na strachu.

TylerPL
13-07-2013, 05:32
Dzięki, po nocy przeszła pare cm i znów stoi w miejcu, ale już nie podkórcza nóg. Ma się chyba dobrze. Jutro ją nakarmię i napisze jak się czuje. Dzięki!

rastafaq
13-07-2013, 06:27
Te Azzureuss, chyba Murinus jest aktywny jak go trzymasz na ręce, bo w terra to nie za bardzo, chyba ,że go kijem ganiasz.

Awikularia
13-07-2013, 07:05
To nie jest podkurczanie nog, tylko taka pozycja... No, nie wiem, jak to wytłumaczyc.... Pajak tak odpoczywa, albo się kuli, bo nie zna otoczenia. jedno z dwojga...

x ray
13-07-2013, 07:12
podobna pozycje przyjmuje po wylince jak odpoczywa i nie tylko ....nic złego sie nie dzieje poprostu musi sie zaaklimatyzowac .

Atrax Robustus
13-07-2013, 07:55
Jak ktos lubi ruchliwe zwierzatka, to najlepiej niech zdecyduje sie na gryzonia, albo cos z tym stylu. Ja mam Poecilotherie, Brachypelmy i zaden z nich nie wykazuje specjalnej aktywnosci ;).
Sa to zwierzeta prowadzace raczej oszczedny tryb zycia.
No bo po co im duza aktywnosc?

Awikularia
13-07-2013, 10:10
Moja B. boehmei, samiec (przed ostatnia wylinka) jest az za ruchliwy.... Ciagle usiluje wydlubac gume zabezpieczajaca terrarium, albo odsuwa szybke...

TylerPL
13-07-2013, 12:44
dodałem zdjęcia mojej samiczki. są w dziale Zdjęcia pod nazwą B. Boehmei L9-10 jak by kto nie zauwarzył... zachęcam...

TylerPL
14-07-2013, 04:47
Dałem jej świerszcza ale nie chce jeść. On przeszedł pod nią a ona nic... teraz nic się nie dzieje. Świerszcz siedzi na poidełki a ona od kilku godzin w kącie w takiej dziwnej pozycji... Trochę poruszy jedną nogą i tyle... czemu nie je? nie dawałem jej nic od 2 dni... Tutaj zdjęcie jak siedzi w kącie (http://www.album.astral.pl/album/index.php?action=show_big&gall_id=20&alb_id=655&foto_id=6&off=0&search_exp=&order=created&user_albums=&album_pass=&prev=0&next=0)

Mefisto
14-07-2013, 05:29
To jest normalna pozycja. Przeczytaj FAQ. :)

Neo2
14-07-2013, 05:36
Daj sobie na wstrzymanie, bo taką opiekunczością wykonczysz siebie i pająka. Pajak to nie chomik czy myszka ktora bedzie latac w kolko przez caly czas.

Grażynka
14-07-2013, 13:20
poprostu nie jest głodny ;] daj mu narazie spokuj jeszcze sie nie przezwyczaił do nowego otoczenia

TylerPL
14-07-2013, 13:26
Jeszcze spróbuje w nocy... może jednak się skusi... mam taką nadzieje...

Mefisto
14-07-2013, 13:31
Nie chce teraz - daj jej za dwa dni. Nie będzie chciała za dwa dni - daj jej za tydzień.

TylerPL
14-07-2013, 23:32
Dodam że w nocy miała więcej ochoty. Z tego co widziałem to raz go zaatakowała, ale jej uciekł... :/ A dziś rano znalazłem nogę świerszcza... :)

42d3e78f26a4b20d412==