PDA

Zobacz pełną wersję : Apteczke :D



KnockeR
21-07-2013, 11:26
Pająków wciąż mi przybywa w pokoju i zaczynam się obawiać co będzia jak jakiś mnie ugryzie:) Nie wiem czy sobie testów na alergie nie zrobić bo od miesiąca rano mam katar i łzawią mi oczy kupiłem sobie taki lek alertex jem go codziennie i katar trwa rano 20 minut jak nie jadlem caly dzien trwał... Myślę, że mogłem uczulić się na ptaszniki mam mały pokoik 2 na 3 metry a w nim 17 ptaszników. Zrobiłem sobie apteczkę taką przymocowaną na stałe do ściany lepiej mieć takie coś niż później jak ukąsi biegać po aptekach. Narazie w apteczce mam: wapno jakieś mocne dla alergików, wode utlenioną :), plaster i jutro idę kupić taka specjalną strzykawkę do odsysania jadu. Czy można kupić w aptece jakieś specjalne surowice lub lek na tężec??

Mefisto
21-07-2013, 11:32
Surowice na jad ptasznika? Zapomnij. W naszym kraju nawet nie ma gdzie zrobić testu na to, czy jesteś uczulony (a żebyś miał pewność, to taki test musiabyś zrobić osobno dla każdego gatunku pająka).

KnockeR
21-07-2013, 12:02
no to dolina... :(

TheMetal
21-07-2013, 12:52
I z tym odsysaniem jadu zdaje sie tez mozna sobie dać spokój bo podobno jad przedostaje się tak szybko do krwioobiegu, że nie stosuje sie nawet opasek uciskowych (bo jest to bezcelowe). Ja u siebie na półce trzymam 2 tabletki wapna tak na wszelki wypadek ale wątpie, że któryś z moich bydlaków miał na tyle mocny jad by trzeba było go użyć (ale zawsze warto na zimne dmuchać)

Awikularia
21-07-2013, 12:53
Na calym swiecie nie ma czegos takiego jak surowica na jad ptasznikow. Nikt z ich powodu nie umarl, wiec po kiego grzyba wydawac kupe kasy i robic taka odtrutke?

Bor
21-07-2013, 12:58
Szalony, aczkolwiek doby pomysł z tą apteczką. ;) Lepiej być przesądnym.

KnockeR
21-07-2013, 13:07
No pomysł bardzo szalony za chwile wmontuje w nią chyba szybkę i powiesze młoteczek ;)

ćwiklus
21-07-2013, 13:23
jak juz chcesz to strzykawka z adrenalina tam powinna sie znalezc w razie wstrzacu a... (pomocy zawsze zapominam jak to sie nazywa dokladnie:)))))

Spellcaster
21-07-2013, 13:31
I prezerwatywa bo nigdy nic nie wiadomo ;)

ćwiklus
21-07-2013, 13:39
anafilaktyczny<-- tak to sie nazywa:)))

x ray
21-07-2013, 13:56
apteczka powiadasz ......no tak warto miec wapno pod reka jakas spora dake natomiast co do innych zeczy, odsysacze i takie tam inne pirerdoły raczej zbedne lepiej wyrobic w sobie kilka zdrowych zasad typu po alkocholu nie wkładam łap do pajaka co do dolegliwosci ... podobne obiawy miewałem po sprzataniu i ogledzinach u pajaków ale wtedy nadmiernie je niepokoiłem i wyczesywane włoski drazniły moje oczy i nozdrza.Ale jakos obecnie nie ma juz tych objawów ,nawet nie korzystałem ze srodków odczulajacych ...poprostu prace te ograniczyłem do minimum i nie dmucham bez potrzeby w podłorze gdzie jest zgromadzonych mnustwo wyczesanych włosków ,i starannie myje rece po skończonych zabiegach .

Grażynka
21-07-2013, 14:06
mówisz na serio z tą adrenaliną??

