PDA

Zobacz pełną wersję : Karmienie po linieniu i wilgotność przy L1



Klimak
20-07-2013, 01:30
Jak to jest z tym karieniem po wylince?? w drodze do mnie są murinus i cambridgei L1. czy jak przejdą wylinke to mam go nie karmić przez pare dni?? u dorosłych to nie problem a u maluchów??nie mam doświadczenia z takimi młodymi bo wcześniej to kupowałem koło L4 a teraz pierwszy raz będe mieć L1. A i jeszcze co z tą wilgotnością u murinusa i cambridgei??z tego co wiem to w takim wieku będą na nią bardzo wrażliwe

Maniak
20-07-2013, 02:04
Czytałem na różnych stronkach, FAQach itp że po pierwszej wylince trzeba poczekać około tygodnia (tutaj posty widziałem że nawet mniej). Co do wilgotności nie mam pojęcia.

Klimak
20-07-2013, 02:41
Mam nie karmić takiego malucha przez tydzień??ja niewiem ale mi sie nie wydaje...u starszych żaden problem bo i tak można je karmić spokojnie raz na tydzień a takie L1 to sie karmi co 2-3dni
hymmm a z tą wilgotnością to mi jest potzebne bo gdzieś czytałem że są na nią bardzo wrażliwe i jak dobrze pamietam to cambridgei powinien mieć dość wysoką wilgotność a za to murinus niską jak nikt nie odpowie to jakoś na oko sobie poradze

Szpaq
20-07-2013, 02:51
Bo nawet jak ci ktos powie jaka wilgotnosc to i tak bedziesz musial na oko podlewac ;-) po prostu staraj sie utrzymywac stabilna wilgotnosc u cambridgei troche wyzsza niz u murinusa i tyle, co do jedzenia to karmi sie co 2(3) dni z tym ze po wylince trzeba odczekac te pare dni mysle ze jak na L1 to 5 dni starczy jak nakarmisz po tygodniu to tez sie nic nie stanie.

mich
20-07-2013, 03:35
Poczekaj conajmniej 3-4 dni, po takim czasie możesz już podać pokarm.
Co do wilgotności robisz tak samo jak w przypadku starszych osobników, poprostu na oko tak aby większa część podłoża była wilgotna (nie mokra!)

ziu
20-07-2013, 04:01
Czeka sie okolo tygodnia poniewarz pajakowi musi ztwardniec pancerz hitynowy w tym take kly ktorymi zjada ofiare, takze ok tygodnia jest zalecane nie podawac pokarmu jak wrzucisz i pajak nie bedzie kotowy to i tak sam nie powinnien zaatakowac ale murinus wsumie moze ;) sam mam L2 (aktualnie chyba przed wylinka) bo nie przyjmuja pokarmu. Co do wilgotnosci cambridge spora ok 70-80% a murinus bardzo malutka nawet bym powiedzial ze nie spryskiwac wlac w jedno miesjca 1-2 korpelki wody one wola miec sucho ale na fakt ze czesto lnieja takie maluchy lepiej miec z jednej strony pudeleczka troche wilgocii. I sa bardzo cieplolubne takze duza temp ;) im sprzyja.

Uwazaj na nie jako L1 :) latwo o ucieczke sam sie przekonalem o tym heheh nie widzialem tak szybkich "malolatow" jak male murinusy.


Pozdrawiam.

mich
20-07-2013, 04:23
Nie musi czekac az tygodnia, takie maluchy szybko twarnieja, ale w sumie ostrożności nigdy dość...

Bor
20-07-2013, 05:37
Zgadzam się z ziu, jeżeli chodzi o murinusa. Uważaj na tą bestię. Również posiadam L1 od krótkiego czasu i adrenaline miałem w przełyku, kiedy usuwałem mu resztki pokarmu, pociągając za tym całą jego pajęczynę. Takie małe raczej są płochliwe, aniżeli agresywne, ale szkoda by było, gdyby Ci tak wspaniały pająk uciekł. Mało tego. Moje bestie najchętniej uciekają do góry. :> Nie lekceważ jego szybkości i trzymaj pod ręką jakiś zapasowy pojemnik, by w razie czego go nim nakryć. Ja mam odruch natychmiastowego zamykania pojemnika. ;)

Klimak
20-07-2013, 12:55
zaczynam sie zastanawiać co ja kupiłem:) co dróga osoba pisze jaki on jest szprytny:) trzeba sie będzie jakoś trzymać

nokeg
20-07-2013, 14:54
ja L1 dawałem jedzenie już po dwóch dniach i wszystko było okej

42d3e78f26a4b20d412==