PDA

Zobacz pełną wersję : Czy kiedyś zarzyło się wam...



Deathscythe
23-07-2013, 06:09
Czy kiedyś zarzyło się wam żeby wasz pajączek umarł z przejedzenia ?? I czy to wogule jest możliwe ??

Vagansmen
23-07-2013, 06:16
Raczej nie, jeśli pająk niechce jeśc, to nie będzie jadł

Deathscythe
23-07-2013, 06:26
Raczej mi chodzi o przejedzenie a nie o niedożywienie :]

i`am
23-07-2013, 06:30
raczej nie ma takiej mozliwosci;] chyba ze sie nazre jak dzika swinia i wczolga sie na sciane terra i spadnie na cos twardego i peknie mu odwlok;]

Vagansmen
23-07-2013, 06:31
No to pisze, że przejedzenie raczej nie jest możliwe, bo rzadko się zdarza żeby pająk jadł na siłę

Atrax Robustus
23-07-2013, 07:17
Nie tyle rzadko, co sie nie zdarza, aby jadl na sile.
Pajaki maja mechanizmy regulujace ilosc spozywanego pokarmu.
Obficie nakarmiony pajak jest jednak troche ciezszy i uazy odwloka przy ewentualnym upadku moga byc wieksze.

Juraviel
23-07-2013, 08:57
Może się zdarzyć ,theraphosy blondi mają skłonnośc do przeżarstwa i to bardzo dużą, i moż eim to zaszkodzic podejrzewam jak każde niezdrowe obrzarstwo, i wogóle odwłok taki gruby nie proporcjonalny brzydko wyglada.

x ray
23-07-2013, 09:15
..jedynie co mi przychodzi na mysl to smierc pajaka najedzonego ale w skutek upadku (pekniecie odwłoka itp.)natomiast smierć z przejadzenia nie jest mozliwa .

Grażynka
23-07-2013, 09:28
u a.geniculaty ten mechanizm troche zanika czasami :D

Atrax Robustus
23-07-2013, 10:44
Nie slyszalem udokumentowanego przypadku smierci z przejedzenia.
Nieudokumentowanego przypadku smierci pajaka z przejedzenia rowniez nie slyszalem :P

Co innego niezdrowia zywnosc, z dodatkami substancji szkodliwych...
Ale z przejedzenia to raczej nie.
Wyobraz sobie, jaka by byla umieralnosc pajakow lasow tropikalnych, gdzie o pokarm specjalnie nie trudno.
Kazde zwierze samo reguluje sobie ilosc spozywanego pokarmu.
Oczywiscie jak zwierze jest karmione czesto i ma wysoka temperature w terra, to przyspiesza sie jego dojrzewanie, starzenie sie itd.

Ale smierc z przejedzenia - zdecydowanie nie.

Neo2
23-07-2013, 12:40
no właśnie mój bechuanicus przed wylinką wyglądał jak krzyżak i jeszcze żyje niestety niewiem czy to samiec czy samica i to mnie boli, bo jeśli jest samcem to sie załamie, ponieważ to moj ulubiony padżąk. :/ Potrafił zjeść 3-4 duże świerszcze dziennie przez jakiś tydzień a świerszczuchy były jego wielkości lub większe, pozniej dopychał sie mączniakami bo zjadł wszystko inne. :D

SuperObiś
25-07-2013, 13:46
Parę miesięcy temu kupiłem sobie kilkanaście boehmei, były po pierwszej wylince. Dawałem im malutkie kawałeczki mięska. Pajączki po pierwszej wylince są dośc małe, wiec trudno wymierzyć im dawkę pokarmu. Niestety cztery sztuki obrzarły się tak bardzo że bardziej przypominały najedzonego krzyżaka niż ptasznika. Efekt był taki, że pięć pajączków padło. Jednym pękał odwłok (było widać przecieki), a inne zdychały podczas wylinki. Z tego powodu uważam, że ptaszniki mogą paść z przejedzenia.

Pozdrawiam
Obi

42d3e78f26a4b20d412==