ćwiklus
21-07-2013, 14:10
z tego co wiem to na wstrzas anafilaktyczny, ktory moze nastapic po ukaszeniu u niektorych to chyba adrenaline sie podaje w pierwszym momencie ale nie jestem lekarzem i nikomu nie polecam tylko tak napisalem mi sie tak wydaje ale nie mam podstaw zeby komu kolwiek to polecac

Bor
21-07-2013, 14:27
Również słyszałem coś o adrenalinie. Podobno w jakiś sposób zapobiega/spowalnia działanie jadu. Ale niech wypowiedzą się osoby, które są bardziej w temacie.

x ray
21-07-2013, 14:33
no nie wiem czy stosowanie adrenaliny w takim przypadku jak ukonśzenie jest własciwe kiedy to Adrenalina jest antagonistą insuliny!
W układzie nerwowym pośredniczy w przenoszeniu bodźców z włókien nerwowych do tkanek. Po wprowadzeniu do organizmu wywołuje szereg reakcji, m.in. uczucie strachu, niepokoju, przyspiesza bicie serca, zwęża naczynia krwionośne obwodowe, co wpływa na wzrost ciśnienia krwi, oraz przyspiesza przepływ krwi przez naczynia wieńcowe serca. Mysle ze jad zrobi juz swoje a dodatek adrenaliny moz epogorszyc sprawe..ale nie jestem medtkiem tylko to wyczytałem

Mefisto
21-07-2013, 14:34
Możesz też pomyśleć o jakichś sterydach. Oczywiście po konsultacjach z lekarzem. :)

KnockeR
21-07-2013, 14:40
myśle jeszcze o apapie i chlorochinaldin

ćwiklus
21-07-2013, 14:48
"Leki pobudzające układ sercowo-naczyniowy


INJ. ADRENALINI 0,1 % - iniekcje 1mg/ml
Zastosowanie: nagłe stany zagrożenia życia, np. wstrząs anafilaktyczny, choroba posurowicza, zatrzymanie czynności serca."

cytat ze strony Polfa Warszawa

x ray
21-07-2013, 14:54
no tak jak by doszło do wstrząsu ....ale nie wstzrykniecie profilaktyczne po ukaszenu.

ćwiklus
21-07-2013, 15:00
wlasnie to napisalem jak by doszlo wiec ... ? no mniejsza z tym lepiej nie dopuscic do tego co nie jest trudne jak sie ma odrobine rozumu i nikomu nie zycze takich rzeczy bedziemy dobrzy dla pajakow one beda dobre dla nas :))

x ray
21-07-2013, 15:10
Bor napisał.. " Podobno w jakiś sposób zapobiega/spowalnia działanie jadu"..odniosłem sie do jego wypowiedzi, a nie do wstrzasu bo wtedy są inne działania ratunkowe..ale ok.

ćwiklus
21-07-2013, 15:12
OK sorrki

Bor
21-07-2013, 15:15
Ja tego pewien nie byłem, co zresztą dodałem na końcu postu. Moja pamięć jest dobra, ale krótka. ;) Chociaż należy dopuścić możliwość, ze wyczytałem, iż właśnie w jakiś sposób spowalnia działanie jadu itp., co było błędem na danej witrynie. No nieważne..

Masa
21-07-2013, 15:15
Ja posiadam wapno z kwercetyna i aspivenin....Mam nadzieje,ze nie bede zmuszony uzyc zadnego z tych srodkow:)) Pozdro

x ray
21-07-2013, 15:22
..tego nie wiem jak działa w połaczeniu z jadem moze wtedy dochodzi do jakiś kozystnych reakcji ale nie wydaje mi sie aby mogła byc podawana profilaktycznie ..co do wstrzasu to inna sprawa ...inna profilaktyka ..najlepiej w tym temacie by wypowiedział sie Atrax....on zna sprawe od podszewki.....Atrax koniec spania....wypowiedz sie jak jestes

