PDA

Zobacz pełną wersję : Mech i Torf



FaUnA_BoX
23-07-2013, 03:52
Witam tak se myśle czy Mech mógłby sie zakorzenić że tak powiem w torfie?? i jeszcze jedno pytanko czy jak kupie w sklepie kryjówke z kokosa ale już taką gotową to czy mam ją wypażać??...

Grochu
23-07-2013, 03:53
co do mchu: w kweaśnym torfie raczej nie ma szans.

taka z zoologika może być bez wyparzania, ale dobrze ją przynajmniej wymyć.

boehmei fan
23-07-2013, 05:01
ja mam mech na kokosie i trzyma sie bardzo dobrze. tylko ze jak sie nuie spodoba twojemu pajakowi t ogo rozniesie w pyl:)

FaUnA_BoX
23-07-2013, 05:55
heh serio?? kurde zobaczymy bo super mu zrobiłem i niechciałbym żeby to burzył ale kij zobaczymy jak mu sie nie spodoba to będzie miał sam torf...

x ray
23-07-2013, 09:19
musisz wziaśc pod uwage to ze jak cos sie nam podoba nie zawsze to pasuje pajaczkowi czesto sie kończy wykopaniem roslinki i jej zniszczenie ..lub przeniesienie w inne miejsce . nawet te sztuczne sa czesto wykopywane i tratowane

Bor
23-07-2013, 09:53
Z tym mchem to niekoniecznie dobry pomysł. Jeżeli jest on z lasu, niewiadomo co się w nim kryje. Kryjówkę z kokosa chociaż wymyj dobrze gorącą wodą.

Awikularia
23-07-2013, 14:22
bedzie wiadomo, co w mchu piszczy, jak go na kilka godzin (najlepiej na noc) zanurzysz w letniej wodzie i przydusisz czyms, aby nie wyplynal. Rano powinni plywac po powierzchni wody w naczyniu martwi mieszkancy mchu...

ziu
23-07-2013, 14:22
Ja mam mech u cambridge`a z lasu najpierw wloz mech to jakiegos pojemnika z letnia woda tylko go zamocz "utop" i zostaw na kilka godzin wtedy robaczki potopia sie i sam mech mozesz wsadzic wyglada to bardzo ladnie. U mnie sie trzyma tylko potrzebuje dosc sporej wilgosci wiec zalezy dla jakiego pajaczka bo inaczej uschnie.
Co do wykopania to pewnie ze moga szczegolnie naziemniaki np moj cambridge zerwal caly "dywan" torfowy i zkeil pajeczyna robiac piekna kryjowke a reszta mchu pieknie sie kaponuje :D mozesz zoabczyc moje faunaboxy w dziale ZDJECIA.


Pozdrawiam.

FaUnA_BoX
23-07-2013, 14:38
no ja mam boehmei L9 i mech cala nocke przebyl w wodzie i chyba jest ok wygląda to abrdzo pieknie moze jutro pokaze zdiecia narka...

42d3e78f26a4b20d412==