PDA

Zobacz pełną wersję : Higrometr



MalaMigotka
19-07-2013, 15:52
Kupiłam niedawno higrometr i cały czas wskazuje wilgotność ok 50%, jak zmocze włókno kokosowe mocno to najwięcej 60, o co tu chodzi? W tej chwili mam naprawde mocno mokre podłoże, że prawie się bagno robi a dalej wilgotność jest tylko 57%. Czy on jest popsuty czy o co tu chodzi?

Pozdrawiam
Mariola

Szpaq
19-07-2013, 16:00
A jaki to jest higrometr? Jesli taki ze wskazowka zamocowana na zwinietej blaszce w papierku to zalezy na jaki sie trafi i wlasciwie zawsze trzeba go wyskalowac

lisek
19-07-2013, 16:15
Morzesz sprubowac zblizyc do niego np lampke i zapalic swiatlo, tylko uwazaj jak jest z plastiku zeby sie nie stopil :), jezeli wilgotnosc sie zmniejszy tzn ze higrometr dziala sprawnie

_Andrzej_
19-07-2013, 16:23
A może otwory wentylacyjne są tak duże, że nie pozwalają na zwiększenie wilgotności powietrza?
Zobacz jeszcze czy wilgotność wzrośnie jeżeli zakryjesz część otworów. Bardzo duża wilgotność powinna dać efekt zaparowanej szyby. Jeżeli szyby będą wilgotne a higrometr nie zwiększy wartości, to znaczy, że możesz go użyć jedynie jako ozdoby :)

Mefisto
19-07-2013, 16:42
Tak jak pisał Szpaq - musisz go wyskalować. Jeśli to jest chłap pt. ExoTerra, to owijasz go w mokrą szmatkę na pół godziny i przestawiasz wskazówkę, aby wskazywała 100. Ale nie martw się - granica błędów wynosi w tym czymś ok 20%. :)

Borello
19-07-2013, 17:03
heh a ja proponuje Tobie wywalic to badziewie.. spokojnie bez tego ustrojstwa poradzisz sobie z wilgotnoscia - wlukno niech bedzie ciagle wilgotne i bedzie oki

ponczos
19-07-2013, 17:34
Borello ma rację!! Parę miesięcy temu gdy urządzałem swoje pierwsze terrarium, zainwestowałem w Higrometr Exo-Terra, wyskalowałem go i co?? Jedno wielkie "GIE"!! Nie zwracaj uwagi na jego pomiary - tylko nerwów się dzięki temu nabawisz!!

[RED-689]
19-07-2013, 20:17
Wskazuje wilgotnosc 50% i taka jest tez jego proporcja bledu. Niestety dobry higrometr kosztuje. W przypadku ptasznikow o wiele lepiej uwierzyc we wlasny rozsadek niz nie oplacalne w takim przypadku higrometry.

Pozdrawiam

Szpaq
20-07-2013, 01:12
Tych higrometrow raczej sie nie uzywa to wskazywania rzeczywistej wilgotnosci tylko do utrzymywania stałej wilgotności, po prostu sprawdza sie wilgotnosc czyms lepszym (pozyczalem od kumpla elektroniczny) jak jest dobra to wsadzamy ExoTerra i zapisujemy pomiar i potem poprostu staramy sie utrzymywac wskazowke ExoTerra w jednym polozeniu, kiedys sie tak bawilem teraz juz zadnych higrometrow nie uzywam ale metoda sie sprawdzla.

kcpzpr
20-07-2013, 04:23
Exoterra wskazuje między 40 a 60 %(przynajmniej u mnie), i koniec, bania, finito, do dupy jest i tyle, najlepiej zaopatrzyc sie w jakis elektoniczny ale to kosztuje, mozna szukac na allegro, za 50 zl juz cos powinno sie trafic, tylko czy sie opłaca???

MalaMigotka
21-07-2013, 07:03
Dzięki za odpowiedzi, chyba faktycznie dalej będę polegała na swoich obserwacjach, bo to chyba jakieś cuda co on mi tu pokazuje:) Dzięki jeszcze raz:)

Pozdrawiam
Mariola

42d3e78f26a4b20d412==