KnockeR
21-07-2013, 15:48
Hmm i co wam powiem to wam powiem HEJ adrenaline widziałem jak podawali na jakimś filmie :) Mieli taką wielką strzykawkę którą przebijali mostek i wstrzykiwali ją bezpośrednio w serce. Może zakończmy teat adrenaliny bo jeszcze jakiś 12 latek fatycznie przebije sobie mostek (jeśli ja widziałem ten film inni też mogli) więcej szkód może zrobić takie coś niż ugryzienie pająka.
Wymyśliłem ostateczny skład apteczki: wapno, coś przeciwbólowego np ibuprom max oraz płyta z muzyką relaksującą! Bierzemy leki odpalamy CD siedzimy i czekamy... kuszą mnie jeszcze zastrzyki na tężec ale sam i tak nie potrafiłbym sobie ich podać.

Bor
21-07-2013, 15:54
Ten film to Twierdza o ile się nie mylę. Widziałem. ;)

Mefisto
21-07-2013, 16:09
Pulp Fiction. Mia się przećpała i trzeba było ją przywrócić do życia. :)

Xeo
22-07-2013, 01:38
ASPIVENIN !! Super urzadzenie do odsysania jadu ... 80 zl :)

Awikularia
22-07-2013, 04:19
Rany kota, tylko sobie nie wstrzykujcie adrenaliny w serce, bo tak bylo na Pulp Fiction... Po co wam to w ogole??? Wiecej szkody sobie mozecie narobic niz pozytku... Umie w ogole ktos z was robic zastrzyki? Bo ja nie... A tym bardziej sobie... Jak rozpoznacie, ze macie wstrzas anafilaktyczny? Ludzie, dajcie spokoj...

Jak was ukasi ptasznik i bedzie sie z wami zle dzialo, od razu dzwoncie na pogotowie, albo niech was ktos z rodziny tam zawiezie. Mozna sobie wypic wapno, ale tylko to. Nic sobie nie wstrzykujcie...

loko
22-07-2013, 06:59
domiesniowy zastrzyk z efinefryny nikomu jeszcze nie zaszkodzil.... jesli maja pistolet wystarczy w udo albo w naramienny strzelic...
byle nie dozylnie ani w serce (komorowo) bo tu mozna sobie krzywde zrobic

bachus
22-07-2013, 07:44
Nie czytałem całości ale co do adrenaliny to niewiele ona daje w przypadku toksyn, należy podać jakiś silny lek przeciwwstrząsowy (opinia lekarska), nazwę dostępnego u nas podam jak znajdę.

kcpzpr
22-07-2013, 09:01
5 mg adrenaliny domięśniowo lub dozylnie, dozylnie 100 g hydrokortyzonu, w razie dusznosci 0,25-0,48 aminofiliny, pozniej przez około dwa tygodnie Prednison 20-30 mg dziennie,

A najlepiej do lekarza, i to szybko!!!

maze
22-07-2013, 09:17
heh tez widzialem ten film....

cochin
24-07-2013, 05:26
no to masz juz sklad swojej apteczki :/

szaryprorok
01-05-2014, 11:46
lol-ciekawe gdzie kupicie adrenalinę-bo ztego co wiem to tylko w erkach jest:P.....co do składu apteczki to poza wapnem i środkami przeciwbólowymi-na którę patrzę trochę z rezerwą-bo skąd wiecie że nieprzeragują z toksyną?ale warto mieć jakieś ogólnodziałające środki na uczulenie-i ewentualnie spytac się w aptece co jeszcze warto zakupi jak idzie się usuwac gniazdo os-żeby się aptekarka nieprzeraziła:)...

ps. mam pytanie-czy są jakieś typy włosków bardziej niebezpieczne dla zdrowia od innych-chodzi mi o różne typy włosków różnych gatunków pająków......


z góry dziękuję za odpowiedzi:)

Pozdrawiam:)

42d3e78f26a4b20d412==